Hľadáte svoj štýl a akosi ste sa v tom množstve odevov, doplnkov, bižutérie, kabeliek, obuvi a trendov valiacich sa na vás z reklám aj v obchodoch úplne stratili? Chceli by ste nosiť hlavne to, v čom by ste sa cítili dobre a boli by ste sama sebou? Ako však zistiť ktorý je váš štýl, či skôr ktorý mix štýlových prvkov vám pristane? Ak chcete vedieť ako nájsť svoj štýl a zorientovať sa v tom, čo sa k čomu hodí, čítajte ďalej!

ako si nájsť svoj štýl

Na Pintereste na vás čakajú boardy s množstvom inšpirácie pre jednotlivé štýly dámskeho odievania.

Čo je to vlastne štýl?  Móda, trendy sa menia každú sezónu.Vy si však nebudete rok čo rok meniť celý šatník a ani netúžite mať všetko to „must have“ čo údajne musíte mať v šatníku, ako vám predsúvajú médiá.

Štýl nie sú trendy!

Mať svoj štýl neznamená mať manžela milionára, ani chodiť vyfintená podľa módnych časopisov na tých najvyšších opätkoch, čo ste našla v obchode.

Štýl je váš osobitý, individuálny rukopis vo vašom odievaní, úprave. Možno vidíte iné ženy, ktorých štýl sa vám páči, ale vy sama si neviete odevy a doplnky zladiť tak, aby ste sa v tom dobre cítila a …aby ste to boli VY. To je to dôležité. Vaša suseda, či kolegyňa môže v tom novom Chanel kostýme vyzerať proste úžasne, ale ak to nie je vaša šálka kávy, nekupujte si ho! Ak milujete pohodlie, siahnite po prirodzenom štýle. Ak neznášate ozdoby, volány, zdobnosť – nevyberajte si veci v romantickom štýle! Aj keby sa vám to čo ako páčilo na inej žene!

Obliekate sama seba a v správne zvolenom štýle, či špecialne pre vás namixovaných prvkoch viacerých štýloch sa budete cítiť ako ryba vo vode. Prvky jednotlivých štýlov sa dajú aj miešať, to už je trošku zložitejšie. Môžete absolvovať štýlové poradenstvo a naučím vás to. Zatiaľ vám ako jednoduchá pomôcka čo sa k čomu hodí, poslúži ukážka rôznych štýlov a doplnkov k nim na Pinterest. Skúste sa zamyslieť v čom ste sa kedy dobre cítili, čo sa vám páći a prezrite si obrázky na inšpiráciu. Tipy oblečenia, kabelky, doplnky potrebujete vo vašich farbách. Hlavne v blízkosti tváre.

Ak sa len navešiate najnovšími kúskami z obchodov, ktoré vám nesedia farebne, strihovo, pocitovo, nebudte sa v nich dobre cítiť a ani ich nakoniec nebudete nosiť. 80% žien nosí väčšinu času len 20% svojho šatníka. Patríte k nim aj vy?

Ako vytvoriť outfity – zladiť oblečenie s doplnkami

Moje klientky mi často ukazujú kopu kvalitných nesúrodých vecí, štosy oblečenia, kabeliek, topánok. Ale nosia len malú časť z toho čo majú v skrini.

Pretože veci sa k sebe nehodia – farebne, materiálovo, alebo štýlovo. K elegantnému kostýmu alebo šatám potrebujete lodičky alebo elegantné sandále. K prirodzenému štýlu potrebujete kabelky v ležérnom dizajne, tie budú najlepšie ladiť s vašim oblečením. K športovému štýlu sa hodia najlepšie kabelky a obuv tiež v tomto štýle, tak veci ľahko skombinujete. Ku klasickému alebo elegantnému štýlu sa hodia najlepšie klasické tvary a štýl kabeliek. Žena kreatívneho typu svoj kreatívny štýl ľahko zladí s doplnkami vo svojom boarde. Každý štylistický typ si nájde kombinovateľné odevy, obuv, doplnky vo svojom boarde na Pinterest.

O tom je štýl – vedieť si vybrať správne typy odevov v ktorých sa budete dobre cítiť aj vyzerať a vedieť z kúskov oblečenia a doplnkov stvoriť outfity, ktoré budú vyzerať harmonicky.

Máte rada pohodlie, úplety, neformálnosť? Skúste si pozrieť prirodzený štýl. Ak to nebude to pravé orechové, nazrite do športového mestského štýlu.

Máte rada zdobnosť, volánky, kvetové dezény? Skúste romantický štýl.

Ak sa dobre cítite v nadčasovej klasike, načerpajte inšpiráciu v boardoch Klasický a Elegantný štýl. Nájdete tu odevy vhodné do biznisu vo viac formálnych odvetviach, aj na slávnostné príležitosti.

Na Pintereste nájdete:

prirodzený štýl dámskeho odievaniaNatural style – prirodzený štýl, ležérny a pohodlný

romantický štýl dámskeho odievaniaRomantický štýl – pre ženy, ktoré chcú byť čo najviac ženské a majú rady zdobnosť, kvetinové vzory a jemnosť, ženskosť

klasický štýl dámskeho odievaniaClassic style – klasický štýl, nadčasový štýl bez extrémov, vhodný ako biznis štýl do formálnych profesií

ečlegantný štýl dámskeho odievaniaSimple elegant – jednoduchá elegancia, vhodný pre slávnostné okamihy, aj cez deň, ak dávate prednosť elegancii

športový štýl dámskeho odievaniaSport style in the city – mestský športový štýl, obľúbené športové aj  “ športovo-elegantné“ outfity

dramatický štýl dámskeho odievaniaDramatický štýl – pre ženy ktoré obľúbujú nápadnosť a sú rady stredobodom pozornosti

kreatívny štýl dámskeho odievaniaCreative style – umelecký, kreatívny štýl pre ženy ktoré milujú neformálny štýl, etno, boho, originálne odevy i doplnky

rebelský, nekonformný štýl odievaniaPre úplnosť aj Rebel styles – nekonformné rebelské štýly, ako je gothic, punk, rock…

Prezrite si obrázky a skúmajte ako sa pri ich prezeraní cítite. Ktoré vás zaujme, čo sa vám páči. Potom skúste zaloviť v minulosti, čo ste nosili ako dievča, v mladosti… V čom ste sa príjemne cítili a cítili ste sa že to ste VY. Vek treba zohľadniť, ale dôležitejšii ako rok vášho narodenia je váš životný štýl. Vaše preferencie, životná filozofia, povaha a spôsob života sú tie faktory ktoré rozhodujú o tom čo sa vám hodí a čo nie. Samozrejme, že vaše preferencie sa v priebehu života menia, vaša osobnosť sa formuje prežitými zážitkami a prostredím v ktorom sa pohybujete a tak behom života sa môže aj váš štÿl meniť.

Niektoré ženy sa už v štyridsiatke obliekajú usadlo a pridávajú si tak vek. Iné to z mladistvým imidžom preženú a vyzerajú lacno a nevkusne.

Na mladej štíhlej dievčine hociaká farba, strih či štýl vyzerá aspoň prijateľne. Čím viac sa blížite k tridsiatke, tým viac by ste už mali vedieť čo vám pristane a nekupovať veci bez ladu a skladu.