Farebný typ Jasné leto – Clear Summer je farebný typ, ktorý sa v staršej typológii štyroch ročných období neobjavil. V mojom systéme modernej farebnej typológie je to pôvodný typ, používa sa už viac ako 10 rokov. Nepristanú mu typické letné tlmené odtiene, ale ani výraznosť zimných odtieňov. Tento typ je síce jasný, ale príliš výrazné a chladné odtiene zimy ako fuchsiová, alebo výrazne chladná studená ružová, týmto ženám nepristanú.

Ak sa leto nesprávne priradí k zimným typom, dopadne to veľmi nepriaznivo. V tvrdých zimných odtieňoch a kontrastoch sa svetlá a stredne sýta intenzita letného typu stratí, farby potlačia vlastnú farebnosť i pridajú na veku! Určite aj vy poznáte ženy, ktoré nosia farby, v ktorých sa úplne strácajú, vnímate len farbu ich šiat. Ak chcete vyniknúť, treba zvoliť odtiene, v ktorých vyniknete vy!

Ženám jasného letného typu pristanú k tvári jasné studené farby, maximálne len jemne žiarivé menej sýte odtiene. Nie bledé pastely, ani sýte odtiene.

Rozsah potrebných vlastností farieb, prelínajúcich sa v odtieňoch tohto typu je presne stanovený na farebnici, ktorú dostanete po konzultácii. Spolu s vysvetlením vašich odtieňov aj radami ako ich odlíšite v záplave farieb, ktoré sa na vás hrnú z pultov v obchodoch. Možno sa aj vy cítite v obchode  „ presýtená“ farbami a čím ich je viac, tým ste zmätenejšia a už vôbec si neviete vybrať. Ak máte v hlave odborné rady a v ruke pomôcku, hravo si poradíte a viete po čom siahnuť.

Niekto farby vidí hneď, má pre to „ oko“ a niekto nemá svoj zrakový orgán tak citlivý a vnímavý. Ale s radami ako na to a aspoň v začiatku aj s mojou pomocou v obchode sa to celkom určite naučí každá žena! Môžete sa naučiť vidieť a vnímať tie „ svoje“ farby bez zbytočného skúšania kopy vecí, ktoré sa vám páčia na vešiaku, ale nemajú šancu na úspech.
Videnie a posudzovanie čo vám pristane a čo nie je po konzultácii celkom iné! Vnímate a vidíte tie farby úplne inak ako doposiaľ!

Podrobné informácie o vašom farebnom type, celej škále farebnosti k tvári i od tváre na ľahké kombinovanie, aj spôsoboch kombinácií sa dozviete pri farebnom poradenstve.

Inšpiračné obrázky vytvorené v Polyvore.

Farby pre svoj typ a pre vás individuálne ľahko rozoznáte v obchode v celej ich škále min 48 farieb s farebnicou k nákupom, kde ich máte zobrazené. Pri konzultácii vám ukážem rozdiely, výber vašich odtieňov, aj ako ich kombinovať.

Clear Spring/Clear Summer dress
Clear Summer - yellow
Clear Summer blue-green
Clear Summer - tyrquoise grees dress/blue
Clear Summer - tyrquoise/coral
Clear Summer- Turquoise Peacock
Clear Summer - color combination mint/emerald tyrquoise green

 

Clear Summer - dresses