Farebný typ Studené leto – Cool Summer je farebným typom, ktorý je vyhranene chladný. Typicky chladný letný typ má popolavoblond, popolavoplavé, svetlohnedé  vlasy a svetlú porcelánovú, jemne ružovkastú pleť. Farebná paleta chladného letného typu pozostáva výlučne z farieb studených. K svojim letným farbám si môže pridať niektoré zimné, ale teplé jarné alebo jesenné rozhodne nie. Farebnosť oblečenia, hlavne na hornej časti tela pozostáva z kombinácií rôznych odtieňov výrazne chladného podtónu.

Ženám chladného letného typu obvykle najlepšie pristanú k tvári studené pastely a ďalšie odtiene chladnej farebnej škály od svetlejších po stredne tmavé odtiene. Studený letný typ je často už napohľad výrazne chladný, s výrazne chladným podtónom v pleti, očiach i vlasoch.

Studený farebný typ môže kombinovať farby rôzneho typu, dôležité je, aby ste na hornú časť tela vybrali farby len so studeným podtónom. Teplé farby môžu byť použité, ak sú správne zladené, len na spodnej polovici tela, prípadne doplnkoch. Rozsah potrebných vlastností farieb, prelínajúcich sa v odtieňoch tohto typu je presne stanovený na farebnej škále, ktorú dostanete po konzultácii.

Videnie a posudzovania čo vám pristane a čo nie je po konzultácii celkom iné! Vnímate a vidíte tie farby úplne inak ako doposiaľ!

Vlastnosti farieb, ako je hĺbka, sýtosť, podtón, jas/tlmenosť sa v odtieňoch prelínajú odrazu. Stupnica každej vlastnosti má svoje rozpätie pre každý farebný typ iné. Dôležité je, aby ste sa naučili tie vlastnosti vo farbách rozoznať a vedieť a vidieť vaše “ od-do“ na ukážkovej škále. To je účelom farebnej typológie, vymedziť vám vašu škálu farieb, a naučiť vás vyberať si vhodné odtiene k tvári, ktoré vás urobia krajšou!

Každý letný farebný typ je chladný. V rôznej miere stupnice. Niektorý je viac, niektorý menej. 

Ale súčasne je i svetlý, alebo tmavý, stredne tmavý, málo sýty alebo viac sýty, jasný alebo tlmený s rôznou mierou týchto ďalších vlastností farieb. Svetlý letný typ je môže k svojej chladnej farebnej škále svetlých pastelov pribrať obvykle aj niektoré mierne teplé alebo teplé jarné odtiene. Tlmený letný typ môže veľmi často siahať i po tlmených jesených odtieňoch rôznej intenzity sýtosti podľa typu. Soft Summer Light – Svetlé tlmené leto má odtiene len mierne tlmené a sú svetlé. Stredne tmavý letný typ tlmený – Tlmené leto, Soft Summer (middle) má škálu v rozsahu okolo stredu, od svetlejších tlmených pastelov po mierne viac tmavé tlmené odtiene (ani bledé, ani tmavé). No a Tmavé leto, starší typ, je typ ktorý má pásmo od stredne tmavých po tmavšie tlmené odtiene.

Studený typ si môže do svojej škály farieb pre odevy a doplnky vybrať odtiene z ichých letných typov, len musia byť vyslovene studené. Toto je najdôležitejšia vlastnosť tohto typu. Farba však nie je najskôr chladná a potom tlmená, alebo najskôr tlmená a potom chladná. Všetky vlastnosti farby sú v jej odtieni odrazu!

Studený letný typ je vizuálne napríklad Paulina Pořízková, Farrah Fawcett alebo Kate Middleton.

Podrobné informácie o vašom farebnom type, celej škále farebnosti k tvári i od tváre na ľahké kombinovanie, aj spôsoboch kombinácií sa dozviete pri farebnom poradenstve.

Inšpiračné obrázky vytvorené v Polyvore.

Kate Middleton Gives a Garden Party

 

Cool Summer - pastel inspiration 1

 

Cool Summer - yellow pastel

 

Cool Summer : Mint/Lavender

 

Cool Summer pink-blue inspiration

 

Cool Summer - blue/mint

 

Cool Summer - pastel inspiration 2

 

Cool Summer - mint inspiration

 

Cool Pastel - Romantic

 

Light Summer - pastel