Farebný typ Žiarivá jar – Bright Spring je výrazný, nápadný a žiarivý teplý farebný typ.

Paleta jarných farieb je rozmanitá. Sú v nej jemné pastelové odtiene, jasné teplé odtiene rôznej sýtosti, výrazné teplé žiarivé odtiene a aj odtiene tlmené. Ženám žiarivého jarného typu pristanú k tvári tie najsýtejšie odtiene jarnej farebnej škály, jasné aj žiarivé farby.  Jasné sýte teplé farby alebo žiarivé odtiene môže žena jarného typu doplniť ďalšími farbami kombinovateľnými k svojej farebnej škále na odevy ďalej od tváre.

Podobne ako Žiarivá zima, i Žiarivá jar má vo svojej škále nielen sýte jasné farby, ale aj farby žiarivé. Pre Jasnú jar sú krikľavé farby nevhodné, neónové odtiene alebo prílišná sýtosť ju prebíjajú.

Podrobné informácie o vašom farebnom type, vašej individuálnej škále farebnosti k tvári i od tváre na ľahké kombinovanie, aj spôsoboch kombinácií sa dozviete pri farebnom poradenstve.

Inšpiračné obrázky vytvorené v Polyvore.

Kombinácie troch aj štyroch farieb, ktoré môžu vyzerať vkusne u iných farebných typov by mohli pestrosťou farieb pôsobiť prehnane. Preto je u tohto typu dobré vybrať si najskôr farbu k tvári jasnej alebo žiarivej podoby, sýtu čistú, žiarivú alebo aj menej sýtu neónovú farbu a k nej doladiť farby od tváre iného typu farebnosti – mierne tmavšie odtiene teplého typu. Napríklad námornícku, zlatohnedú alebo slivkovofialovú.

Bright Spring - red

 

Bright Spring - bright blue

 

Bright Spring - vivid warm pink

 

Bright Spring - neon yellowgreen

 

Bright Spring dresses

 

"Bright Spring - orange/citrus inspiration" by adriana-cizikova on Polyvore
"Bright Spring - yellowgreen/purple inspiration" by adriana-cizikova on Polyvore