Farebný typ Žiarivá jeseň – Bright Autumn, je jeseň priam hýriaca pestrými farbami. Tento farebný typ má najviac výrazné odtiene a jeho škála obsahuje aj žiarivo pôsobiace odtiene, akou je jedovatá zelená alebo rezedová.

Paleta jesenných farieb je rozmanitá, tak ako v každom ročnom období. Farby jesennej palety sú prežiarené žltou a červenou. Tak ako u iných sezónnych farebných typov sú rôzneho typu – svetlé a tlmené, jasné, alebo sýte a žiarivé, či sýte a tlmené, až tmavé odtiene. Žiarivý jesenný typ má vo svojej farebnej škále aj odtiene jarné.

Ženám žiarivého jesenného typu pristanú tie najviac sýte odtiene jesennej typologickej farebnej škály, čisté a žiarivé farby, jasné tóny, sýte a mierne tlmené odtiene. Žiarivá jeseň si môže dovoliť aj farby, ktoré sú pre iné jesenné typy tabu – a to naozaj žiarivé neónové odtiene.

U nás je tento typ žien zriedkavý. Aké môžu byť fotografie zradné a klamlivé, som sa presvedčila práve na klientke tohto farebného typu. Klientka vopred zaslala na ukážku fotografiu, kde vyzerala ako typicky letný typ. Až pri osobnom stretnutí a analýze sa ukázala pravda. Ani vo sne ju nenapadlo, že by mohla nosiť žiarivé odtiene a ešte teplého typu. Nové farby sa jej tak zapáčili, že si v žiarivom odtieni zelenožltej kúpila i kabát.

K žiarivým farbám sa pridávajú pre tento farebný typ ďalšie odtiene tlmeného typu, ktoré s nimi ladia.

Záleží nielen na tom, aké farby si vyberiete, ale aj kam ich dáte. Ako ich skombinujete a na akej časti odevu ich nosíte. Čo s čím skombinovať ako sa obliecť, aby to ladilo spolu aj s vami sa dozviete počas konzultácie farebné poradenstvo.

Podrobné informácie o vašom farebnom type, vašej individuálnej škále farebnosti k tvári i od tváre na ľahké kombinovanie, aj spôsoboch kombinácií sa dozviete pri farebnom poradenstve.

Inšpiračné obrázky vytvorené v Polyvore.


Bright Autumn green yellow
Bright Autumn color inspiration - yellow
Bright Autumnm - vivid green
Bright Autumn - dresses
Bright Autumn - orange inspiration