Farebný typ Studená zima – Cool Winter, je zimným typom, pre ktorý sa hodia výlučne chladné odtiene. Pre tento farebný typ je dôležitý studený podtón farebných odtieňov. K zimným odtieňom si môže chladný zimný typ pridať niekoľko odtieňov aj z letnej palety, tie výraznejšie. Odtiene fialovej, modrofialovej, fialovo modrej, modrej, tyrkysovo zelenej, purpurovočervenej, purpurovej sú najvhodnejšími farbami pre chladný zimný typ. Žltú môže studený zimný typ použiť len v chladnom citrónovom odtieni. Farebné kombinácie pre Chladnú zimu sú bohaté, pozrite si tipy na ladenie farieb, farebné kombinácie oblečenia a doplnkov pre farebný typ Chladná zima.

Celá paleta zimných farieb je rozmanitá. Sú v nej svetlé ľadové odtiene, jasné chladné odtiene viac alebo menej intenzívne, žiarivé a sýte chladné odtiene, sýte a tlmené chladné farby, aj vyslovene tmavé studené odtiene.

Pre každý zo zimných farebných typov sa hodí iná skladba výberu farieb a odtieňov na odevy a doplnky celkovo a zostava odtieňov k tvári. Ako chladný zimný typ vyzerá napríklad Kate Perry.

Záleží nielen na tom, aké farby si vyberiete, ale aj kam ich dáte. Ak tušíte, že ste zimný typ a aj pri farebnej typológii sa to potvrdí, to ešte nevypovedá o tom, ako sa máte obliecť. To je len začiatok. Treba vedieť presnejšie, ktoré farby si vybrať k tvári – na blúzky, topy, tričká, šáliky, a pod. a aké ďalšie farby si vybrať na sukne, nohavice ( spodné časti odevov) a čo na svetríky, saká. Aby to ladilo s vašou tvárou, pleťou, očami, vlasmi, ale aj postavou!

„Zimný typ“ je veľmi široký pojem. Za 1. zimných typov je viac a za 2. treba sa vedieť vo farbách orientovať pri nákupoch v záludných neónových svetlách obchodov. Mnohé letné typy vyzerajú podobne, určiť, či ste naozaj zima (a ktorá?), alebo niektorý letný typ je práca pre odborníka. Niektorým letným typom pristanú aj určité farby zo zimnej palety, ale majú celkom inú zostavu farebnej škály.

V praxi sa stretávam s tým, že farebný typ určený podľa starého systému spred 30 rokov (farebná koncepcia štyroch ročných období – jarný, letný, jesenný a zimný typ) je často určený nesprávne. Nemusí to byť len vinou vizážistky. Proste tento systém mal tak výrazné obmedzenia, že bolo veľmi ťažké „ zaradiť“ správne podľa neho všetkých ľudí. Preto sa už od 90- tych rokov používa farebná. typológia 12 typov. Všetko sa vyvíja a aj vo farebnej teórii sú tak významné zmeny, že ak ste niekedy v minulosti na 4- dielnej typológii boli, je to už akoby „starovek teórie farieb“.

Zimné typy majú vždy tmavé alebo tmavšie vlasy – od svetlohnedých až po modročierne. Aj mahagónovo červená sa hodí niektorým ženám zimného typu, niektoré vyzerajú pekne i v striebristo šedivých vlasoch. Oči zimných typov môžu byť rôznych farieb a pleť od alabastrovo svetlej až po mandľovú, olivovú, alebo čiernu.

Pre ženu chladného zimného typu neutrálne farby nie sú najlepšou voľbou, potrebuje výrazne studený podtón vo farbách! Studený podtón farieb je najdôležitejšou vlastnosťou. Môže nosiť odtiene rôznych skupín ak sú dostatočne chladné. Žiarivé farby sa chladnej zime nehodia.

Všetky informácie a ukážky uvedené na blogu sú len malým zlomkom z celého know how. Skutočne cenné informácie, rady pre vás osobne a profesionálnu inštruktáž dostanete len pri konzultácii.

Podrobné informácie o vašom farebnom type, vašej individuálnej škále farebnosti k tvári i od tváre na ľahké kombinovanie, aj spôsoboch kombinácií sa dozviete pri farebnom poradenstve.

Inšpiračné obrázky vytvorené v Polyvore.

Cool Winter - ocean blue
Cool Winter - blue - red inspiration

 

Clear Summer/Clear Winter - cool pink - purple red

 

Cool Winter/Clear Winter - violet/yellow inspiration

 

Cool Winter/Clear Winter - tyrquoisegreen