źiarivá teplá jeseňAko žiarivý teplý farebný typ je uvedená aj špecifická skupina farieb pre jesenné typy, kde je žiarivosť farieb relatívna. Farebná paleta Žiarivá jeseň je v podstate škálou teplého jesenného typu, ale sú tu špecifické odtiene so zvýšenou mierou výraznosti, ktoré už každej teplej jeseni nepristanú. Tieto farby pôsobia žiarivo, aj keď v skutočnosti čisté ani jasné nie sú. Pre niektoré ženy sú práve tieto teplé farby veľmi atraktívne. Živé, žiarivo pôsobiace odtiene palety Žiarivá jeseň sú v skutočnosti sýte farby  len veľmi málo tlmené malou prímesou čiernej zo skupiny SHADES.

Napohľad sa javia dosť sýte a aj jasné až žiarivé, ale v skutočnosti sú trochu pritlmené čiernou.

Podtón, teplota farebných odtieňov: teplá až ultra teplá

Svetlosť/tmavosť (value): stredne tmavé

Jas/tlmenosť (chroma): výrazne pôsobiace farby skupiny SHADES

Charakteristické farby

Dôležité pre teplý žiarivý jesenný typ typ je hlavne to, aby farby pri tvári neboli chladné a ani tmavé. Najdôležitejšia vlastnosť je teda teplota farieb pri tvári a ich relatívna živosť. Nie sú výrazne tlmené ako odtiene tlmených typov, ani tmavé ako odtiene tmavých typov.

Najväčšou pohromou pre tento farebný typ sú farby opačných vlastností –  chladné, príliš tlmené a tmavé. Bledé nevýrazné chladné odtiene a chladné ostré odtiene zimnej palety.

V palete Teplej jesene sú rôzne odtiene, vybrané tones aj shades najteplejšej škály. V palete Žiarivej jesene sú tiež veľmi teplé odtiene, ale oveľa živšie.

Celebrity žiarivého teplého jesenného typu – Žiarivá jeseň

Tento farebný typ sa v zahraničných typológiách nevyskytuje a preto je ťažké stanoviť možné predstaviteľky. Ale najviac podobné sú jednoducho ženy Teplého jesenného typu.

Žiarivá teplá jeseňPozrite si pestrú inšpiráciu tejto teplej jesennej skupiny na Pinterest – Žiarivá jeseň.

Všetky odtiene sú teplé,  sú to tie najviac pestré hýrivé odtiene jesennej prírody.

Ak pri farebnej typológii zistíme že tieto farby sú tie, ktoré vám najlepšie pristanú, dostanete návod ako ich nosiť a kombinovať, aby ste nevyzerali krikľavo.

K žiarivým farbám jesennej palety treba pridať ďalšie, decentnejšie odtiene aby váš vzhľad nepôsobil ako z cirkusu.