Zaujíma vás kto som a akým spôsobom pracujem?

adriana cizikovaPotom čítajte ďalej. Dozviete sa nielen informácie o mne, aké je moje vzdelanie, prax a ako som sa k tejto práci dostala, ale hlavne o tom čo vám ponúkam, čo môžete očakávať, aké sú moje hodnoty a prístup. Ako imidž konzultantka, osobná stylistka a vizážistka pôsobím už 21 rokov.

Od roku 2003 radím ženám aj mužom v odievaní, vo výbere osobných farieb, strihov a štýlu, účesov, poskytujem módne poradenstvo pri nákupoch, revíziu šatníka, osobný styling. Robím aj súkromné individuálne kurzy líčenia a líčenie. Komplexné imidž poradenstvo.

V zahraničí je táto profesia pre bežných ľudí známa od 80-tych rokov, na Slovensku som v roku 2003 s koncepciou komplexného poradenstva v oblasti farieb, strihov a štýlu aj make-upu ako imidž konzultantka pre bežných ľudí začínala ako prvá. Mám dlhoročnú prax aj bohaté skúsenosti.

Prečo je tak dôležité čo si oblečiete?

 • Človek rieši svoje oblečenie nielen preto, aby sa zaodel pred zimou. Odev je odpradávna vyjadrením sociálneho statusu, názorov, životného štýlu. Súčasne dáva človeku pocit sebaistoty a komfortu. To posledné platí len v prípade, ak je zvolený správne. V súlade s vašim vnútrom, vašou osobnosťou, vaším životným štýlom a hodnotami. Odievanie je súčasťou kultúry.
 • Ak zmeníte vaše odievanie, zmení to aj váš život. Možno sa vám to zdá byť trochu nadsadené tvrdenie, ale verte mi, že je to tak. Zmena nákupných návykov, poznanie farieb, strihov a štýlu, ktoré vám pristanú a následné zmeny vo vašou šatníku a zovňajšku vám zdvihnú sebavedomie a zmenia aj váš pohľad na seba. Muky nákupov a bezradné postávanie pred skriňou budú pre vás minulosťou. Ráno sa hravo a rýchle oblečiete. Chce to však viac ako jedno stretnutie. Pri prvom osobnom stretnutí si dohodneme plán vašej osobnej premeny. Stačí pár stretnutí a váš pohľad na odievanie sa zmení a prestanete sa trápiť nákupmi a dumaním pred skriňou čo na seba. Zmení sa aj váš pohľad na seba! V zrkadle budete vidieť vaše krajšie JA!
 • Módni stylisti sa často zameriavajú hlavne na trendy – na to, čo je momentálne IN. To však nemusí byť pre vás najvhodnejšie – farebne, strihovo, ani štýlovo. Môžete mať odev podľa najnovších trendov, byť dobre oblečená a predsa sa necítiť najlepšie. Ak to, čo máte na sebe, neladí s vašou osobnosťou, nikdy to nebude ono! Ak je farebnosť zladená navzájom, ale nie s vami, VY sa v oblečení strácate.
 • Na oblečenie sa treba pozrieť aj z ďalších uhlov, nielen z aspektu toho, čo sa práve “ nosí“. V tomto zmysle nie som som módna stylistka, ale viac osobná stylistka. Ak hľadáte prístup skôr nadčasový a najmä veľmi individuálny, podľa toho čo pristane VÁM, ste na správnej stránke.

Imidž pre vašu osobnosť  – Vaše krajšie ja!

 • Imidž pre vašu osobnosť – Vaše krajšie JA. Tento slogan vyjadruje filozofiu poradenstva. Vaše krajšie JA vám zaručene prinesie lepší život! Netreba napodobovať celebrity, susedku, kolegyne! Buďte sama sebou! Je to imidž ktorý pristane nielen vašim proporciám, postave a hodí sa k vašej tvári, ale korešponduje aj s vašim životným štýlom a hodnotami. S vašim vnútrom, vašou osobnosťou.
 • Pravdaže, inšpirovať sa môžete, ale nie otrocky napodobovať niekoho iného – navyše s iným farebným koloritom, postavou a zrejme aj životným štýlom. V histórii módy sú osobnosti, ktoré sú inšpiráciou s časovým presahom svojej doby. Osobnosti, ktoré mali svoj vlastný štýl.

Vyjadrite prostredníctvom farieb a štýlu kto ste! Obliekajte sa podľa seba a nie podľa iných. Vytvorte si vlastný štýl!

 • Púhym napodobovaním celebrít alebo módnych fotografií sa ďaleko nedostanete. Namiesto toho sa skúste zamyslieť nad sebou, svojimi hodnotami, životným štýlom a vytvoriť si vlastný štýl odievania.
 • Zamysleli ste sa nad tým, či v živote robíte to, čo naozaj chcete robiť? Či žijete život podľa svojich snov a predstáv alebo sa po celý čas len prispôsobujete iným?
 • Ukážem vám, ako môže výber vhodných farieb a štýlu podporiť vaše osobné vyžarovanie, ovplyvniť vaše sebavedomie a správanie a tým ovplyvniť váš život. Každý človek by mal vedieť ktoré svoje farby si vybrať pre romantické chvíle, formálne príležitosti, relax. V čom sa vybrať na rande a v čom na prezentáciu. Ak sa vo vašom oblečení necítite byť vo svojej koži, niečo je zle!
 • Imidž konzultant, osobný stylista sa zameriava na odporučenie farieb, strihov, štýlu, líčenia nie podľa toho, čo je momentálne in, ale podľa toho čo pristane práve vám osobne.
 • Sledujem prirodzene, aké farby, štýly, strihy sú v trende – z prostého dôvodu. Aby som vedela, kedy je šanca nájsť konkrétne farby, strihy a štýl v obchodoch. Každému totiž pristanú iné. Darmo je v móde napríklad čierna alebo fuchsiová, ak sa vy v nich strácate! Šaty s peplum, ak vašej postave taký strih nesedí. Introvert sa v dramatickom štýle so žiarivými, oko pútajúcimi farbami dobre cítiť nebude. Farby musia korešpondovať aj s vašou dušou. Všetko – farby, strihy i štýl, ktorý nosíte, musí byť proste VAŠE. Len tak sa budete cítiť v pohode, komfortne.

Ako pracujem? V čom spočívajú moje benefity?

 • Ponúkam vám profesionalitu a komplexnosť poradenstva, overeného bohatými skúsenosťami s množstvom klientov počas dlhoročnej praxe. Referencie spokojných klientov môžete čítať na webstránke, facebooku, googlemaps alebo Linked in.
 • Poskytujem trvalú podporu, starostlivosť a rady v odievaní a vizáži. Rady poskytujem svojim klientom aj na Facebooku, Pintereste, mailom. Záleží mi na dlhodobom dobrom vzťahu a vašej spokojnosti. Už v tom nebudete sami – na vaše obliekanie, riešenie šatníka, ani úpravu, či ako sa obliecť na nejakú príležitosť. Záleží mi na tom aby ste dobre vyzerali a cítili sa spokojne.
 • Vzhľad nie je len o povrchu. Za poradenstvom a zmenou zovňajšku sa skrýva hlbšia premena, zmeny v duši, aj podpora v riešení dôležitých životných situácií. Zmena v zamestnaní, či v osobnom živote je úzko spojená aj s vonkajším výzorom. Záleží na tom, aby ste dobre vyzerali, a zároveň sa dobre aj cítili.
 • S vysokou školou humanitného smeru a množstvom naštudovanej literatúry v oblasti osobného rozvoja a psychológie dokážem ísť do hĺbky a pozrieť sa na farby, odievanie, vizáž komplexne z rôznych uhlov pohľadu. Tak, aby som dokázala zohľadniť váš životný štýl, vašu osobnosť, vaše potreby i priania.
 • Moja práca je pre mňa aj koníčkom, venujem jej veľmi veľa času a vlastne neustále hľadám nové cesty, prístupy a riešenia v oblasti farieb, strihov, štýlu i líčenia. Cesty, ako vám pomôcť dosiahnuť spokojnosť, úspech, šťastie a radosť z obliekania a potešenie zo svojho vzhľadu, sebavedomie.
 • Verím, že len vtedy, keď človek robí to, čo ho naozaj baví, môže byť úspešný a priniesť aj iným ľuďom nejakú hodnotu. A mňa moja práca náramne baví!
 • Záleží mi na vašej spokojnosti, preto vám ponúkam 100% garanciu. Ak si nebudete po konzultácii v niečom celkom istí, môžete sa spýtať aj dodatočne na to, čo vás ešte k téme napadlo. Kľudne zopakujem konzultáciu/kurz a doplním k téme to, čo vám chýba k úplnej spokojnosti a istote.
 • Som dostatočne empatická a diskrétna, čo je pri tejto práci okrem znalostí o móde, farbách, strihoch a štýle veľmi dôležité. Poradenstvo v odievaní je dosť intímna záležitosť a nezriedka sa mi klientky a klienti zverujú s vyslovene osobnými vecami, takže dôvera a diskrétnosť je prvoradá. Hlavne do súkromia a svojho šatníka si určite vpustíte len niekoho, kto je vám sympatický a vzbudzuje vo vás dôveru. Preto je dôležitá nielen znalosť módy, farieb, optických ilúzií či textilných materiálov, ale aj znalosť ľudí, ľudskej povahy, psychológie a sociológie.

Prečo sa objednať na farebnú typológiu práve u mňa?

farebna-typologia-farebny-kruh

Farebný kruh 30/60 farebných tónov pre flexibilnú prácu s farbami

1. Ponúkam vám najvyšší stupeň odbornosti – znalosti o farbách

 • Nie som len absolventkou kurzu farebnej typológie, ovládam podstatne viac! Farby a ich fungovanie, profesionálny svet farieb poznám dôkladne a do hĺbky. Farebný svet obsahuje tisíce ľudským okom viditeľných farebných odtieňov. Existujú rôzne farebné priestory. Tie bežná farebná typologička nepozná, ani s nimi nepracuje.

2. Najviac skúseností – 21 rokov praxe

 • Som farebnou typologičkou s najdlhšou praxou a skúsenosťami na Slovensku. Na dosiahnutie majstrovstva v akejkoľvek oblasti je vraj potrebných 10.000 hodín alebo 10 rokov. Dôležitý je talent, aj jeho rozvíjanie. Hrať sa s farbami, skúšať rôzne kombinácie a nálady ma veľmi baví. Ukážky môžete vidieť na mojom profile na PINTEREST. Sú tam rôzne špecifické farebné skupiny/farebné typy, i typologické rozdelenie farieb na jar, leto, jeseň a zimu. To je krásne využiteľné aj pri zariaďovaní interiéru bytu či domu. Jednotlivé farby v skupinách spolu navzájom ladia a vytvárajú jarnú, letnú, jesennú alebo zimnú náladu. 

3. Odlišný level znalosti o farbách a profesionálne nástroje na tvorbu ilustrácií a prácu s farbami

 • Nebudem vás mordovať so zložitými teóriami farebnej typológie, môj NOVÝ koncept je celkom iný – jednoduchý a ľahko pochopiteľný.
 • Tento systém na rozdiel umožňuje flexibilnú prácu s farbami a individualitu pri vašom poradenstve.
 • Je založený na profesionálnej znalosti farieb z umenia, reklamy, grafiky.
 • Čaro farieb a tajomstvo ich kombinovania dostanete na mieru pre vás osobne. Flexibilný systém výberu farebných odtieňov a práce s farbami je niečo celkom iné ako len „určenie farebného typu“! Budete môcť nosiť aj farby mimo vášho typu. Pracujem s rôznymi stupňami harmónie a flexibilne!
 • Svoju zostavu paletiek dostanete presne pre vás osobne na mieru.
 • profesionalny-vzorkovnik-fariebPracujem aj s profesionálnymi farbami Pantone pre módu a interiér. Tieto škály s názvami farebných odtieňov obsahujú až 2.300 farieb skutočne používaných v odevnom priemysle.
 • Mám vytvorené rôzne vlastné farebné škály z celého sveta farieb, ktoré vám pomôžu pri nákupoch. Zástupné farebné odtiene tonálnych farebníc v CMYK vám veľmi uľahčia nakupovanie.
 • Nemusíte vedieť názov odtieňa, stačí porozumieť vlastnostiam svojich odtieňov a vedieť ako vyzerajú. Názorná paletka vám pomôže zafixovať si “ vaše farby” v hlave a uľahčí ich identifikáciu v obchode. Používam vytlačené zalaminované paletky rôznych formátov.
 • Odlišný level znalosti o farbách a profesionálne nástroje mi dávajú celkom iný stupeň odborného zázemia a možností, ako majú absolventky kurzov farebnej typológie, čo ako dobre vyškolené. Dostanete oveľa viac ako na bežnej farebnej typológii.

Ponúkam vám NOVÝ, jednoduchý koncept! Flexibilný výber farebných odtieňov.

Chytrá farebná typológia – SMART COLOUR ANALYSIS SYSTEM

 • Vytvorila som úplne nový autorský systém farebnej typológie, SMART COLOUR ANALYSIS SYSTEM.
 • S farbami pracujem profesionálne aj z výtvarnej/grafickej stránky, ovládam ich do hĺbky.
 • Pracujem so svojou databázou tisícov farebných odtieňov (CMYK aj Pantone)
 • SMART COLOUR ANALYSIS – Chytrá farebná typológia je inteligentný systém, ktorý mi umožňuje dať každej klientke individuálnu sadu farebných kartičiek k nákupom.
 • Moje farebné škály sú systematickým rozdelením tisícov odtieňov, farebná typológia je zameraná na individuálne určenie všetkých vlastností farieb.
 • Tajomstvo je je v optimálnom výbere svetlosti/tmavosti, čistoty, sýtosti – intenzity pigmentov, teploty odtieňov. Na základe vašich osobných parametrov dostanete škály všetkých odtieňov k nákupom, ktoré sú pre vás vhodné. Budete chápať čo hľadať, čo je pre vás dôležité. Na kurze farebnej typológie prejdete tréningovým  “trenažérom”, špeciálnym postupom odskúšania si, čo ste sa naučili, praktickým samostatným výberom farieb z desiatok rôznych farieb. Sama si precvičíte výber vhodných odtieňov.
 • Je to úplne odlišný prístup, ako keď sa vás snažia absolventky kurzov len “ zaradiť“ k farebnému typu a potom dostanete celú zostavu rôznorodých a vopred pripravených štandardizovaných farebných odtieňov tohto typu, obvykle 30-40 farieb. Vám osobne však nemusia ideálne sedieť všetky odtiene v takto pripravenej zostave. Ja naopak k vám priradím všetky vhodné skupiny farebných odtieňov podľa rôznych stupňov harmónie. Poskladám vašu osobnú škálu ako lego.
 • Takmer desaťročie som pracovala ako account manažérka v reklamnej agentúre a trinásť rokov s výtvarným umením. Vyštudovala som Teóriu kultúry na katedre Dejín umenia a estetiky, FFUK. Dizajn a interiéry sú mojím druhým koníčkom.
 • S farbami sa pracuje nielen v umení, ale aj v reklame, dizajne, pri tvorbe interiérov. Poznatky o farbách využijete nielen na svojom oblečení, ale aj v pri zariaďovaní svojho interiéru.

Len u mňa dostanete farebné škály rozdelené na odtiene „k tvári“ a „od tváre“ pre ľahké nakupovanie a kombinovanie!

 • Tento benefit vás nadchne! Klientky sú nadšené, že je to tak jednoduché.
 • Takéto rozdelenie je veľmi praktické a umožní vám ľahké kombinovanie a výber pri nákupoch. Bude vám jasné aké farby máte použiť na sukne, nohavice, saká, kabáty, aké na šaty, blúzky, topy, šatky, šáliky… Farby na paletkách sú vzájomne tak premyslene zladené, že ich môžete kombinovať veľmi jednoducho!

Splním vám vaše priania – ukážem vám ako môžete vyzerať krajšie a cítiť sa lepšie. Páčiť sa sebe aj iným.

Spolu nájdeme vaše krajšie JA.

Imidž poradenstvo vám pomôže vyzerať a cítiť sa lepšie, ušetrí vám čas i peniaze. Keď viete ako na to, nakupovanie je ľahšie a zábavnejšie! Obliekajte sa pre úspech, krásu a dobrý pocit! Profesionálny imidž je dôležitý najmä v biznise, ale nežijeme len prácou – pekný atraktívny vzhľad je dôležitý vždy – vhodné farby a strihy vám pomôžu vyzerať a cítiť sa lepšie čokoľvek robíte, aj vo voľnom čase!

Správne farby, strihy, štýl vám pomôžu:

 • získať vytúženú prácu
 • upútať a získať partnera
 • stať sa pre partnera veľmi atraktívna bez nadmerného úsilia, s ľahkosťou si získať sympatie
 • presadiť sa pri obchodných jednaniach

Farby, dezény, strihy, materiály, spolu s doplnkami a celkovou upravenosťou vytvárajú váš osobný štýl.

Vaše okolie vás vníma najskôr podľa prvého dojmu a až 93% komunikácie tvorí práve neverbálna časť. Pri zoznámení sa máte zhruba 4 minúty, presnejšie 30 sekúnd na to, aby vás dotyčný prijal alebo odmietol. Ľudia reagujú z 55 % na reč tela a výraz tváre, z 38% na intonáciu hlasu a len 7 % na to, čo hovoríte. Obsah toho čo hovoríte predstavuje v komunikácii len 7%! 38% dojmu tvorí váš hlas. 55% gestikulácia, výraz tváre, poloha tela, vzhľad. Záleží nielen na tom, čo poviete, ale ako to poviete a ako pri tom vyzeráte!

Váš imidž rozhoduje o vašom úspechu! Na vytvorenie prvého dojmu stačí pár sekúnd. Emočné myslenie je rýchlejšie ako logické, za pár sekúnd sa rozhodnete, či je vám niekto sympatický alebo nie. Či mu dáte šancu, alebo nie. V biznise, pri vytváraní spoločenských či osobných kontaktov.

Osobná stylistka, imidž konzultantka – čo to vlastne je?

Počas praxe som preštudovala množstvo prevažne zahraničnej literatúry o farbách, štýle, psychológii komunikácie, imidži i líčení, neustále sledujem nové informácie, mojimi rukami prešli stovky klientov. V tomto obore sú dôležité znalosti aj skúsenosti. Dvadsať rokov skúseností je neoceniteľných a nedá sa ničím nahradiť. V každom odbore je dôležité neustále vzdelávanie. Pre mňa je práca koníčkom, čítam väčšinou knihy, ktoré s ňou nejakým spôsobom súvisia. Knihy z oblasti psychológie, sociológie, komunikácie, osobného rozvoja, farieb, módy a štýlu, líčenia.

Vo svete je bežný kompletný imidž servis od počiatočných analýz až po nákupy a realizáciu zmeny, či úpravy imidžu na poste imidž konzultant, osobný stylistaimage consultant, personal stylist.

Bežnejší v Čechách a na Slovensku je termín vizážista či stylista, ale ich zmysel a prax je trošku odlišná. Osobný stylista a módny stylista majú inú náplň práce. Módny stylista sa zaoberá najmä vytváraním kreatívnych módnych stylingov pre značky, reklamu, fotografov, módne časopisy. Vizážista zas prevažne líčením, jeho náplni skôr zodpovedá ekvivalent make-up artist. V Čechách pojem vizážista často zahŕňa vizážistu i osobného stylistu v jednom. Nie každý vizážista je však i stylista. Rozsah pôsobnosti je dosť rozmanitý.

Osobný stylista, alebo image consultant je človek ktorý nepracuje pre značky, reklamu, ale pre osobných klientov a firmy v oblasti osobného imidžu, stylingu. Nie sú dôležité trendy, ale vyzdvihnutie osobnosti klienta. Pracujem pre privátnu klientelu ako osobná stylistka, image konzultantka a vizážistka a aj firmy v oblasti profesionálneho imidžu zamestnancov.

Komplexné imidžové poradenstvo v rozsahu image consultant, personal stylist – prvá slovenská imidž konzultatka (od 2003). Pomôžem a poradím i vám. Ako bývalá manažérka mám skúsenosti s prezentáciami pred vrcholovým managementom, rokovaniami s ľuďmi rôznych profesií a postavenia. 

 

Mgr. Adriana Čížiková, osobná stylistka, imidž konzultantka a vizážistka