kurz ličeniaNa čo je užitočný kurz líčenia? V osobnom intenzívnom kurze líčenia sa naučíte líčiť tak, aby ste vyzerali krajšie, nezmaľovane a tiež aby vám líčenie vám dlho vydržalo.

Prezradím vám tajomstvá líčenia – techniku trvácneho make upu a ako urobiť svoju tvár krajšou a pritom pôsobiť prirodzene! Naučím vás techniky zvýraznenia vašej prirodzenej krásy, odhalím vám vizážistické tajomstvá a triky. Také, ktoré ste určite nikde nečítali!

Kurz líčenia obsahuje:

 • Diagnostika typu pleti a starostlivosť o pleť, príprava na líčenie.
 • Nástroje ktoré uľahčia vytvorenie make-upu (štetce, hubky, prsty…), rôzne techniky.
 • Príprava pleti na líčenie, podklady, v prípade potreby korekcie, korektory.
 • Trojrozmernosť tváre, zvýraznenie vašich najkrajších rysov. Čo je na vašej tvári najkrajšie a ako to zvýrazniť (oči, výrazné lícne kosti, pery, obočie…)
 • Typ tváre – diagnostika vášho typu tváre (obrysu) a analýza rysov, ktoré treba zvýrazniť – čo je na vás najkrajšie a čo treba korigovať.
 • kurz líčenia - výber farby a aplikácia podkladového make-upuLíčenie – podkladová báza (make-up), púdre. Rôzne konzistencie. Výber správneho odtieňa pre vás.
 • obocie-ako-vytvarovatObočie – ako si vytvoríte pekné obočie.
 • Líčenie očí – tvar, veľkosť vašich očí, ako ich zvýrazniť a upraviť tvar či veľkosť líčením. Prirodzené líčenie podľa tvaru a veľkosti očí. Ako si nalíčiť perfektné mihalnice.
 • Líčka – ako sa nenalíčiť ako Marfuška z Mrazíka a vytvoriť jemný zdravý rumenec.
 • kurz líčenia - peryPery – ako sa dajú zväčšiť, ak treba aj zmenšiť, tvarovať, modelovať. Ako si precízne nalíčiť pery.
 • Kruhy pod očami, opuchy – tajomstvo, ako ich zamaskovať.
 • Pigmentácie, vyrážky – ako skryť nedokonalosti pleti aj pri jemnom líčení.

Nalíčená neznamená aicky krajšia, naučte sa techniku prirodzeného líčenia ktoré vás zaručene urobí krajšou!

Venujem sa len vám, individuálne. To je niečo celkom iné ako skupinové kurzy, kde sa síce niečo naučíte, ale zďaleka nie tak, ako keď sa lektor venuje len a len vám. Doprajte si dve – tri hodinky vyhradené len pre vás. Za tento krátky čas sa metódou intenzívneho tréningu naučíte nalíčiť tak, aby ste vyzerali pekne a nezmaľovane a spoznáte aj vhodné farby pre výber rúžu, make upu, líčiek, očných tieňov, ceruziek…

Možno ste už študovali rôzne návody v časopisoch, sledovali videá – ale zdá sa to príliš komplikované a vy ráno máte len málo času na to, aby ste sa upravili. Zložité kreatívne líčenia očí, za použitia mnohých tieňov nie sú to, čo hľadáte.

Potrebujete niečo jednoduché, ale pritom účinné!

Intenzita a štýl líčenia

jemné líčenie - aj ako svadobné líčenieŠpecializujem sa na PRIRODZENÉ a JEMNÉ LÍČENIE. Pred tým ako začneme, vám ukážem knihy s ukážkami líčenia.

Obrázok je len na inšpiráciu, vaše líčenie môže byť odlišné, prispôsobené vašim očiam a vkusu – je dôležitý na ukázanie toho, čo sa vám páči a aká intenzita je pre vás jemná, aká je silná.

Vnímanie intenzity líčenia je veľmi subjektívne. Líčenie, ktoré jedna dáma považuje za jemné, by iná už najradšej použila na večerné líčenie – hlavne dámy, ktoré sa bežne vôbec nelíčia. A zas naopak, ženy, ktoré sú zvyknuté na denno-denné výrazné líčenie môžu stupeň intenzity a zvýraznenia mať hodne posunutý. Nestačí povedať  „chcem jemné líčenie alebo “ chcem výraznejšie líčenie“. Treba vidieť, čo si pod tým predstavujete.

Intenzitu vášho líčenia počas kurzu prispôsobíme vášmu cíteniu, aby ste odišla spokojná. Samozrejme vám s intenzitou poradím – na deň i na večer. Vaše denné líčenie môžeme v prípade že si to budete priať veľmi ľahko upraviť na večerné, aby ste zvládli i úpravu na večer.

Výber štýlu líčenia a individuálny postup

jemné glamour líčeniePoradím vám aké štýly líčenia sú pre vás najvhodnejšie vzhľadom k tvaru a veľkosti očí, čo sa hodí vašim črtám.

Pre každú ženu sa hodí iné líčenie očí.

Záleží na tom, aký tvar očí a veľkosť máte. Celkom inak sa líčia vypuklé veľké oči, hlboko vsadené oči, oči blízko seba posadené, oči ďaleko od seba posadené, oči s takzvanými skrytými viečkami (poklesnuté viečka), poklesnuté očí (vytvárajú dojem pohľadu smutného psíka). Často sa v tvaroch a viečkach konkrétnych očí spája viacero znakov. Každé oči sú individuálne a majú nielen rôzne farby dúhoviek, ale aj rozmanito tvarované viečka. Práve viečka sú priestorom na aplikáciu tieňov a ceruzky a preto od ich vzhľadu záleží postup líčenia. Na kurze líčenia sa doviete presný postup ako líčiť tie vaše. Kam čo naniesť. Naučíte sa tiež ako si vytvarovať pekné obočie z toho čo vám nadelila príroda. Typ líčenia si môžete vybrať.

 • prirodzené líčenie sa hodí väčšine žien, moje klientky ho obľubujú najviac
 • farebné elegantné líčenie, jemné, alebo výraznejšie
 • dymové líčenie 
 • špeciálne líčenia na príležitosti (napr. ak sa potrebujete sama nalíčiť na svadbu – odporúčam len ak máte cvik a prax s líčením)

Inšpiráciou sú krásne a rôznorodé štýly líčenia popredných svetových vizážistov, napríklad amerického vizážistu Kevyna Aucoina, Roberta Jonesa, Scotta Barnessa, Rae Morris, Bobbi Brown, Leigt Toselli, Samira Khouzami a ďalších, samozrejme vlastná fantázia a vedomosti získané odbornými kurzami a 20 ročnou praxou.

Tento cca 2,5- 3 hodinový kurz je určený pre vlastnú potrebu, naučiť sa líčiť samú seba. Ak si prajete naučiť sa líčiť profesionálne iné osoby alebo len precvičiť niektoré časti v líčení, kontaktujte ma prosím mailom. Vhodné pre začínajúce vizážistky – individuálny prístup. Profesionálne líčenie, vizážistický kurz si vyžaduje podstatne viac času i vedomostí ako tzv.“samolíčenie“, naučiť sa líčiť samú seba. 

kurz-licenia-ako-si-nalicit-peryZväčšenie a tvarovanie pier líčením

Namiesto kolagénu skúste alternatívu bez rizika – zväčšenie pier líčením – naučím Vás to. Vaše pery môžete líčením tvarovať. Môžete ich urobiť plnšie, väčšie, viac symetrické, opticky ich vytvarovať za pomoci vizážistických techník.

Prirodzené líčenie – podľa tvaru tváre a očí, modelovanie

prirodzený štýl líčeniaPreferujem jemné prirodzené líčenie, natural beauty.

Tento typ líčenia sa niekedy nazýva aj americký spôsob líčenia a môžete ho vidieť napríklad v knihách Roberta Jonesa.

Ak sa nelíčite a preferujete prirodzený vzhľad, naučím Vás ako sa nalíčiť jemne a prirodzene. Samozrejme vám poradím, ako zladiť požadovanú intenzitu vzhľadom na svetelné podmienky (denné, večerné líčenie) s vašim vnímaním – ako to musí byť najmenej, aby to ešte umelé osvetlenie nezlikvidovalo a vy ste vyzerala upravene. Ale ako sa hovorí, „proti gustu žiadny dišputát“, a podstatné je, čo sa páči vám.

Nový štýl líčenia

Líčite sa už dlhší čas stále rovnako? Vyskúšajte, ako Vám to pristane s novým štýlom make-upu.

Veľa žien sa líči stále rovnako – väčšinou opakujú jeden štýl, ktorý sa naučili v rannej mladosti. Možno je ten váš spôsob pekný, ale určite vás láka byť niekedy proste iná.

Nový štýl líčenia je tá najlacnejšia investícia do zmeny a skrášlenia vášho vzhľadu.

Minimálne mascara, rúž či lesk by vo vašej výbave nemala chýbať. A aspoň jeden – dva tiene na večernú či slávnostnú príležitosť, kedy jednoducho nemôžete ísť nenalíčená. Ceruzka na oči – čierna, hnedá, alebo farebná. Make-up a púder oceníte až keď si sama vyskúšate trvácnosť vašich tieňov a líčenia s profesionálnym postupom tenučkých vrstvičiek…

Na to, aby ste vyzerali krajšie a upravene naozaj netreba „fasádu“ na tvári, verte že sú i štýly líčenia, pri ktorých make-up ani nie je vidno – ale vy ste krajšia!

Vždy by mala byť dominantná krása vašej tváre, vaše oči a pery, nie make-up, tiene na viečku – pokiaľ nejde o fotomake-up, reklamnú fotografiu a pod. Tam sú pravidlá iné, fantazijné kreatívne líčenie či prezentácia výrobku je o inom. Na reklamnej fotografii, či módnej prehliadke sa často používa fantazijné dramatické líčenie s výraznými farbami, umelými doplnkami, kamienkami, pierkami, umelými mihalnicami. Ide o vytvorenie nejakého dojmu, imidžu, zladeného a podporujúceho prezentáciu šiat či výrobku, alebo prezentáciu samotného líčenia.

Kreatívne líčenie krásne doplní napríklad hostesku, ale vy sa riaďte pravidlom, že menej je viac. Vy prezentujete sama seba, svoju osobnosť. Teda predovšetkým by ste s nalíčením mali byť krajšia ako bez neho, obdivovať by mali vás, nie vaše úžasné tiene.

Krása spočíva v symetrii, harmónii a ešte čomsi nedefinovateľnom navyše. Váš pôvab pozdvihne vaše sebavedomie i úspech!

Aké farby líčidiel sú pre vás vhodné? Aké tiene, ceruzky, rúže, lesk, líčka, podkladový make-up, korektory, púdre?

dekoratívna-kozmetika-aké-farby-použiť-kurz-liceniaNa líčenie potrebujete nielen techniku, ale aj tie správne pomôcky, štetce, hubky, pinzety. Čo si zadovážiť vám poradím na kurze líčenia.

Na kurz líčenia si môžete priniesť vaše líčidlá – posúdim ich z hľadiska farebnej vhodnosti pre vás a z hľadiska vhodnosti konzistencie pre váš typ pleti.

Po úspešnom zvládnutí nácviku ešte preberieme vhodné farby líčidiel pre vás na oči, pery, napíšem vám vhodné odtiene do manuálu, ktorý je súčasťou kurzu.

Nezabudnite si nechať čas pre seba na vychutnanie pocitu s krásnym nalíčením – či už na posedenie pri kávičke s kamarátkou, alebo na večer s partnerom… paletka- očné tiene - ilustračné foto

Poradím vám aké štetce, hubky, aj špeciálne korekčné prípravky, ktoré sú len vo vizážistických značkách – napríklad z katalógu KRYOLAN. Doporučené pomôcky na líčenie si môžete kúpiť napríklad v predajni Koloria na Dunajskej ulici v Bratislave alebo v e-shopoch. Doporučujem nemeckú kvalitu, štetce Da Vinci, prípadne Kryolan.

Minimálne potrebujete: štetec na make-up, štetec na púder, štetec na líčka, štetček na korekcie pleti, 2-3 očné štetce a kefku na rozčesávanie mihalníc, trojuholníkovú hubičku.

Dekoratívnu kozmetiku – make-upy, púdre, lesky, rúže, líčka, ceruzky… doporučujem nakúpiť si až po vyskúšaní. Poradím vám čo si kúpiť z rôznych značiek, na aké farby a produkty sa zamerať. Pracujem hlavne so SOTHYS, ale používam aj kvalitné produkty iných značiek.
kurz líčenia

Individuálny kurz líčenia, efektívna metóda – nácvik líčenia orient. čas: 2 – 3 h cena: 149 eur

 

Kurz líčenia – Vizážistka, imidž konzultantka a osobná stylistka Adriana Čížiková, Bratislava centrum – Staré mesto. 0905 392 050

Referencie

Dlho som sa odhodlávala na kurz líčenia. Avšak stretnutia s pani Čížikovou boli veľmi príjemné, otáľať nebolo treba. Veľa ma naučila – ako jemne zvýrazniť to pekné na tvári, ako zakryť nedostatky a zachovať si pritom prirodzený vzhľad. A tiež ako nanášať líčidlá, aké štetce použiť, kde ich zohnať, ako sa o ne starať. K tomu veľa trikov a tipov, presne na mieru. Po materskej dovolenke, kedy som sa líčila len výnimočne, sa opäť teším z denného líčenia a mám z toho dobrý pocit už od rána.
Vyskúšala som aj kurz farebnej typológie.
Pani Čížiková je pripravená ochotne pomôcť, jej kurzy môžem len odporučiť.

Martina, Bratislava

..mala som strach aby toho na mňa nebolo priveľa, viete, ako som Vám hovorila, doteraz som sa  nelíčila vôbec. Okrem toho, že sme sa počas kurzu spolu nasmiali sa mi páčilo, že v závere na mňa hĺadelo zo zrkadla naozaj “ moje krajšie JA“, ako ste to nazvali, nie cudzia tvár ;-)… Vyzerám naozaj krajšie, ale som to ja.

Jana S., Bratislava

…skvelý kurz, konečne sa viem nalíčiť tak, aby som sa cítila sebavedome“

Janka B, Bratislava

…ďakujem este raz, som rada, ze sme sa stretli. Veľa mi to dalo.“

Marianna.J. Považany

… som spokojná, že aj s tým líčením som to ja. Ale máte pravdu, vyzerám teraz oveľa krajšia:-) Daniela B, Bratislava

…nemôžem uveriť, že moje malé oči sa dajú tak ľahko zväčšiť! Vždy som kvôli tomu mala komplexy, cítila som sa ako šedá myš..

. Silvia B, Taliansko

… najviac sa mi páčilo, že ten make up naozaj ani nevidno že ho mám. Je to super, takto sa zdá moja pleť pekná a nikto si ani nevšimne, že vlastne mám mejkap. Som rada keď vyzerám prirodzene, bála som sa toho, aby som nebola premaľovaná, v tom by som sa necítila. Takto mi to úplne stačí…

Zuzana M, Bratislava

… Super kurz, doporučím aj kamarátkam. V mojom veku už pekne namaľované oči nestačia. Potrebovala som hlavne vedieť, ako si poradiť s tými kruhmi pod očami a opuchnutými viečkami. Skúšala som to podľa návodov, ale bolo to ešte horšie! Ešte som to zvýraznila. To, čo ste mi ukázali vy, som naozaj nikde, nikde nečítala.

Zdenka M, Dunajská Streda

kurz líčenia som už dávnejšie absolvovala, ale toto bolo celkom iné! Toľko rôznych tipov ako čo urobiť som naozaj nečakala! Naozaj to je extrakt líčenia. Za 3 hodiny som sa naučila toľko, čo by som sa inde učila týždne. Netušila som, že je dôležité aj to, ako držím štetec 🙂

Marika Z., Bratislava

…s nacvikom som bola mimoriadne spokojna a uz pomalicky skusam aj sama nove techniky. Takze touto cestou by som vam este raz chcela velmi pekne podakovat za pomoc…

Livia Sch., Bratislava

…skvelý kurz! Ďakujem ešte raz za všetky rady. Veľmi sa mi páčilo, že ste sa venovala len mne a ukázala ste mi, že aj ja môžem byť pekná. Manžel len pozeral, aké mám zrazu veľké oči 🙂

Iva B. , Komárno

…nikdy som si nevedela vybrať make up, a nepáči sa mi, keď ho je tak veľmi vidno na niektorých ženách. Vy ste mi ukázala, že je možné byť namaľovaná, a pritom vyzerať prirodzene. Ten make up je fakt zázračný, ani som necítila, že mám čosi na sebe. A pritom schoval všetko čo ma trápi. Ten si vezmem určite….

Mária Schumanová

Dobry den mam za sebou kurz licenia.som velmi spokojna s radami,ktore som dnes dostala.pani Adriana je velmi sikovna.odporucam vyuzit jej poradenstvo.urcite sa este uvidime.

Otília Ondrušková 

 

Kurz líčenia – Vizážistka, imidž konzultantka a osobná stylistka Adriana Čížiková, Bratislava centrum – Staré mesto. 0905 392 050