svadobné líčenieSvadobné líčenie je špecifické v tom, že musí spĺňať rôzne kritéria osvetlenia, zvýšenú mieru trvácnosti a navyše by malo pôsobiť prirodzeným dojmom. Aspoň podľa našej kultúrnej tradície.

V prvom rade je dôležitá perfektná korekcia pleti a tvarovanie čŕt tváre. Štýl líčenia môže byť veľmi rôznorodý – záleží na vkuse a prianí nevesty. Spôsob líčenia však v prvom rade záleží od tvaru vašej tváre, typu a veľkosti očí.

Účelom tieňov, liniek alebo kontúr oka je vytvarovať a zvýrazniť oči a urobiť vás krajšou, Líčenie očí záleží od ich tvaru. Inak sa líčia hlboko posadené oči, vypuklé oči, blízko posadené oči, ďaleko od seba posadené oči, tvar očí s poklesnutými vonkajšími kútikmi, skryté viečka… Tvar obočia, jeho hrúbka, klenutosť záleží na tom, čo vám príroda nadelila a na tvare vašej tváre. Každej tvári pristane iný tvar obočia. Inak treba líčiť okrúhlu, inak oválnu úzku a dlhú tvár, štvorcovú, srdiečkovú, oválnu, diamantovú, obdĺžnikovú. Líčenie je vlastne kúzlenie s farbami a tvarmi.

Môže byť jemné, skrášľujúce prirodzené líčenie. Dymové oči. Pastelové trblietavé tiene na viečku. Výraznejšie elegantné líčenie.

Nie kresba na viečku, typ líčenia očí čo sa vám páči v časopise alebo na internete, ale líčenie ku kráse, to je dôležité!

Môžete si vybrať z množstva obrázkov, čo sa vám páči, nevyberajte si však líčenie očí ako z katalógu výrobkov.

Nie každý typ líčenia bude vhodný práve pre vaše oči. Ak má modelka iný typ očí, veľkosť  a tvar, na vás jej líčenie bude vyzerať celkom inak! Mnohé typy líčenia je možné prispôsobiť – v prvom rade však pre výber typu líčenia je dôležité posúdiť čo vám príroda nadelila. Módne výrazné linky sa pre skryté viečka nehodia, vhodnejšia bude jemná kontúra. Tzv. mačacie oči sú založené na výrazných linkách pretiahnutých za vonkajšie kůtiky očí a tieňovaní, ktoré vytvára trochu šikmý vzhľad očí. Oči sa opticky pretiahnu a zúžia. To sa však nehodí ku každej tvári a najmä, tvaru očí.

Prirodzený typ líčenia rešpektujúci vaše prírodné danosti je založený práve na umení vykúzliť vašu krajšiu podobu na váš veľký deň. Je založený na znalostiach ako líčiť ktoré oči aby ste vyzerali dobre, v umení ako sa vysporiadať s rôznymi tvarmi a dosiahnuť optimálny efekt. To všetko pri zachovaní čo najviac prirodzene pôsobiacej tváre.

Záleží aj na tom, či máte svadbu v zime, v letných horúčavách, na pláži, alebo v kostole… Či obľubujete klasický štýl, romantický, alebo sa vám žiada niečo zvláštne…

prirodzené mihalniceV každom prípade odporúčam vopred odskúšať, hlavne v prípade ak sa rozhodujete pre niečo, čo bežne nenosíte (napríklad umelé mihalnice).  Doporučujem v prípade, že vaše vlastné mihalnice sú tak krátke, či riedke, že ani najkvalitnejšia mascara a technika to nezachráni. V tom prípade je skvelá voľba veľmi prirodzene vyzerajúcich mihalníc, s ktorými sa budete citiť ako princezná. Len vy budete vedieť, že mihalnice nie sú vaše vlastné.

Ak máte pekné svoje vlastné mihalnice, cudzím prvkom na tak dlhú dobu sa radšej vyhnite. Profesionálne líčenie s kvalitnou očnou mascarou vám vyčaruje dostatočne výrazné oči a vy sa budete cítiť pohodlnejšie.

Charakteristika svadobného líčenia, špecifiká

jemné líčenie - aj ako svadobné líčenieSvadobné líčenie je najviac náročné na trvácnosť, podľa potreby zahŕňa i úpravu dekoltu.

Musí byť pekné a nie prisilné počas dňa, dostatočné v umelom večernom osvetlení a aj na fotografiách.

Treba odhadnúť tú správnu intenzitu, aby ste neboli cez deň zmaľovaná a aby to nešlo do opačného extrému, že v reáli budete síce vyzerať pekne, ale na fotkách ako keby ste si odskočila z práce, či dokonca neupravene. To čo vyzerá dobre v zrkadle, na fotografii vplyvom blesku, alebo iné svetla zmizne. Preto musí svadobné líčenie byť špecifické.

To čo voľným okom ani nezbadáte (drobný pupienok, bodku, pozostatok zrnka tieňa na líčku) svetlá presvietia a na fotke nemilosrdne ukážu. Preto je dôležitá veľmi precízna práca. Na tvári nebudete mať žiadnu hrubú vrstvu – pracuje sa s tenučkými vrstvičkami.

Svadobné líčenie v pohodlí a bez stresu u vás doma

Výhodou je svadobné líčenie u vás doma, v pohodlí, čo vám vo váš veľký deň príde určite vhod. Samozrejme, ak vám bude vyhovovať dať sa nalíčiť u mna, ste vítaná!

Každý druh líčenia vyžaduje iný spôsob postupu. Svadobné líčenie v sebe obsahuje niektoré požiadavky z denného líčenia (sviežosť, prirodzený vzhľad pleti), večerného líčenia (svadba sa obvykle koná počas dňa a trvá až do nočných hodín, takže intenzita musí byť vhodná na deň i na večer). A zároveň, keďže chcete mať pekné spomienky pre vás, svoje deti a raz i vnúčatká – treba pamätať aj na trochu iný, decentný “ fotomake-up“.

svadobné líčenie u vás doma v pohodlíLíčenie prebieha u vás doma v pohodlí. Toto líčenie je finančne najnáročnejšie, pretože si vyžaduje najviac času, precíznu techniku ako fotomake-up a aj úpravu dekoltu.

Môžete sa spoľahnúť že u vás budem načas. K neveste prichádzam vždy minimálne o polhodinu včaššie, a zvyčajne počkám až do odchodu k fotografovi., pripadne vám pomôžem s obliekaním šiat a pod. Nikdy nelíčim dve nevesty v jeden deň! Nemáte stres z toho, že kaderníčke to trvá o čosi dlhšie ako malo a ja nie som v časovej tiesni že nestíham ďalšiu nevestu. Je to váš veľký deň a ak budem jeho súčasťou, poskytnem vám dokonalý komfort. Vlasy nerobím, ale na svadobný účes sa môzete objednať v exkluzívnom kaderníctve International London Salon v River parku, s ktorým mám dlhoročnú spoluprácu.

Bonusom je poradenstvo vo výbere farieb svadobných šiat – svadobných aj popolnočných podľa vášho farebného typu ak si budete priať. Skúška svadobného líčenia je 48,- eur. Zvyk je železná košeľa. Nechajte si poradiť a nový, pre vás nezvyklý spôsob líčenia si užite po zbytok dňa či večera, zvyknite si naň. Skúmajte svoje pocity, reakcie blízkych. Najmä ženy ktoré sa bežne nelíčia, si potrebujú na svoj iný imidž trochu zvyknúť. Svadobné líčenie bude iné ako vaša zaužívaná rutina – ale vo svadobný deň by ste aj mali vyzerať inak ako v bežný deň! A rozhodne krajšie!

líčenie denné, večerné, svadobné, fotomake up, líčenie na všetky príležitosti -vizážistka Bratislavaorient.čas: 1,5 – 2 h
cena: 98 eur svadobné líčenie u vás doma 

plus cestovné náklady 0,60/1km

 

cena: 68 eur svadobné líčenie

 

Svadobné líčenie – Vizážistka, imidž konzultantka a osobná stylistka Adriana Čížiková, Bratislava centrum – Staré mesto. 0905 392 050