Ako výber farieb, ich kombinácie a kontrast ovplyvňujú váš vzhľad

Čo je dress code asi viete, ale viete aj čo je to farebný dress code? Farby sú dôležité nielen z hľadiska slušivosti, ale i komunikačného pôsobenia – naučím vás ako podporiť váš úspech pri rôznych pracovných či spoločenských situáciách vhodným výberom farieb.

Diplomatický protokol, spoločenské a biznis pravidlá odievania doporučujú rôznu farebnosť pre rôzne príležitosti, farebný dress code. Ktoré farby zvoliť pre tie najformálnejšie príležitosti, spoločenské udalosti a biznis situácie (ples, svadbu, promóciu, recepciu, kokteil, pracovné raňajky, tlačovku, obchodnú prezentáciu, prvé stretnutie s potencionálnym klientom, či zamestnávateľom)?

Aké farby na deň, večer, na rôzne príležitosti? Kedy sa hodia formálne a kedy neformálne farby?

Viete ako dosiahnuť profesionálny a kompetentný imidž vo vašom biznise? Farby na tom majú značný podiel…

Ktoré sú tradičné obchodné farby na biznis kostýmy, blúzky, šaty, saká, sukne, nohavice, topánky? A ktoré k nim môžete doplniť v menej formálnej oblasti podnikania? Obchodná zostava vášho farebného typu – vašich farieb pre formálny aj neformálny biznis štýl.

Viete aké farby, dezény sa hodia do tzv. tradičných povolaní, do banky, poisťovníctva, štátnej správy, farmácie, železnice, hoteliéstva, súkromných zdravotníckych zariadení? Čo sa hodí v obchode, menších rodinných firmách, menších firemných pobočkách a čo si môžete dovoliť ak pracujete v dynamických sférach, ako IT, reklame, móde? Viete ako si nezničiť profesionálny imidž počas voľných piatkov? Čo si obliect, ak ste politička, riaditeľka, majiteľka firmy, manažérka, štátna zamestnankyňa, obchodná riaditeľka, vedúca oddelenia, ekonómka, účtovníčka, manažérka, profesorka alebo asistentka generálneho riaditeľa?

Čo sa hodí na business formal a čo na business casual a kedy si čo obliecť podľa denného programu. A samozrejme, s ohľadom na váš farebný typ! Mnohé ženy vyzerajú v čiernom kostýme a bielej blúzke tragicky! Treba sa obliecť nelen vhodne, ale aj atraktívne, aby vám to pristalo.

Business formal – formálny biznis štýl

Business formal pre ženy je typom odevu jednoduchý – je to sukňový alebo nohavicový kostým (sako aj spodná časť z toho istého materiálu i farby) alebo šaty nekomplikovaného strihu v dĺžke ku kolenám so sakom. Kostým môžete nosiť aj s blúzkou, alebo elegantným topom. Okrem výberu typu odevu je však rovnako dôležitý aj výber vhodných farieb a odtieňov. Jednak z hľadiska vhodnosti pre pracovnú oblasť, vašu pracovnú pozíciu a príležitosť – a potom tak, aby ste vyzerali nielen vhodne ale aj pekne, príťažlivo. 

Formálny biznis štýl je nutnosťou pre političky, top manažérky, riaditeľky firiem. Vo formálnom biznis  prostredí aj pre stredný management. Sú však príležitosti, na ktoré využije tento typ oblečenia aj žena ktorá tak nemusí chodiť oblečená každý deň.

Pri konzultácii sa dozviete aj to v akej farbe budete najviac príťažlivá na večerné príležitosti. Slávnostné outfity a farby, ktoré sa hodia pre vás vždy, cez deň na spoločenské akcie a v ktorých zažiarite večer.

Farebnosť kostýmov, sukní, nohavíc, šiat, tričiek, blúz, kabátov, samostatných sák, doplnkov, topánok, pančúch. Šperky patria k stylingu, zlaďte ich s farbami odevu a doplnkov a hlavne so svojou farebnosťou a typom.

Business casual – neformálny biznis štýl (smart, classic, relaxed)

V neformálnom biznis odevaní je to s typmi odevov rozmanitejšie. Najviac elegantná je úroveň Smart business casual. Typy odevov aj farebnosť sú trochu voľnejšie ako vo formálnom biznis štýle, je to elegantná verzia neformálneho štýlu. Patrí k nej napríklad sukňa a sako ktoré sú z iného materiálu alebo farby. Ďalšie zaujímavosti o najvysšej úrovni neformálneho biznis štýlu, ktorá sa najviac blíži k formálnemu sa dozviete pri konzultácii.

Stredný, hlavný prúd neformálneho bizns odievania je úroveň Classic business casual.

Najviac uvoľnená úroveň je Relaxed business casual.

Casual je termín označujúci neformálny, voľnočasový odev.

Čo sa hodí do práce vám a v akých farbách preberieme osobne pri vašej konzultácii.