Ako výber farieb, ich kombinácie a kontrast ovplyvňujú váš vzhľad

Čo je dress code asi viete, ale viete aj čo je to farebný dress code? Farby sú dôležité nielen z hľadiska slušivosti, ale i komunikačného pôsobenia – naučím vás ako podporiť váš úspech pri rôznych pracovných či spoločenských situáciách vhodným výberom farieb.

Diplomatický protokol, spoločenské a biznis pravidlá odievania doporučujú rôznu farebnosť pre rôzne príležitosti, farebný dress code. Ktoré farby zvoliť pre tie najformálnejšie príležitosti, spoločenské udalosti a biznis situácie (ples, svadbu, promóciu, recepciu, kokteil, pracovné raňajky, tlačovku, obchodnú prezentáciu, prvé stretnutie s potencionálnym klientom, či zamestnávateľom)?

Aké farby na deň, večer, na rôzne príležitosti? Kedy sa hodia formálne a kedy neformálne farby?

Viete ako dosiahnuť profesionálny a kompetentný imidž vo vašom biznise? Farby na tom majú leví podiel…

Ktoré sú tradičné obchodné farby na biznis kostýmy, blúzky, šaty, saká, sukne, nohavice, topánky? A ktoré k nim môžete doplniť v menej formálnej oblasti podnikania? Obchodná zostava vášho farebného typu – vašich farieb pre formálny aj neformálny biznis štýl.

Aké farby, dezény sa hodia do tzv. tradičných povolaní, do banky, poisťovníctva, štátnej správy, farmácie, železnice, hoteliéstva, súkromných zdravotníckych zariadení? Čo sa hodí v obchode, menších rodinných firmách, menších firemných pobočkách a čo si môžete dovoliť ak pracujete v dynamických sférach, ako IT, reklame, móde. Ako si nezničiť profesionálny imidž počas voľných piatkov. Čo si obliect, ak ste riaditeľka, majiteľka firmy, manažérka, štátna zamestnankyňa, obchodná riaditeľka, vedúca oddelenia, ekonómka, lekárka, profesorka alebo asistentka generálneho riaditeľa.

Čo sa hodí na business formal a čo na business casual a kedy si čo obliecť podľa denného programu.

V akej farbe budete najviac sexi na večerné príležitosti? Slávnostné outfity a farby, ktoré sa hodia pre vás vždy, cez deň na spoločenské akcie a v ktorých zažiarite večer.

Farebnosť kostýmov, sukní, nohavíc, šiat, tričiek, blúz, kabátov, samostatných sák, doplnkov, topánok, pančúch. Šperky patria k stylingu, zlaďte ich s farbami odevu a doplnkov a neobmedzujte sa tým či ste jar, leto, jeseň alebo zima! To je už dávno prekonané – môžete nosiť zlato i striebro, bižutériu podľa vhodnosti situácie a celkového stylingu.

Kompletný návrh a plán farebnosti šatníka, v ktorom sa dá ľahko spojiť spodná a vrchná časť odevu, praktické aj na cesty.

Tradičné business farby pre ženu aj súčasné farebné módne trendy.