Sebavedomá a krásna na vaše výnimočné dni

denné líčenie naturálne - vizážistka BratislavaDenné líčenie je určené na denné svetlo. Dôležité dni vo vašom živote sú pre vás výnimočné a tak sa chcete cítiť aj vy. Výnimočne a krásna.

Bojíte sa, že vás niekde namaľujú príliš výrazne a vy sa nebudete cítiť vo svojej koži? Potom ste u mňa na tej správnej adrese!

Dávam si záležať na čo najjemnejšom prevedení. Denné líčenie je najlepšie vtedy, keď nie je dominantné, ale vaša tvár pôsobí krajšie a upravene. Dominantné by mali byť vaše oči, dúhovky.

Robím veľmi precízny jemný make-up, tenučké mikroskopické vrstvičky!

Prirodzený štýl líčenia – naturálny, nude make up alebo až „nahé“ líčenie je modelácia mikroskopickými vrstvičkami. Hra svetla a tieňa. Tvarovanie a zvýraznenie očí, pier a líčok, rozjasnenie a omladenie tváre. Dôležitá je tenká kontúra oka. Jemné zvýraznenie očí a make up úst v prirodzených farbách pier.  

Cieľom je veľmi prirodzený svieži vzhľad, od prirodzenej nude vizáže, ktorá je tak nenápadná, že líčenie takmer ani nevidno, až po decentné elegantné líčenie.

denné líčenie očí naturálneZákladom je dosiahnuť čo najviac prirodzený podkladový make up, ktorý vyzerá ako vaša vlastná pleť.

Spoločenské denné líčenie  na promóciu, svadbu, rodinnú oslavu, maturitné stretnutie môže byť o čosi výraznejšie. Akákoľvek spoločenská príležitosť počas dňa si vyžaduje upravenú tvár, profesionálne líčenie, ktoré vám vydrží počas celého dňa až do večera.

Ak príležitosť, na ktorú vás budem líčiť, trvá od denných až do večerných hodín, vyžaduje kompromis – líčenie na denné i umelé osvetlenie. Aby ste počas dňa nebola namaľovaná príliš a večer ešte stále pôsobila upravene. Aby vaše líčenie po zotmení a zažatí umelého svetla nezmizlo.

Treba vytvoriť intenzitu vhodnú na denné aj večerné svetlo, kompromis medzi denným a večerným líčením.

Denné business líčenie

prirodzená farba peryBusiness make-up – pracovné raňajky, tlačovka, pracovný obed, recepcia, vernisáž, prezentácia, dôležité pracovné stretnutie si vyžadujú decentné líčenie. Dôležité stretnutie si vyžaduje, aby ste sa cítili krásna a sebavedomá.

Denné líčenie môžete využiť aj na voľný čas pre dobrý pocit, krásu, sebavedomie.

Správne nalíčená budete krajšia! Zvýrazním to, čo je na vás pekné – farbu dúhovky, pekný tvar pier, lícne kosti… na každej žene sa niečo nájde! Vidím vás profesionálne inak ako vy sama, vnímam stavbu vašej tváre, tvar očí, drobné detaily. 

Viem, ako nalíčiť váš tvar očí. Každé oči treba totiž líčiť a tvarovať inak.

Viem, ako zvýrazniť farbu vašich očí špeciálnym vizážistickým trikom. Viem ako zväčšiť vaše pery a dosiahnuť plnší dojem. Ako naniesť make up tak, aby sme ho použili čo najmenej a pritom sme zakryli všetky nedokonalosti pleti.

Prirodzené denné líčenie

denné líčenie oči makeupŠpecializujem sa na prirodzený spôsob líčenia, ktorý zvýrazní vašu prirodzenú krásu.

Základ je vytvoriť ilúziu dokonalej pleti. Najlepší denný make-up je taký, ktorý pôsobí veľmi prirodzene, keď pleť vyzerá tak, že to je vaša vlastná.

Pracujem s tenučkými vrstvičkami a tvár tiež jemne modelujem, aby sa zvýraznili vaše pekné rysy, oči.

Samozrejme vašu pleť pred líčením na líčenie pripravím, čistenie a hydratácia prípravkami francúzskej kozmetiky Sothys alebo Bernard Cassiére.

očné tiene - farby na prirodzený štýl líčeniaPrirodzený štýl líčenia používa len určité farby tieňov na modeláciu očí – napríklad svetlozlaté, zlaté, bronzové, strieborné, medené, biele, banánovo žltobiele, broskyňové, béžové, zlatisto béžové, orieškové, hnedé, šedé, čierne tiene.

Nepoužívajú sa pestré farebné odtiene – modré, zelené, fialové, či ružové.

Účelom tieňov pri prirodzenom, nude, naturálnom štýle líčenia je vytvarovať a zvýrazniť oči. Líčenie očí záleží od ich tvaru. Inak sa líčia hlboko posadené oči, vypuklé oči, blízko posadené oči, ďaleko od seba posadené oči, tvar oči s poklesnutými vonkajšími kútikmi, skryté viečka…detail líčenia oka

Ak chcete vidieť ešte viac ako to vyzerá, môžete si pozrieť knihy Roberta Jonesa, popredného amerického vizážistu

Napríklad zlaté tiene sa nenanášajú výrazne ako pri večernom líčení, len úplne ľahkým dotykom na rozjasnenie oka. Nie je to glamour líčenie. Nevnímate farby tieňov na očných viečkach, vnímate farbu vašich očí. To, čo to s vami spravilo, ako vám to otvorilo, zvýraznilo a vymodelovalo oči a zvýraznilo prirodzenú krásu vašich očí a tváre.

Jasný rozdiel je pred a po líčení, ale výsledok pôsobí veľmi prirodzene. Líčenie pôsobí decentne, tiene sú dokonale prepracované, nanesené podľa typu a tvaru očí.

Vašu tvár vymodelujem do krásy veľmi jemnými vrstvičkami, zvýrazním lícne kosti, oči, jemne upravím tvár tak, aby vynikla vaša prirodzená krása.

Najväčšiu zmenu vidíte pred a po. Nalíčenie samotné nie je dominantné, je decentné a jemné. Oči môžu byť nalíčené jemne alebo viac výrazne.

Slávnostné denné líčenie – glamour

jemné denné líčenieNa dennú slávnostnú príležitosť môže byť aj štýl líčenia glamour alebo dymové.

Jemne trblietavé tiene v štýle glamour môžu byť v odtieňoch prirodzeného líčenia, alebo v jemných pestrých farbách.

Dymové denné líčenie sa robí v jemnejšej intenzite než výrazné večerné líčenie.

Dávate prednosť farebnému líčeniu na viečkach? Samozrejme pri dennom líčení môžete mať použité aj farebné tiene, ale v jemnej intenzite. Jemné farebné líčenie je tiež vhodné ako denné líčenie.

farebné očné tiene - zelené, hnedé očiFarebné tiene na viečku môžu byť v pastelovej, stredne tmavej a na dotvarovanie, kontúrovanie oka aj v tmavej intenzite. Ružové, fialové, svetlomodré, modré, zelené tiene sa používajú podľa farebnosti vašej dúhovky.

Podľa farby vašich očí sa dá farbami na viečku  dosiahnuť zvýraznenie farby vašich očí – komplementárnym ladením, farbou ktorá je vo farebnom kruhu oproti vašej farbe očí.

Veľa žien má v dúhovke obsiahnutých viac farieb. Potom zázeží na tom, ktorú farbu v oku chceme zvýrazniť.  Podľa toho sa vyberajú tiene – k akej farbe očí aká farba sa hodí. Farby prirodzeného líčenie sa hodia ku všetkým farbám očí, bez výnimky.

jemné líčenie - aj ako svadobné líčenieKomplementárne ladenie farby očných tieňov. K modrým očiam najviac pristanú svetlozlaté, zlaté, béžové, broskyňové, hnedé tiene. K zeleným sa hodia výborne ružové a fialové odtiene. K hnedým sa hodia všetky farby tieňov, pekne ukáže komplementárna modrá, aj farba v kruhu hneď vedľa nej – zelená.

Farby na viečku môžu byť použité aj vo farbe vašich dúhoviek, tie však vaše oči nezvýraznia, ladenie tón v tóne ukáže lepšie na odeve. Najlepšie vyzerajú oči nalíčené vo farbách prirodzeného, naturálneho líčenia. Potom v komplementárnych farbách, ale aj v split complementary.

Na zvýraznenie obrysu oka môžu byť použité módne linky, alebo nadčasové, trendom nepodliehajúce očné kontúry.

Očné kontúry pôsobia jemnejšie a prirodzenejšie. Dajú vašim očiam obrys a zvýraznia ich tvar a mihalnice.

Kontúry sa nanášajú tesne ku korienkom mihalníc, mihalnice tak pôsobia hustejšie a výraznejšie. Na rozdiel od linky je kontúra oka veľmi tenučká, takmer nepostrehnuteľná. Nenápadný detail však vaše oko dramaticky zvýrazní – a pritom úplne prirodzeným spôsobom.

Charakteristika denného líčenia

prirodzené ličeniePri dennom líčení sa používa trošku menej prípravkov, dôležité je hlavne vytvoriť krajšiu a prirodzene vyzerajúcu pleť.

Líčenie je väčšinou jemnejšie. Nemusí obsahovať všetky kroky úpravy – korektory, podklad, modelovanie tváre, spodné i horné tiene, kontúry, líčka, spodné i horné mihalnice, kontúrovaciu ceruzku na pery, rúž, púder (nemusí, ale môže). Nie je potrebná až tak dôkladná pigmentácia a prepracovanie ako pri fotomake-upe.

Dôraz je na prirodzený vzhľad, ale ten môže byť od naturálneho make-upu až po klasický, stredne intenzívny. Záleží od príležitosti a vášho priania, čo máte rada. Na pracovné príležitosti by nemalo byť líčenie príliš nápadné. Väčšinou sa zvýrazňujú oči, ja často „vyťahujem“, zvýrazňujem farbu dúhovky.

líčenie-denné koralová peryLíčenie pier – tvarovanie, modelovanie

Ste nespokojná s tým čo vám príroda nadelila? Javia sa vám vaše pery príliš úzke, proporčne nevyvážené, túžite po pekných plných perách? Viem, ako na to! Vaše pery sa dajú líčením opticky tvarovať aj zväčšiť.

Podobne – ak máte naopak príliš veľké pery, je možné ich opačnou úpravou trochu zmenšiť a zjemniť.

Podkladová báza – make upy Sothys

Najmä v horúcom lete oceníte hydratačný make-up Sothys TEINT NATUREL. Niekedy stačí len mierna korekcia nerovnomerností pleti a ľahké prepudrovanie. Na rozdiel od tónovacích krémov má hydratačný make up SOTHYS výbornú kryciu schopnosť, ale ľahkú konzistenciu ako hydratačný krém! Make up ani necítite, že máte na tvári. Len vaša pleť žiari a je farebne zjednotená. Ja ho používam celoročne, je skvelý pre ženy, ktoré nemajú rady pocit make upu na tvári.

S týmto hydratačným make-upom SOTHYS sa budete cítiť naozaj komfortne, akoby ste na sebe žiadny make up nemali. Tento typ používam najradšej práve pre jeho ľahkosť a dokonale prirodzený vhľad. Okrem farebného zjednotenia pleti vašu pleť aj hydratuje a vďaka tomu sa cítite komfortne. 

líčenie denné, večerné, svadobné, fotomake up, líčenie na všetky príležitosti -vizážistka Bratislava

Denné líčenie, prirodzené aj slávnostné denné líčenie

orient. čas: 50 – 75 min.

cena: 39 eur

Denné líčenie – Vizážistka, imidž konzultantka a osobná stylistka Adriana Čížiková, Bratislava centrum – Staré mesto. 0905 392 050