krásne vlasy - plavéÚčes je asi najviac dôležitým prvkom vytvárajúcim ženskú krásu. Oblečenie, pekná a zdravá pleť, líčenie je dôležité. Ale len ak sú v poriadku aj vlasy, je výsledok naozaj skvelý!

Ak sa necítite dobre a ráno pri česaní zažívate frustrujúce pocity, chyba môže byť vo farbe vašich vlasov alebo v type účesu.

S tým čo nám príroda nadelila často nie sme spokojné a žiada sa nám pozmeniť to. Zmena nemusí byť dramatická, ale účinok na váš vzhľad napriek tomu taký môže byť.

Ak zmeníte farbu vlasov v súlade s vašou pleťou, očami a vytvoríte tak harmonický celok, garantujem vám, že sa hneď budete cítiť o 100% lepšie!

Farba vlasov je rovnako dôležitá ako typ a tvar účesu. Oboje je potrebné aby ladilo s vašim vonkajškom a pritom vám bolo príjemné i vnútorne. Farba vlasov vybraná v súlade s tým aký typ človeka ste, vám bude príjemnejšia než sa siliť do niečoho čo vám nie je vlastné.

Poradenstvo vo výbere účesu podľa typu tváre vás ochráni pred omylmi. Najskôr meraj a raz rež! Držte sa toho úslovia aj s vašimi vlasmi. Predtým než vykonáte nezvratné rozhodnutie ohľadom zmeny strihu alebo farby vlasov – poraďte sa s odborníčkou. Rada vám pomôžem s výberom.

Aká farba na vlasy bude pre vás tá pravá – farebná typológia a farby vlasov

Aké asi svetlé či tmavé sú vaše prírodné vlasy? Od čiernej až po platinovú nordickú blond, to je celá škála tmavosťou odlišných stupňov.

Ste pôvodne blond, červenovlasá, brunetka či čiernovláska? Každý z týchto štyroch základných typov má množstvo podôb, odtieňov a širokú škálu na výber. Blond môžu byť teplé zlatisté odtiene od svetlunkej zlatistej veľmi svetlej zlatej blond až po medovoplavú. V chladnom môžu byť blond odtiene od platinovej blond po plavé, alebo popolavoplavé odtiene. Možno vaša blond bude najlepšia neutrálna, ani teplá, ani chladná. Hnedé môžu byť zlatohnedé, neutrálne alebo chladné hnedé.

Práve  farebný odtieň rozhoduje, či vám vaše vlasy pristanú. Je dôležité vedieť a zistiť ako veľmi svetlé či tmavé majú byť vaše vlasy. Ako veľmi teplý alebo chladný má byť ich farebný odtieň. Budete sa lepšie cítiť v prirodzených , alebo v nápadných odtieňoch? To všetko treba zistiť skôr ako sa pustíte do farbenia alebo sa objednáte do kaderníctva.

farby vlasov - svetlé až plavéBlondínky majú širokú škálu odtieňov. Teplé zlatisté alebo chladné popolavé odtiene. Od nordických, ultra svetlých blond odtieňov až po stredne tmavé plavé tóny, ktoré už laik blond ani nenazve.

tmavé vlasyTmavovlásky majú škálu od svetlých hnedých až po ultra čierne.

stredne tmavé vlasyBrunetky majú na výber stredné pásmo tmavosti, to ale môže byť v chladných odtieňoch pre letné typy a v teplých pre jesenné.

Bez toho aby ste vedeli, aký farebný typ ste, je riziko že siahnete po nesprávnom odtieni okolo 80%. Budete investovať do drahého farbenia, ničiť svoje vlasy aby ste sa potom cítili mizerne a nechápali prečo  doparoma v tej peknej farbe vlasov vyzeráte ako chorá, keď kolegyni či tej celebrite tak náramne pristane?

Pre šťastný výber farby vlasov treba vedieť aspoň to, či ste svetlý, tmavý, tlmený, jasný, teplý, chladný typ. Či máte siahať po teplých alebo chladných odtieňoch a v akej intenzite.

Čo sa často stáva bez absolvovania farebnej typológie pre určenie vhodných farieb na vlasy?

medená farba vlasovKaderníčka vám urobí krásnu farbu vlasov. Vlasy sú pekné, účes sa vám páči. Ale vy sa akosi v tých vlasoch “ necítite“. Čosi tu nehrá. Neviete čo. Je to farba? Nemalo to byť trochu svetlejšie? Trochu tmavšie? Alebo je na vine ten žltkavý tón, zlatistý nádych čo vám tam prekáža? Popolavý tón čo sa bije s farbou vašej pleti a robí vás staršou a vizuálne nezdravou?

Veľakrát to zisťujem u klientiek až po tom, čo už zbytočne vyhodili peniaze za farbenie a účes v kaderníctve. Treba prísť pred tým! Potom už budete vedieť, čo povedať kaderníčke a z ktorých farieb v katalógu si vyberať.

Pekná červená farba vlasov môže byť úžasná – na farebných typoch ktorým pristane. Aj červená je chladná a teplá. Takže ak červená – ktorá? Teplé medené alebo chladné mahagónové odtiene?

Ak blond – ktoré? Chladné či teplé odtiene? Ak hnedé – teplé alebo studené farebné tóny?

farba vlasov mahagon, chladnáNesprávna teplota farebného odtieňa na vlasy môže spôsobiť, že vaša pleť bude vyzerať nezdravo, vy budete vyzerať ako šedá myš. Alebo naopak – vlasy budú tak žiariť a prebíjať vás, že vy sa v nich úplne utopíte, vašu tvár vôbec vidno nebude.

Z času na čas na nám žiada zmena účesu aj farebného odtieňa vlasov. Určite vám neodporučím len jednu jedinú farbu, budete mať celú škálu tipov, čo môžete obmieňať.

Zmena je život – „nový život, nová hlava“. Nový účes, nová farba.

Nemusíte mať stále rovnaké vlasy, zmena je život. Ak sa v našom živote deje niečo nové, alebo chceme, aby sa tak dialo, prvé, čo meníme, sú vlasy!

Ak vám vaša farba pristane, zmeňte len strih, dĺžku vlasov, ich celkový styling!

Zo skúsenosti však viem, že často je to práve farba vlasov, ktorá nie je taká, ako by mala byť a klientka pociťuje, že niečo nie je v poriadku, ale nevie čo konkrétne. Len cíti, že to akosi nie je to “ pravé orechové“, niečo nehrá, necíti sa dobre. Buď je chyba v odtieni vlasov alebo v strihu. A niekedy oboje je nevhodné a neladí so svojou nositeľkou.

Môže byť aj pekný účes aj farba vlasov, ale ak účes nie je vhodný pre vašu tvár a farba vlasov neladí s pleťou, necítite sa komfortne. A na to, aby sme zistili, čo treba napraviť, aby ste sa cítili dobre a všetko bolo v harmónii je práve táto konzultácia.

Akú rolu hrá psychológia vo výbere farieb na vlasy

čierne vlasy-poradenstvo účesu a farby vlasovPodvedome túžime niekedy po zosvetlení, inokedy po stmavení, má to psychologickú príčinu. Alebo máme chuť na červenú. Podstatné je vybrať vhodné odtiene.

Niektoré dámy si myslia, že im poviem „Prefarbite sa na blond…“ (hnedo, červeno…atď.). V tom ale farebné poradenstvo účesu nespočíva. To je len mýtus. Dostanete viac tipov na rôzne odtiene, ktoré by ste mohli mať. A vy si vyberiete teraz, po čase zas iný odtieň na obmenu.

Dôležité je vybrať správny odtieň farby vlasov. Pre výber správnej farby na vlasy je dôležité zistiť, aký ste farebný typ podľa modernej Chytrej farebnej typológie. Stará 4 dielna typológia – jar, leto, jeseň, zima – už dávno nestačí! Farebná typológia pre vlasy je určenie stupňa intenzity svetlosti či tmavosti (sýtosti) vhodných odtieňov a podtónu – studeného či teplého.

blondTu farby fungujú trošku inak ako pri oblečení či mejkape. Niektorá tvár potrebuje tmavší rámec, inak vyzerá mdlo, nevýrazne až nezdravo. Inej zas príliš intenzívna tmavá farba pridáva vek, robí ju ostrou. Namiesto očí zvýrazňuje nos, nedostatky na pleti, bradu …

Farbu stačí niekedy posunúť o 1- 2 stupne a už je výsledok priaznivý! Laik ani veľmi rozdiel vo farbe vlasov nevníma, ale zato vníma jasne zmenu výrazu tváre! Zmena nemusí byť šokujúca v zmysle z blond na čierne a podobné dramatické rozdiely!

Dôležitý nie je len správny stupeň svetlosti/tmavosti. Ďalšou vlastnosťou farby vlasov, ktorú treba skúmať, je odtieň. Či má byť teplý, neutrálny alebo chladný.

Aj vy ste si možno všimli, že niekedy zavládne medzi ženami doslova “ blond mánia“. Všetky herečky, moderátorky, modelky, hviezdičky i hviezdy sa odfarbujú. No a potom je výsledok všelijaký, veľakrát rozpačitý, alebo až šokujúco nevhodný. Nie každej žene pristane blond. Len určitým typom zosvetlenie pristane. A nie každú ženu to omladí. Tmavé typy vyzerajú v blond vyslovene choro, nezdravo. Spomeňte si na blond obdobie Lucie Bílej, či blond Juliu Roberts. Výber farby vlasov nie je univerzálny. Každej žene pristane niečo iné.

Farebná typológia pre výber farby na vlasy

kadernícky katalóg farieb na vlasyFarebná typológia pre vlasy. Metódou expresnej farebnej typológie používanej pri eventoch určím váš farebný typ. Z toho sa odvíja nielen výber farieb oblečenia, ale aj výber vhodných farieb vlasov. Určím vám vaše najsvetlejšie slušivé tóny farieb vlasov aj najtmavšie, zároveň aj vhodné typy odtieňov. (prírodný, popolavý, matný, zlatý, červenkastý teplý medený, studený mahagónový, purpurový, fialový). Intenzitu veľmi svetlý blond, svetlý blond, blond ( plavý), tmavý blond, svetlohnedý, stredne tmavohnedý, tmavohnedý, čierny, modročierny. Z týchto kombinácii je na trhu množstvo rôznych farebných odtieňov, pomôžem vám vybrať profesionálnu farbu v kaderníctve, alebo doporučím ak si farbíte vlasy sama vhodné odtiene farieb na domáce použitie, napr. Garnier, Wella, LÓREAL, Palette, Igora Royal. Spoľahlivé je len odborné farbenie v kaderníctve, ak si farbíte sama, treba zvoliť postupný proces. Výsledok vždy záleží od kvality, pigmentov vašich vlasov.

Uľahčím vám výber – zadanie želaného výsledného odtieňa pri odbornom profesionálnom farbení v kaderníctve aj ak si farbíte vlasy sama výrobkami z drogérie.

Vy mi prezradíte, po akej farbe túžite, ktoré sa vám páčia a ja vám poradím rôzne vhodné odtiene, ktoré by vám pristali.

Analýzou určíme váš farebný typ, vašu prirodzenú základnú farbu vlasov, jej stupeň sýtosti.

Prirodzená farba vlasov sa pohybuje v škále od 1-9. Veľmi svetlé odtiene,10,11,12, nordické tóny sú u nás veľmi ojedinelé. Deti majú častejšie svetlunké vlásky detskej blond, ale neskôr obvykle vlasy stmavnú. Väčšina žien v našich zemepisných šírkach je niektorého letného typu, od svetlo-plavej blond až po tmavo-plavú (ktorú už laik označí za svetlohnedú), od svetlohnedej až po tmavohnedú. Ale nájdu sa aj jarné typy, zimné a zriedkavejšie jesenné.

Dôležité je, aby boli krásne nielen vaše vlasy, ale aj VY v nich!

Účes – strih účesu, jeho tvar a styling

krátky bob, ultra svetlá blondAký tvar účesu by Vám pristal? Hladké, či štruktúrované kontúry? Dlhšie, či kratšie vlasy? Bob, mikádo, účes z dlhších vlasov?

Účes, ktorý vám pristane musí zohľadňovať všetky kritériá: váš osobný typ – štýl, kvalitu vlasov, smer rastu, vlasové víry, hustotu vlasov, ich zdravie. Bob, postupný zostrih, ofinka, delenie v strede, na boku, polodlhé, dlhé, krátke?

Atraktívny a praktický denný účes zmení celý váš imidž, výraz, krásu.

Kompaktné typy účesov pôsobia uhladenejšie, ale aj prísnejšie. Rozstrapatené, mierne “ neposlušné“ typy strihov účesov vás omladia. Vo výbere účesu sa skrýva dizajn, estetické hľadisko – posúdenie tvaru účesu podľa vášho tvaru tváre a rysov.

Dostanete nákres – pomôcku ako si vyberat účes, spolu si prezrieme vhodné tipy a trendy z nemeckých vlasových časopisov Hair & Beauty, COIFFURE. Prípadne vám vhodné účesy zašlem mailom.

orient.čas: 1 – 1,5 h
cena za poradenstvo vo farbách vlasov a účesoch: 99 eur

cena za poradenstvo účesu: 69 eur*

*Ak ste absolvovali niektorý modul farebnej typológie 1-3, hradíte len účes 69 eur. Poradenstvo farby vlasov je vo farebnej typológii modulov 1 až 3 už obsiahnuté. 

Odborné poradenstvo tvaru a farby vlasov z vizážistického hľadiska (tvar tváre, črty, váš farebný typ a vhodné odtiene vlasov). Diagnostika tvaru tváre a doporučenie harmonických účesov k tvári, postave a vašej osobnosti. Farebná typológia – určenie farebného typu a ukážky najvhodnejších odtieňov ladiacich s vašou pleťou a očami. Farby vlasov v ktorých budete pekná.

Realizácia účesu v kaderníctve International London salon

Ak máte záujem aj o realizáciu účesu, doporučujem realizáciu v exkluzívnom kaderníctve International London Salon, Dvořákovo nábrežie 4, Bratislava http://www.londonsalon.sk/

Tel.: +421 2 456 93 467, mobil: +421 905 149 144

postupný zostirh dlhých vlasov ILSS kaderníctvom International London Salon spolupracujem už od roku 2003, profesionalita v práci i komunikácii je garanciou vašej spokojnosti. Skúsené kaderníčky vám vykúzlia na hlave účes, ktorý si budete vedieť udržiavať aj sama doma. Kaderníctvo samozrejme ponúka nielen denné účesy z krátkych, polodlhých a dlhých vlasov, ale aj spoločenské účesy pre svadby, promócie, oslavy, plesy.

Samozrejmosťou je aj profesionálne poradenstvo o vaše vlasy a možnosť zakúpenia profesionálnych prípravkov L’ÓREAL.

Konkrétny účes, jeho podoba je výsledkom tímovej práce, kaderníčka k vizážistickým radám pridá odborné profesionálne znalosti a zručnosti, posúdi želaný vzhľad podľa kvality a farby vlasov a navrhne riešenie. Výsledkom konzultácie a šikovných rúk kaderníčky je konečná podoba Vášho účesu, ktorý zohľadňuje všetky potrebné kritériá.

Na fotografii postupný zostrih dlhých vlasov, klientka po realizácii farbenia vlasov a strihu v kaderníctve.

Návrhy účesov v PC?

Niekedy sa klientky pýtajú, či robím návrhy účesov v počítači. Takáto cesta je skôr na pobavenienezohľadňuje váš rast vlasov, vašu hustotu vlasov ani vašu kvalitu vlasov. Dokonca i farebný vnem je skresľujúci, keďže sa vlastne len v počítači na vašu hlavu dosadí „čiapka“ z vlasov, ale jas vašej tváre, vašich očí zostáva nezmenený. Farba nevytvára prirodzený odraz na pleť, ako je to v reáli. Návrhy účesov v počítači nie sú profesionálnou cestou návrhu účesu. Profesionálna je analýza tváre, rysov, vyhodnotenie, posúdenie rastu a kvality vlasov – a z toho vyplývajúci návrh vhodných účesov na základe vedomostí a zistení. Nie “ čo počítač dal“!

Mne takto napríklad pokojne v počítačovom návrhu účesov pristanú i čierne vlasy a v skutočnosti by som vyzerala hrozne! Už len v medovo – plavom odtieni číslo 7.3 som bola príliš tmavá, pritom je to moja vlastná farba vlasov. Vlasy boli krásne, len tvári vytvárali príliš tmavý rámec. Hovorí sa, že vlastná farba tvári pristane najlepšie. Sú však aj výnimky, kedy mierne zosvetlenie alebo stmavenie pomôže. Momentálne mám odtieň 9.3 a je na moje pôvodne plavé vlasy i k tvári akurát. Posun je len o dva stupne, takže odrasty nie sú výrazné a ako svetlému typu mi zosvetlenie pristane. 

Mnoho žien však túži vidieť, ako by vyzerali s inou farbou, či iným účesom. Problém je v tom, že tak proste v skutočnosti vyzerať nebudete. Je to len veľmi, veľmi približná predstava a môže sedieť, ale byť aj celkom zavádzajúca.

Strih vlasov je tiež len orientačný a skresľujúci, keďže sa v počítači hravo prekrytím odretušuje napríklad vaša príliš široká tvár a tým príde k skresleniu…

Poradenstvo účesu a farby vlasov – Vizážistka, imidž konzultantka a osobná stylistka Adriana Čížiková, Bratislava centrum – Staré mesto. 0905 392 050