Páči sa vám čo vidíte ráno pri pohľade do zrkadla?Možno doteraz ani netušíte, alebo máte len hmlistú predstavu, čo je farebná typológia. Farebná typológia, farebné typy – také niečo ste už možno počuli, alebo čítali niekde v časopise.

Trápite sa aj vy každé ráno pred skriňou? Sú pre vás nákupy nočnou morou?

Ako sa cítite pri pohľade do zrkadla? Skvele? Páči sa vám čo vidíte? Ide z vás pozitívna energia? Cítite sa krásna či aspoň pekná? Nie najlepšie? Vyzeráte unavene či dokonca nezdravo?

svetlý farebný typ - svetlé leto, jasné leto

Svetlý farebný typ, krásna Natália Kacinová. Queen of the World z roku 1997. Premeny s farebnou typológiou v televíziznej relácii City Lady.

Vidíte všetky nedokonalosti pleti, pigmentácie, vrásky, kruhy pod očami alebo vnímate vaše oči, pery, lícne kosti, línie tváre? Vnímate viac váš nos a bradu alebo oči? Sú vaše oči zastreté, alebo sú pekné a výrazné?

Ak nevidíte vašu prirodzenú krásu, a necítite sa atraktívne, problém môže byť v tom, že nepoužívate správne odtiene farieb! Svoju prirodzenú krásu tak doslova likvidujete! Farby ktoré nosíte na sebe vplývajú na to ako vyzeráte, ako pôsobíte na iných ľudí, aj na vašu náladu.

Možno intuitívne siahnete aj po lichotiacich farebných odtieňoch, ale viete ich pospájať v oufitoch tak, aby ste vyzerali naozaj dobre a cítili sa atraktívne?

Poznať svoj farebný typ nestačí, treba vedieť s farbami narábať. Vedieť aké sú vlastnosti vašich odtieňov a byť schopná ich rozoznať v obchodoch.

Každá žena má svoj individuálny stupeň každej vlastnosti farieb. Svetlosti, teploty, čistoty odtieňa, jeho intenzity. Naučím vás rozumieť presne tomu čo potrebujete dosiahnuť vo farbách!

 • Moje farebné škály sú systematickým rozdelením farieb, farebná typológia je zameraná na vaše individuálne určenie presnej škály v rozsahu pásma od – do. V svetlosti/tmavosti, sýtosti/čistote pigmentov, teplote odtieňov a v ich intenzite. Na základe vašich osobných parametrov dostanete názorné škály všetkých odtieňov k nákupom, ktoré sú pre vás vhodné.
 • Je to úplne odlišný prístup, ako keď sa vás snažia absolventky kurzov len “ zaradiť“ k farebnému typu a potom dostanete celú zostavu rôznorodých a vopred pripravených štandardizovaných farebných odtieňov tohto typu. Vám osobne však nemusia ideálne sedieť všetky odtiene v takto pripravenej zostave. Preto pracujem inak a vaše farby poskladáme spolu do kompletnej zostavy pre vaše odevy aj doplnky až po konzultácii. Individuálne!

Každá žena má svoju prirodzenú krásu. Treba ju však vedieť vyzdvihnúť a ukázať. Aj krásne ženy, modelky, herečky, celebrity vyzerajú lepšie ak nosia svoje harmonické farby. Na sebe to človek vidí najťažšie a už vôbec nevie, čo by mal robiť, aby to bolo lepšie …. Občas intuitívne trafí, občas nie. Pravdepodobnosť, že si vyberiete správne, je asi ako pri hode kockou.

Koľko vás už stáli omyly vo vašej skrini?

Každá žena by mala poznať farby a odtiene, v ktorých vyzerá najlepšie. Farebný face lifting je bez rizika a nestojí vás nič navyše!

Bojíte sa, že prídete o svoje obľúbené farby? Vaše obavy sú zbytočné, nikto vám vaše obľúbené farby nevezme. Naopak, pri farebnej typológii len získate – dozviete sa, ako ich nosiť tak, aby ste pritom aj dobre vyzerali. Naučíte sa, v akých odtieňoch nosiť svoje obľúbené farby, čo si vyberať k tvári a čo ďalej od tváre.

Farebná typológia vám dá odpoveď na otázky, na ktoré ste si doteraz nevedeli sama odpovedať. Prečo to pekné tričko čo ste si kúpili vlastne nenosíte? Prečo sa necítite byť krásna? Prečo tak vidno každý fliačik na koži, každú vyrážku, aj tie kruhy pod očami? Prečo niekedy vyzeráte ako chorá aj keď nie ste? Prečo sa necítite dostatočne sebavedomá? Prečo nenosíte niektoré oblečenie za ktoré ste minula peniaze? Ako nosiť veci ktoré ste si kúpili a nie sú vo vašej ideálnej farebnosti?

Vo farbách, ktoré ladia s vašou osobnou farebnosťou, budete žiariť! Správne odtiene rozsvietia vaše oči i pleť, hodia sa k pleti, očiam i vlasom, k vášmu osobnému farebnému koloritu. Vynikáte tak VY, nie vaše šaty. Pokiaľ vás vaše šaty farebne prebíjajú, nevynikáte vy, ale vaše šaty. A to určite nechcete. Prajete si, aby ste zaujali vy. Šaty môžu vynikať na modelke, ale ona ich predáva. To je niečo iné.

Farebná typológia, používanie harmonických farieb má veľkú moc:

 1. Harmonické farby ukážu vašu prirodzenú krásu, úplne vás rozsvietia. A to zlepší nielen váš výzor, ale aj vašu náladu.  Je to psychológia farieb.
 2. Inteligentný spôsob výberu farieb a odtieňov, Chytrá farebná typológia – SMART COLOUR ANALYSIS  vám uľahčí život. Zvládnete nákupy, vo vašej skrini budú veci, ktoré sa k sebe hodia a ľahko ich skombinujete. Budete vedieť aké farby si vybrať pre blúzky, tričká, šaty, aké pre saká, svetríky, kabáty, nohavice, sukne, obuv, kabelky aj bižutériu alebo šperky. Záleží nielen na tom, akú farbu vyberiem, ale aj kam ju dám! Pod bradu? Na ramená? Na spodnú časť tela? 
 3. Ďalšia dôležitá vec je ako farby na svojej postave skombinujete. Miera kontrastu ktorú vytvoríte je tiež dôležitá. Niekto potrebuje nízky, niekto stredný a niekto vysoký kontrast.
 4. Ušetrí vám peniaze  – investícia do poradenstva sa vám vráti hneď pri najbližšom nákupe. Len sa pozrite do svojej skrine teraz, koľko vecí vlastne ani nenosíte, alebo len zriedka. Koľko asi všetky tie kusy stáli?
 5. Budete vyzerať oveľa, oveľa lepšie – prakticky bez námahy. Jednoducho nakupovať už budete len tie farby, ktoré vám pristanú a vzájomne k sebe ladia.

Hlavné benefity farebnej typológie

 • budete vyzerať a cítiť sa krásna ako nikdy predtým, budete presne vedieť čo sa vám hodí
 • skončí vaše trápenie pred skriňou a úmorné nákupy
 • vaše oblečenie už nebude zvýrazňovať nedokonalosti vašej pleti, nedostatky tváre, naopak – skrášli vás! Ukážete svetu vaše krajšie JA!
 • obliekanie a nakupovanie bude ľahké, veci ľahko skombinujete
 • dostanete farebné paletky s farebnosťou rozdelenou pre kusy bezprostredne k tvári – topy, blúzky, šaty, šatky, šáliky, bižutériu a ďalšie pre kusy od tváre na ľahké skombinovanie – farby pre saká, svetríky, kabáty, plášte, obuv. Farby tak ľahko zladíte. Záleží nielen na tom, akú farbu si vyberiete, ale na aký kus odevu alebo doplnku je použitá. V tom je zapracovaný aj stupeň vášho kontrastu. Nestačí vedieť svoj farebný typ, treba vedieť aj to ako vaše farby používať. S chytrou farebnou typológiou je to jednoduché.
 • budete vedieť farby používať – z hľadiska vášho štýlu, osobnosti, postavy aj príležitosti
 • budete rozumieť vlastnostiam farieb a vedieť aplikovať
 • ušetríte čas i peniaze pri nákupoch
 • všetky vlastnosti farieb budete mať určené individuálne a presne. Budete vedieť čo hľadať v obchodoch, so škálou zástupných tonálnych farieb to pôjde aj v praxi! Disponujem databázou tisícov farieb.
 • Farebné poradenstvo nad rámec “ farebného typu“, rôzne stupne farebnej harmónie. Oceníte v praxi, keď začnete hľadať “ svoje“ farby v obchodoch.

Farby – základné farebné tóny – čisté, sýte a výrazné

Viete čo je vlastne farba ? Čo je odtieň farby?

základné farebné tóny, hues

Farby a odtiene. Aký je v nich rozdiel?

Fialová, modrá, zelená, žltá, oranžová, červená sú základné farby. Potom ich zmiešané tóny – oranžovo-žltá, žlto-oranžová, červeno-oranžová, oranžovo-červená, červeno-fialová, modro-fialová, fialovo-modrá, modro-fialová, modro-zelená, žlto-zelená…  Základné farebné tóny farieb. Každý z nich má rôzne odtiene.

Bežne sa mi stáva, že klientka hneď na úvod prehlási niečo v zmysle „…mne pristane modrá, ale zelená nie… „. Alebo „…žltá mi nejde…“, „…vravia mi, že červená mi pristane..“. Ale aká? Každá farba má stovky podôb, odtieňov.

To je obvyklá reakcia človeka, ktorý zatiaľ do sveta farieb nie je zasvätený a nevyzná sa v ňom. Takto mi približuje svoju doterajšiu skúsenosť.

farebna-typologia-farebny-kruh-60-farebnych tonov

Fialová, modrá, zelená, žltá, červená… však majú stovky rôznych odtieňov.

Väčšine ľudí pristane fialová, modrá, zelená, žltá, červená aj ružová – ale len v odtieňoch určitej kvality. Oranžová je špecifická, s tou je to trochu inak. Odtiene všetkých farieb majú určité vlastnosti – a práve tie rozhodujú či vám daný odtieň k tvári pristane, alebo nie.

S výberom farieb to nie je len o tom, či si vybrať fialovú, modrú, zelenú, alebo radšej žltú, oranžovú, červenú! Každá farba má množstvo odtieňov.

Slovo farba používame v bežnej reči vo viacerých významoch, v zmysle základného farebného tónu, aj odtieňov.

Termínom farba označujeme predovšetkým základné farebné tóny, hues – fialová, modrá, zelená, žltá, oranžová, červená, modrozelená, žltozelená, oranžovočervená, modročervená, modrofialová, fialovomodrá, zelenomodrá, červenofialová, fialovočervená, oranžovožltá, žltooranžová …

Každá farba má množstvo odtieňov

Červená farba je v rôznych odtieňoch. Teplých i chladných. Svetlejších aj tmavších. Jasných aj tlmených. Odtieňom červenej je napríklad maková, lososová, koralová, melónovočervená, karmínová, rumelka, čerešňová, višňová, burgundská, tehlová, bordová. Takže povedať že „červená mi pristane“ je veľmi neurčité tvrdenie. Ktorá červená? Teplá? Chladná? Ako veľmi teplá, alebo ako veľmi chladná?  Svetlá? Tmavá? Stredne tmavá? Jasná? Žiarivá a výrazná? Tlmená?

Modrá mi pristane!“ Naozaj? Ale aká modrá? Chladná? Teplejšia? Svetlá? Stredne tmavá či tmavá? žiarivá, alebo tlmená? či len s jemným jasom?

Fialová mi pristane!“ No, treba ale vedieť aká fialová…V akej intenzite? V akej svetlosti? Modrofialová, fialová alebo purpurovofialová?

Zelená je moja obľúbená …“ treba ale vedieť aké odtiene si vybrať. Od modrozelenej po žltozelenú je široká škála farebných tónov a odtieňov.

Žltá mi nejde…“ …možno ste zatiaľ len nenatrafili na správny odtieň. Aj žltá je chladnejšia aj teplejšia.

Dokonca aj biela má rôzne podoby. Treba vedieť akú bielu si vybrať.

Dôležité je práve to, aký odtieň farby si vyberiete k tvári. O tom je farebná typológia. O zladení farebných odtieňov k tvári. No a potom sa k tomu pridávajú aj ďalšie farby, ktoré musia ladiť s tými čo sú k tvári. Sukňa vám k pleti ladiť nemusí, musí ladiť len s farbou topu a farebnosťou a strihom byť vhodná k vašej postave.

Pri farebnej typológii sa o farbách dozviete viac. A hlavne to, ako sa obliecť, aké doplnky si vybrať k odevom a mnoho ďalších zaujímavých vecí.

Možno si kladiete otázku čo majú farby prírody spoločné s módou?

farebná typológia - jarné, letné, jesenné a zimné farebné typy

Farebné typy – základné farebné škály podľa farebnej typológie štyroch ročných období – jar, leto, jeseň, zima

Pri farebnej typológii sa naučíte rozoznať vaše najkrajšie farby aj odtiene. Na obrázku vidíte moju základnú sezónnu typologickú škálu rozdelenia farieb a farebných odtieňov podľa prírody  – skupiny štyroch ročných období.

Toto rozdelenie pochádza z výtvarnej školy Bauhaus, využíva prirodzenú harmóniu medzi farbami ročného obdobia v prírode. Farebná harmónia odvodená z prírody sa dá preniesť aj do farieb interiéru, módy, dizajnu. V prírode nevidíte nič nevkusné, neladiace. Len človek je schopný vytvoriť farebne sa bijúce kombinácie.

Výtvarná koncepcia ročných období nie je vedecká, je to estetická a pocitová koncepcia – umelecká.

Rozdelenie farieb podľa podobnosti s prírodou nie je presné, je to len voľná asociácia s farbami, ktoré ponúka príroda na jar, v lete, na jeseň a v zime. V zime s nadsázkou, farby „zimy“ pripomínajú skôr pestré exotické farby tropických kvetov. Alebo polárnej žiary. Každý si však vie vybaviť v mysli prírodu na jar s prvými kvetmi a žltozelenými púčikmi, letnú atmosféru pri vode s modrozelenou hladinou, pestré lístie stromov na jeseň. Farebných paliet aj odtieňov je samozrejme oveľa viac, toto je len základná orientácia rozdelenia farieb na „jarné, letné, jesenné a zimné“ podľa podobnosti s farebnosťou prírody v týchto obdobiach.

Farby v jednotlivých paletách spolu farebne ladia, sú harmonické.  V každej tejto skupine je farebný súlad medzi jej odtieňmi navzájom.

Farebný súlad medzi farbami jarnej, letnej, jesennej alebo zimnej farebnej škály môžete využiť aj pri zariaďovaní bytu a vytvoriť si tak farebnú náladu, ktorá na vás pozitívne vplýva. Farby v palete navzájom ladia.

Niekomu sú príjemné jarné odtiene, niekto preferuje letné a iný človek sa rád obklopí jesennými či zimnými. Aké farby priťahujú vás? Zamyslite sa nad tým a obklopte sa nimi v byte. Farby v byte vám nemusia ladiť k pleti, ide len a len o vaše pocity. Aké farby na vás pôsobia tak, že sa citite príjemne? Aké sa vám páčia?

Aj k vám na oblečenie a doplnky sa dajú vybrať skupiny farieb, ktoré vám pristanú najlepšie a budete sa v nich zároveň aj dobre cítiť.

V každej časti roka sú farby, ktoré sú príznačné pre toto obdobie –  jar, leto, jeseň či zimu. K niektorým prirodzene inklinujete – sú to farby vašej farebnej osobnosti. Ale sú to aj tie, čo vám pristanú k tvári? Treba nájsť také, ktoré sa vám páčia a zároveň vám aj pristanú. Farby sú rozmanité a odlišné v stupni sýtosti, jasu/tlmenosti, svetlosti/tmavosti, teploty. K tvári treba vybrať iné, ako od tváre.

Profesionálna koncepcia farieb založená na číslach vyjadrujúcich presné zloženie farebného odtieňa a umelecká „teória štyroch ročných období“

Zostavím vám individuálnu farebnú škálu – sadu vašich atraktívnych farieb k tvári, aj doplnkových na odevy ďalej od tváre a doplnky. Pracujem s profesionálnymi farbami Pantone pre módu a interiér kde je 2.300 farieb pre výber vašich osobných farieb. Aj tonálnymi odieňmi vytvorenými v systéme CMYK pre zástupné zobrazenie všetkých možných odtieňov z každej farby. 

farebná-typológia-profesionalny-vzorkovnik-fariebTu sa o žiadnej jari, lete, zime, ani jeseni nehovorí, ale farby sú vyjadrené číslom a pre prácu s nimi sa zadávajú presne.

Používam aj iné delenie farieb , ktoré je presné a založené na vedeckých, merateľných vlastnostiach farieb podľa ich vlastností v profesionálnych farebných systémoch.

Svetlé farby s bielou, tlmené farby so sivou, čisté výrazné farby a hlboké a tmavé farby s prímesou čiernej.

Veda a umenie sa tak spájajú do spoločného farebného sveta. „Jarné, letné, jesenné a zimné“ farebné paletky s prívlastkami svetlý, tmavý, tlmený, jasný, žiarivý, teplý, chladný sú presným delením podľa vlastností farebných odtieňov.

Spoznajte svoje farebné odtiene, ktoré vás urobia krásnou – wau farby! Nestrácajte už čas ani peniaze a objednajte sa na Chytrú farebnú typológiu hneď teraz, aby ste aj vy už navždy vyriešili dilemu s nákupmi a obliekaním.

Ak sa objednáte na verziu s líčením, tak sa dozviete aj vhodné farby líčidiel a odídete krajšia s prirodzeným líčením. Ukážem vám rýchle nenáročné denné líčenie, ktoré zvládnete ráno za 5 až 20 minút.

(volajte 0905 392 050, alebo napíšte na adrianacizikova@gmail.com)

Tonálne farebné škály sú pomenované podľa obľúbených názvov štyroch ročných období s prívlastkami svetlý, tmavý, jasný, žiarivý, tlmený, studený, teplý.

Po farebnej typológii dostanete zostavenú sadu kartičiek k nákupom individuálne pre vás. Pre uľahčenie nákupov aj farebného ladenia outfitov označíme, ktorú škálu nosiť k tvári a ktorú ďalej od tváre. Tak si ľahko kúpite blúzky, tričká, svetre, kabáty, pláste, sukne, nohavice vo farebnosti ktorú dokopy ľahko skombinujete.

 

farebna typologia - jarné farbyJarné farby a farebné typy

SVETLÁ, JASNÁ, ŽIARIVÁ, TEPLÁ JAR

Pre jarnú prírodu sú typické svieže svetlé teplé pestré farby. Farbou jari je žltozelená, symbol rastu. Jarné odtiene sú teplé a jasné. Niektoré sú jemné, niektoré výrazné. Jarné farby sa v priebehu jari menia, od výrazných živých odtieňov prvých kvetov po zime až po jemnejšie odtiene. Toľko v prírode, pozrime sa však, ako vyzerajú tzv. jarné farby na človeku.

Jarné farby v móde, “ jarné“ farebné typy – ženy jarných typov

Pleť: svetlá, slonovinová, zlatisto-béžová, na líčkach je často broskyňový nádych. Svetlá pleť, často so zlatohnedými pehami, až intenzívnejšia zlatisto béžová. Pre určenie je dôležitý jej teplý podtón, reakcie s farebnými šatkami. Fototyp 1-2.

Oči: modré, tyrkysové, modrozelené alebo zelenomodré, sivozelené, sivomodrozelené, zlatohnedé, jantárové.

Farba vlasov jarného typu: veľmi svetlé svetlozlaté, zlaté blond, sýtejšie zlaté blond medovo-plavé, pripomínajú farbu lesného medu (najsvetlejšie pravé svetlohnedé), orieškové, jahodová blond. Typický je vždy prítomný zlatistý žltý teplý nádych, intenzita svetlé – tmavé je v rozpätí od ultra svetlej zlatistej blond až po sýtu medovo plavú v odtieni lesného medu ( „pravá najsvetlejšia hnedá“).

Jarné farebné škály

 1. Svetlá jar – Light Spring. Svetlé teplé odtiene.
 2. Jasná jar – Clear Spring. Jasné teplé odtiene.
 3. Žiarivá jar – Vivid, radiant Spring. Žiarivé, sýte teplé odtiene.
 4. Teplá jar – Warm Spring. Teplé jasné odtiene.

Typické odtiene z jarnej škály farieb

Jarné farby – ilustračný tonálny kruh

Biela: slonová kosť, vlnovo biela

Žltá: narcisová, žĺtková, iskerníková, zlatožltá

Oranžová: lososová, broskyňová, marhuľová

Červená/ružová: koralová, broskyňovo červená, teplá ružová, makovo červená, rumelková, oranžovočervená, lososovoružová

Fialová: ametystová, svetlá červenofialová

Modrá: nevädzová, svetlá kráľovská modrá, akvamarín

Zelená: šalátovo zelená, lipovo zelená, jablkovo zelená, teplá jadeitová

Hnedá/béžová: zlatistá béžová, nugatová, béžová odtieňa ťavej srsti, lieskovo oriešková

Sivá: kamenná sivá, žltosivá, béžovosivá, striebristosivá

Odtieňov je samozrejme oveľa viac. Výber konkrétnych odtieňov je individuálny. Dôležitý nie je len výber farby, ale aj kam ju dáte. Na sukne a nohavice potrebujete iné odtiene ako k tvári. Na cardigány/svetre, saká, kabáty a plášte treba iné odtiene ako na tričká, pulóvre, šaty či blúzky…

Myslíte si, že môžete byť niektorý z jarných typov?
Priťahujú vás jarné farby? Zistite, ako to je s vašou farebnosťou a ako môžete nosiť vaše obľúbené farby.

Zistite na farebnej typológii, ktoré odtiene najlepšie pristanú vám a nakupujte farby, v ktorých zažiarite!  (volajte 0905 392 050, alebo napíšte na adrianacizikova@gmail.com)

farebna typologia - letné farbyLetné farby a farebné typy

SVETLÉ, SVETLÉ TLMENÉ, TLMENÉ SVETLÉ, TLMENÉ, TMAVÉ, JASNÉ, CHLADNÉ LETO

Letnú farebnosť prírody stelesňujú vodné hladiny. Farbou leta je modrá, chladná zelená prechádza zo zelenej cez tyrkysovú do modrej.  Jarná žltozelená zeleň listov sa mení v lete na na tmavšiu modrastozelenú. Letné odtiene sú chladné, jemné a tlmené, aj lomené bielou. Určite nájdeme v letnej prírode aj iné farby, ale toto je prevládajúca charakteristika. Toľko v prírode, pozrime sa však, ako vyzerajú tzv. letné farby na človeku.

Letné farby v móde, „letné“ farebné typy – ženy letných typov

Pleť: svetlá, mliečnobiela, porcelánová, ružovkasto-béžová, alebo snedá mandľová, olivovo-béžová u mediteránskych typov. Fototyp 2 – 4. Ženy letných typov sa opália ľahko, netreba však zabúdať na krémy s ochrannými faktormi, hlavne s prvými ostrými lůčmi slnka.

Oči: svetlomodré, sivomodré, modrozelené, orieškové, zelenomodré, zelenomodré s orieškovým stredom okolo zorničky, svetlé hnedé, kávovohnedé, tmavohnedé.

Farba vlasov letného typu: od veľmi svetlej platinovej blond, detskej blond cez svetlo plavé, neutrálne blond, stredne plavé, až po tmavo plavé, popolavo plavé, aj svetlohnedé, či hnedé. Blondínky rôznej intenzity, popolavo plavé, hnedovlasé brunetky až po hnedooké ženy s hnedými vlasmi.

Typické odtiene z letnej škály farieb

Letné farby – ilustračný tonálny kruh

Biela: lomená biela, mliečnobiela, sivobiela, aj čisto biela

Žltá: vanilková, orgovánová žltá, pastelovovožltá, pudrovožltá

Červená/ružová: melónová, malinová, čerešňová, vínovočervená, staroružová, pastelová ružová, fialovoružová, pudrová ružová

Fialová: orgovánová, levanduľová, modrofialová, fialková, pastelová fialová, lila

Modrá: nezábudková, sivomodrá, nebeská modrá, námornícka modrá, morská modrá, baby blue, pastelovomodrá, pudrová modrá

Zelená: modrozelená, smaragdová, morská zelená, mätová, pistáciová, tyrkysovozelená, pudrová zelená

Hnedá/béžová: horká čokoláda, ružovohnedá, biela káva, taupe, sivobéžová

Sivá: modrosivá, antracit, granit

Odtieňov je samozrejme oveľa viac. Výber konkrétnych odtieňov je individuálny.
Dôležitý nie je len výber farby, ale aj kam ju dáte. Na sukne a nohavice potrebujete iné odtiene ako k tvári.
Na cardigány/svetre, saká, kabáty a plášte treba iné odtiene ako na tričká, pulóvre, šaty či blúzky…

Letné typy sú diametrálne odlišné. Od svetlých blondínok so svetlými vlasmi aj očami až až po hnedooké brunetky. Letných typov je u nás najviac, preto sú ich odtiene precízne rozdelené až do 7 farebných škál.

Letné farebné škály

 1. Svetlé leto – Light Summer. Svetlé chladné odtiene.
 2. Svetlé tlmené (pudrové) leto – Light Summer Soft. Svetlé chladné odtiene, pudrovo tlmené a delikátne veľmi jemné chladné odtiene.
 3. Tlmené svetlé leto – Soft Summer Light. Tlmené svetlé chladné odtiene.
 4. Tlmené leto (neutrálne) – Soft Summer. Tlmené chladné odtiene.
 5. Tmavé leto – Deep Summer. Tmavšie tlmené chladné odtiene.
 6. Jasné leto – Clear Summer. Jasné chladné odtiene.
 7. Studené leto – Cool Summer. Chladné mierne tlmené odtiene.

Myslíte si, že môžete byť niektorý z letných typov? Priťahujú vás letné farby? Zistite, ako to je s vašou farebnosťou a ako môžete nosiť vaše obľúbené farby.

Zistite na farebnej typológii, ktoré odtiene najlepšie pristanú vám a nakupujte farby, v ktorých zažiarite! (volajte 0905 392 050, alebo napíšte na adrianacizikova@gmail.com)

farebna typologia - jesenné farbyJesenné farby a farebné typy

SVETLÁ, TLMENÁ, JASNÁ, ŽIARIVÁ, TMAVÁ, TEPLÁ JESEŇ

Jeseň si každý veľmi ľahko predstaví, zavrite oči alebo si pozrite obrázky lístia stelesňujúce typickú jesennú farebnosť. Dominantná jesenná farba je oranžová.  Jesenné odtiene sú teplé a tlmené, ale v prírode i na farebných škálach nájdeme aj celú bohatosť farebnej nádhery jesene v jej plných zemitých farbách, žiarivo pôsobiacich a predsa nie krikľavých odtieňoch. Toľko v prírode, pozrime sa však, ako vyzerajú tzv. jesenné farby na človeku.

Jesenné farby v móde, “ jesenné“ farebné typy – ženy jesenných typov

Pleť: veľmi svetlá až bledá, slonovinová, alebo zlato béžová, snedá. Veľmi svetlá fototypu 1 sa neopaľuje vôbec, na slnku sa hneď spáli, časté sú pehy. Pehy však môžu mať aj iné farebné typy a preto nie sú indikátorom pre určenie jesenného typu. Častý fototyp 1 – 2, keltský typ. Ale môže byť i viac, jesenné typy žien nemajú len ultra svetlú pleť! Najmä mimo Európy sú jesennými typmi často ženy s tmavšou pleťou. Typická veľmi svetlá pleť s pehami sa neopáli vôbec a potrebuje extrémne vysoký faktor a chrániť sa pred slnkom v tieni stromov a s klobúkom.

Oči: svetlé modré, oceľovomodré, jantárové, svetlozelené, olivovozelené, zlatohnedé, kávové, kávové tmavohnedé, modrozelené s jasnými plamienkami zlatistej jantárovo hnedej.

Farba vlasov jesenného typu: jahodová blond, medová blond, medená, zlatisto-červená. Svetlé alebo tmavšie medené, stredne plavé, tmavo plavé, gaštanovohnedé až tmavšie hnedé s teplým mäkkým tónom. Od svetlých zlatisto medených až po tmavohnedé gaštanové.

farby jesene- farebná typológia

Typické odtiene z „jesennej“ škály farieb

Biela: ecru, šampanské, mušľová, krémová

Žltá: kukuričná, cibuľová, krémovo-žltá, horčicová, kari, tekvicová, egrešová, lesný med, jantárová

Oranžová: tekvicová, tlmená marhuľová

Červená/ružová: lososovoružová, tlmená oranžová, karmínovočervená, paradajková, šípková, tehlová, hrdzavočervená, oranžovoružová, bordová

Fialová: čučoriedková, černicová, baklažánová, slivková

Modrá: petrolejová, fialovomodrá

Zelená: olivová, khaki, jadeitová, olivínová, machová

Hnedá/béžová: gaštanová, bronzová, okrová, teplá kakaová, teplá čokoládová, karamel, hrdzavá, medená

jesenné farby

Jesenné farby – ilustračný tonálny kruh

Odtieňov je samozrejme oveľa viac. Výber konkrétnych odtieňov je individuálny. Dôležitý nie je len výber farby, ale aj kam ju dáte. Na sukne a nohavice potrebujete iné odtiene ako k tvári. Na cardigány/svetre, saká, kabáty a plášte treba iné odtiene ako na tričká, pulóvre, šaty či blúzky…

Jesenné farebné škály

 1. Svetlá jeseň – Light Autumn Soft. Svetlé teplé tlmené odtiene.
 2. Tlmená jeseň – Soft Autumn. Tlmené teplé odtiene.
 3. Jasná jeseň – Clear Autumn. Relatívne jasne pôsobiace, veľmi jemne tlmené teplé odtiene.
 4. Žiarivá jeseň – Bright Autumn. Relatívne žiarivo výrazne pôsobiace teplé tlmené odtiene.
 5. Teplá jeseň – Warm Autumn. Teplé tlmené odtiene.
 6. Tmavá jeseň – Deep Autumn. Tmavšie až tmavé tlmené teplé odtiene.

Myslíte si, že môžete byť niektorý z jesenných typov? Priťahujú vás jesenné farby? Zistite, ako to je s ašou farebnosťou a ako môžete nosiť vaše obľúbené farby.

Zistite na farebnej typológii, ktoré odtiene najlepšie pristanú vám a nakupujte farby, v ktorých zažiarite ! (volajte 0905 392 050, alebo napíšte na adrianacizikova@gmail.com)

farebná typológia - zimné farbyZimné farby a farebné typy

JASNÁ, ŽIARIVÁ, TMAVÁ, TLMENÁ, STUDENÁ ZIMA

Pre zimnú farebnosť prírody je typický kontrast. Kontrast sýtych výrazných farieb prvých krókusov v snehu, modrastozelené odtiene ihličia, výbušné žiarivé farby polárnej žiary. Čierna a biela, tmavé a žiarivé, sýte jasné farby. To sú typologicky zimné farby prírody.  Toľko v prírode, pozrime sa však ako vyzerajú tzv. zimné farby na človeku.

Zimné farby v móde, “ zimné“ farebné typy – ženy zimných typov

Pleť je veľmi svetlá, fair, porcelánová, snedá olivová, ebenová, čierna. Fototyp 2 – 5. Ľahko sa opaľuje a na slnku sa len tak nespáli, aj tak však treba hlavne svetlejšu pleť chrániť a používať krémy s UV ochranou.

Oči: žiarivé ľadovomodré, sivomodré, tmavomodré, tmavé čiernohnedé.

Farba vlasov zimného typu: čierne, modročierne, veľmi tmavé hnedé, fialovo-čierne, čiernohnedé, tmavohnedé, stredne tmavé hnedé.

zimne-farby

Zimné farby . ilustračný tonálny kruh

Typické farby zo zimnej škály farieb

Biela: čistá biela, snehovobiela

Žltá: citrónová

Červená/ružová: ľadovo-ružová, fuchsiová, višňovočervená, purpurová, cyklámenová, sýta purpurovočervená

Fialová: modrofialová, fialová

Modrá: ľadovo-modrá,  azurovomodrá, enciánová, ultramarín, parížska modrá, indigová, tyrkysová, čínska modrá, kráľovská modrá

Zelená: tyrkysovozelená, smaragdová, fľaškovozelená, píniová, jedľová

Šedá/čierna: havrania čierna, uhľovočierna

Zimné farebné škály

 1. Jasná zima – Clear Winter. Jasné chladné odtiene.
 2. Žiarivá zima – Radiant, bright Winter. Žiarivé, sýte chladné odtiene.
 3. Tmavá zima – Deep Winter. Hlboké a tmavé chladné odtiene.
 4. Tlmená zima – Soft Winter. Tlmené a tmavšie chladné odtiene.
 5. Studená zima – Cool Winter. Chladné odtiene jasné i tmavé.

Myslíte si, že môžete byť niektorý zo zimných typov? Priťahujú vás zimné farby, kontrasty? Zistite, ako to je s vašou farebnosťou a ako môžete nosiť vaše obľúbené farby.

Dôležitý nie je len výber farby, ale aj kam ju dáte. Na sukne a nohavice potrebujete iné odtiene ako k tvári. Na cardigány/svetre, saká, kabáty a plášte treba iné odtiene ako na tričká, pulóvre, šaty či blúzky…

Zistite na farebnej typológii, ktoré odtiene najlepšie pristanú vám a nakupujte farby, v ktorých zažiarite ! (volajte 0905 392 050, alebo napíšte na adrianacizikova@gmail.com )

Žiadna z konzultácií nie je len určením farebného typu! Dozviete sa oveľa viac!

Komplexné riešenie farebnosti odevov, doplnkov

Určenie tzv. farebného typu, kde vám určia či ste “ jar“, „leto“, „jeseň“ alebo „zima“ naozaj nestačí. Naviac ho často vykonávajú osoby, ktoré toho veľa o farbách nevedia. Farebná typológia ani nie je ich hlavnou činnosťou. Len sa naučili odverklíkovať naučené frázy  o každom z týchto štyroch farebných typoch a nemajú ani potrebné materiálové zabezpečenie, šatky reprezentujúce rôzne rôzne vlastnosti farieb.

Rozdelenie farebných odtieňov na chladné a teplé rozhodne nestačí.  Je potrebné ovládať  všetky vlastnosti vašich odtieňov. Treba sa na ne pozrieť komplexne – nájsť odtiene, ktoré pristanú k vašej pleti, k vašej povahe, k vašej postave… nájsť farby, ktoré vás urobia krásnou a šťastnou.

Komplexné riešenie farebnosti z hľadiska farebného typu, tvarovania postavy, vašej osobnosti, príležitostí, kombinovania k tvári a od tváre.

 • všetky vlastnosti farieb budete mať určené individuálne a presne. Budete vedieť čo hľadať v obchodoch, so škálou zástupných tonálnych farieb to pôjde aj v praxi! Disponujem databázou tisícov farieb.
 • Farebné poradenstvo nad rámec “ farebného typu“, rôzne stupne farebnej harmónie. Oceníte v praxi, keď začnete hľadať “ svoje“ farby.

Už neváhajte a zistite svoj farebný typ, ideálnu farebnosť odevov a doplnkov v niektorom z troch modulov:

 1. Chytrá farebná typológia a poradenstvo v odievaní. 199 eur, 2,5 – 3 h, konzultácia
 2. Chytrá farebná typológia a poradenstvo v odievaní + ukážka prirodzeného líčenia a poradenstvo vo výbere dekoratívnej kozmetiky. 299 eur, 3,5 – 4 h, konzultácia aj s ukážkovým líčením
 3. od teórie k praxi, Chytrá farebná typológia modul 1 je doplnený o analýzu vášho šatníka a nákupy, 2,5 – 3 h + 4 h,  spolu 7 hodín 499 eur.

Pokiaľ máte nevhodnú farbu vlasov, aicky vás na to upozorním a doporučím vám vhodné odtiene.

Farby vlasov sú súčasťou konzultácií a ukážem vám aj odtiene z kaderníckeho katalógu. 

Ak si prajete konzultáciu u vás doma, pripočítajte prosím k cene cestovné náklady (v Bratislave výjazd 40 eur).

Ak bývate tak ďaleko, že nemôžete prísť osobne, konzultáciu je možné zrealizovať aj virtuálne. Cena virtuálnej farebnej typológie 199 eur.

Farbám rozumiem dokonale a rozoberiem ich s vami dôkladne a podrobne podľa ich vlastností. Namiesto „zaraďovania“ vám vysvetlím čo je pre vás vo vlastnostiach farebných odtieňov dôležité, na čo sa sústrediť.

1. CHYTRÁ FAREBNÁ TYPOLÓGIA, Smart Colour Analysis System – výber farieb a odtieňov, ktoré vám najlepšie pristanú.

Určenie farebného typu (vašej najlepšej skupiny), ukážky vašich osobných najlepších farieb, vhodné a nevhodné odtiene, jednoduchý spôsob kombinovania – farebné škály k nákupom, individuálna zostava paletiek, výber z 22 farebných skupín.

 1. Vaše priania, cieľ návštevy, váš životný štýl, obľúbené farby. Na začiatok sa zoznámime, preberieme vaše priania, váš životný štýl, čo sa vám páči, čo sa vám nepáči, aký štýl je vám sympatický, aká je vaša práca, ako trávite voľný čas, aké farby máte rada, aké naopak neobľubujete. Jednoducho krátky rozhovor o VÁS predtým než sa pustíme do farieb.
 2. Zoznámenie s farbami, ich delenie a vlastnosti. Ako funguje farebný svet. Žiadne zložité koncepcie farebných typológií – ale jednoduchý a laicky pochopiteľný výklad. Vysvetlenie vlastností farebných odtieňov, tie totiž rozhodujú o tom či vám niektorá farba pristane alebo nie.
 3. Analýza pigmentov vašej pleti, očí a vlasov. Prezriem si dôkladne vaše prírodné sfarbenie na dennom svetle. Posúdim pleť, oči a vlasy pokiaľ sú nefarbené alebo odrasty u farbených pokiaľ ich vidno.
 4. Spoľahlivá diagnostika. Moja metóda nespočíva len v dôvere v moje profesionálne schopnosti, zrak a 20 ročné skúsenosti. Aj VY sama uvidíte čo skúmame a povediem vás postupne tak, že vhodné odtiene budeme vyberať spoločne. Po tom ako vás zasvätím do toho čo si treba všímať, uvidíte sa naraz inými očami. Budete sa diviť, že ste to doteraz tak nevnímala. Upozorním vás na efekt vhodných a nevhodných odtieňov.
 5. Ako to prebieha. Diagnostika prebieha ideálne s nenalíčenou tvárou. Zahalím vás bielou plachtou a nasledujú ukážky vhodných a nevhodných odtieňov farieb pri tvári, colour draping, šatková metóda. Ak máte farbené vlasy, zahalíme ich tiež. Nasleduje výber farebných odtieňov podľa jednotlivých vlastností farieb. Pri pohľade do zrkadla spolu sledujeme účinky farieb na vašu pleť, oči, celkový dojem. Moja metóda je založená na porovnávaní a vyberaní víťazov z viacerých kôl.  Výsledkom niekoľkonásobného upresňovania je výber najlepšej skupiny farebných odtieňov – VÁŠ farebný typ. Farby vlasov sú súčasťou konzultácií a ukážem vám aj odtiene z kaderníckeho katalógu. 
 6. Presné určenie všetkých vlastností vašich odtieňov, úplne individuálne. Skúmaním efektu rôznych farebných odtieňov sa dostaneme k veľmi presnému určeniu všetkých dôležitých vlastností odtieňov. Hue, value, chroma (vlastnosti farieb) sa bežne posudzujú vo všetkých farebných typológiách. Ale nemusí to byť presné, typologičky sa len snažia určiť ich natoľko aby boli schopné zaradiť vás do farebného typu. Nakoľko disponujem s profesionálnymi nástrojmi čo bežné typologičky nemajú k dispozícii, určím vám stupeň teploty/chladu, svetlosti/tmavosti a čistoty odtieňa, chromy celkom presne. Aj intenzity vašich farieb. Pracujem s farbami profesionálne aj graficky a používam profesionálny vzorkovník pre módu a interiér Pantone.
 7. Ukážky z najlepšej skupiny farieb – výber z 22 farebných skupín na Pinterest. Farby a ich odtiene v ktorých vyzeráte úplne najlepšie. Sedia všetky vlastnosti, kontrast, aj sa vám páčia.
 8. Rôzne stupne farebných harmónií. Ukážky čo nie je úplne ideálne, ale môžete si pridať. Buďme realisti – abyste si v obchodoch vedeli ľahko vybrať vyberieme aj ďalšie odtiene v ktorých ste pekná, nemusia to byť len tie úplne dokonalo ladiace. Farebné harmónie majú rôzne stupne – ukážem vám to! Naviac, ďalej od tváre zladíme aj farby iného typu. Treba flexibilný prístup.
 9. Ukážky ľahkého ladenia farieb k tvári a od tváre. Praktické a jednoduché kombinovanie. Váš kontrast, kombinácie. Čo na top a čo na sako alebo sukňu… Ukazujem nielen čo si dať k tvári, ale aj k tomu na ramená, abyste dosiahli potrebný kontrast a efekt pre danú príležitosť.
 10. Záverečné zhrnutie doporučení a výber farebných paletiek všetkých farieb, ktoré sa vám budú ľahko kombinovať a a tých, ktoré sú najvhodnejšie bezprostredne k tvári. Vaša osobná zostava farieb pre ľahké a jednoduché nakupovanie a zostavenie šatníka.
 11. Trenažér – sama vyberiete čo áno a čo nie z množstva farebných šatiek. Po tejto príprave to zvládnete aj v obchode.

Samozrejme, všetko si nezapamätáte – po konzultácii dostanete písomné spracovanie na mail, kde je všetko podrobne rozpísané..

Poskytujem trvalú poradenskú podporu – ak vás ešte doma niečo napadne, alebo si v obchode nie ste istá s výberom, môžete sa aj po konzulácii spýtať alebo sa odfotiť. Bezplatne!

orient.čas konzultácie: 2,5 – 3 h

cena: 199,- eur

2. CHYTRÁ FAREBNÁ TYPOLÓGIA, Smart Colour Analysis System. PORADENSTVO v odievaní aj líčení.

Ukážkové líčenie s doporučením farieb.

Určenie farebného typu, ukážky vašich osobných najlepších farieb, vhodné a nevhodné odtiene, jednoduchý spôsob kombinovania – farebné škály k nákupom, individuálna zostava paletiek. Ukážkové líčenie a poradenstvo vo farbách dekoratívnej kozmetiky.

 1. Vaše priania, cieľ návštevy, váš životný štýl, obľúbené farby. Na začiatok sa zoznámime, preberieme vaše priania, váš životný štýl, čo sa vám páči, čo sa vám nepáči, aký štýl je vám sympatický, aká je vaša práca, ako trávite voľný čas, aké farby máte rada, aké naopak neobľubujete. Jednoducho krátky rozhovor o VÁS predtým než sa pustíme do farieb.
 2. Zoznámenie s farbami, ich delenie a vlastnosti. Ako funguje farebný svet. Žiadne zložité koncepcie farebných typológií – ale jednoduchý a laicky pochopiteľný výklad. Vysvetlenie vlastností farebných odtieňov, tie totiž rozhodujú o tom či vám niektorá farba pristane alebo nie.
 3. Analýza pigmentov vašej pleti, očí a vlasov. Prezriem si dôkladne vaše prírodné sfarbenie na dennom svetle. Posúdim pleť, oči a vlasy pokiaľ sú nefarbené alebo odrasty u farbených pokiaľ ich vidno.
 4. Spoľahlivá diagnostika. Moja metóda nespočíva len v dôvere v moje profesionálne schopnosti, zrak a 20 ročné skúsenosti. Aj VY sama uvidíte čo skúmame a povediem vás postupne tak, že vhodné odtiene budeme vyberať spoločne. Po tom ako vás zasvätím do toho čo si treba všímať, uvidíte sa naraz inými očami. Budete sa diviť, že ste to doteraz tak nevnímala. Upozorním vás na efekt vhodných a nevhodných odtieňov. Farby vlasov sú súčasťou konzultácií a ukážem vám aj odtiene z kaderníckeho katalógu. 
 5. Ako to prebieha. Diagnostika prebieha ideálne s nenalíčenou tvárou. Zahalím vás bielou plachtou a nasledujú ukážky vhodných a nevhodných odtieňov farieb pri tvári, colour draping, šatková metóda. Ak máte farbené vlasy, zahalíme ich tiež. Nasleduje výber farebných odtieňov podľa jednotlivých vlastností farieb. Pri pohľade do zrkadla spolu sledujeme účinky farieb na vašu pleť, oči, celkový dojem. Moja metóda je založená na porovnávaní a vyberaní víťazov z viacerých kôl.  Výsledkom niekoľkonásobného upresňovania je výber najlepšej skupiny farebných odtieňov – VÁŠ farebný typ.
 6. Presné určenie všetkých vlastností vašich odtieňov, úplne individuálne. Skúmaním efektu rôznych farebných odtieňov sa dostaneme k veľmi presnému určeniu všetkých dôležitých vlastností odtieňov. Hue, value, chroma (vlastnosti farieb) sa bežne posudzujú vo všetkých farebných typológiách. Ale nemusí to byť presné, typologičky sa len snažia určiť ich natoľko aby boli schopné zaradiť vás do farebného typu. Nakoľko disponujem s profesionálnymi nástrojmi čo bežné typologičky nemajú k dispozícii, určím vám stupeň teploty/chladu, svetlosti/tmavosti a čistoty odtieňa, chromy celkom presne. Aj intenzity vašich farieb. Pracujem s farbami profesionálne aj graficky a používam profesionálny vzorkovník pre módu a interiér Pantone.
 7. Ukážky z najlepšej skupiny farieb – výber z 22 farebných skupín na Pinterest. Farby a ich odtiene v ktorých vyzeráte úplne najlepšie. Sedia všetky vlastnosti, kontrast, aj sa vám páčia.
 8. Rôzne stupne farebných harmónií. Ukážky čo nie je úplne ideálne, ale môžete si pridať. Buďme realisti – abyste si v obchodoch vedeli ľahko vybrať vyberieme aj ďalšie odtiene v ktorých ste pekná, nemusia to byť len tie úplne dokonalo ladiace. Farebné harmónie majú rôzne stupne – ukážem vám to! Naviac, ďalej od tváre zladíme aj farby iného typu. Treba flexibilný prístup.
 9. Ukážky ľahkého ladenia farieb k tvári a od tváre. Praktické a jednoduché kombinovanie. Váš kontrast, kombinácie. Čo na top a čo na sako alebo sukňu… Ukazujem nielen čo si dať k tvári, ale aj k tomu na ramená, abyste dosiahli potrebný kontrast a efekt pre danú príležitosť.
 10. Záverečné zhrnutie doporučení a výber farebných paletiek všetkých farieb, ktoré sa vám budú ľahko kombinovať a a tých, ktoré sú najvhodnejšie bezprostredne k tvári. Vaša osobná zostava farieb pre ľahké a jednoduché nakupovanie a zostavenie šatníka.
 11. Výber farebných paletiek všetkých farieb, ktoré sa vám budú ľahko kombinovať a a tých, ktoré sú najvhodnejšie bezprostredne k tvári. Vaša osobná zostava farieb pre ľahké a jednoduché nakupovanie a zostavenie šatníka.
 12. Výber farieb dekoratívnej kozmetiky a ukážka ľahkého denného líčenia.
 13. Na záver odchádzate nielen obohatená o tajomstvo, ako si poradiť v obchode i šatníku a pritom vyzerať atraktívne, ale aj aj skrášlená prirodzeným typom líčenia, ktorý odhalí vašu prirodzenú krásu.

orient.čas konzultácie: 3,5 – 4,5 h

cena:299,-eur

3. CHYTRÁ FAREBNÁ TYPOLÓGIA, Smart Colour Analysis System – výber farieb a odtieňov + analýza šatníka + nákupy

Každý nemá cit pre farby. Je to ako s hudobným sluchom. Niektomu stačí zaspievať či zahrať melódiu a je schopný ju zopakovať. A niekto nie, ani na 50- te počutie. Aj cit pre farby je potrebné cvičiť. Ak máte obavu, či po absolvovaní konzulácie budete schopná “ uvidieť“ a rozlíšiť svoje odtiene aj v obchodoch, pre vás je tento modul.

Určenie farebného typu, ukážky vašich osobných najlepších farieb, vhodné a nevhodné odtiene, jednoduchý spôsob kombinovania – farebné škály k nákupom, individuálna zostava paletiek.

 1. vaše priania, obľúbené farby a cieľ
 2. analýza pigmentov vašej pleti, očí a vlasov
 3. ukážky vhodných a nevhodných odtieńov farieb pri tvári, colour draping, šatková metóda. Pri pohľade do zrkadla spolu sledujeme účinky rôznych odtieňov na vašu pleť, oči, celkový dojem. Výber vašich najlepších odtieňov.
 4. ukážky ľahkého ladenia farieb k tvári a od tváre. Praktické a jednoduché kombinovanie.
 5. záverečné zhrnutie doporučení a výber farebných paletiek všetkých farieb, ktoré sa vám budú ľahko kombinovať a a tých, ktoré sú najvhodnejšie bezprostredne k tvári. Vaša osobná zostava farieb pre ľahké a jednoduché nakupovanie a zostavenie šatníka.
 6. po absolvovaní modulu 1 nasleduje uvedenie prebranej teórie do praxe 
 7. preberieme váš šatník, vytriedime vhodné a nevhodné farby. Pozrieme sa na možnosti doladenia obľúbených kusov v nevhodných farbách.
 8. nasleduje nakupovanie v nákupnom centre. Naučíte sa nakupovať efektívne a zorientovať sa hneď pri vstupe do obchodu. Odstránime váš stres z nákupov. Strávite príjemný deň s farbami a doma sa budete tešiť z nových vecí. 
 9. tento modul je garanciou že nezostane pri teórii

orient.čas konzultácie: cca 2,5 -3 h + 4 h šatník/ nákupy

cena za 3 stretnutia cca 7 hodín 499,-eur

Pre koho sú jednotlivé moduly určené

Objednajte sa hneď – vyberte si modul, ktorý vás láka najviac.

Napíšte na adrianacizikova@gmail.com alebo zavolajte 0905 392050 a dohovorte si termín vašej konzultácie.

Ak sa neviete rozhodnúť, zvoľte štandardný modul 1 a ďalšie (líčenie, šatník, nákupy) doplníme neskôr.

Modul 2 – s líčením.

Najviac obľúbený u žien je model 2 – Chytrá farebná typológia, s poradenstvom v obliekaní a aj líčení. Ak sa líčite a chceli by ste vedieť odrazu ako sa obliekať, aj líčiť, zvoľte tento modul, so zmenou vizáže. Uvidíte sa nalíčená od profesionálky a budete sa cítiť pri odchode sebavedome – garantujem vám, že budete krajšia. Líčim decentne, tak aby som zvýraznila vaše prednosti. Prirodzený štýl líčenia sa hodí každej žene.

Modul 3 – s praktickou ukážkou výberu farieb v zradných neónových svetlách obchodov. S nákupmi. Najviac efektívny.

Po teórii nasleduje AKCIA. Len tá je garanciou že sa tie správne farby dostanú do vašej skrine. 

Možno si kladiete otázku, či to zvládnete celkom iste sama aj v obchodoch. V tých totiž číha na vás neónové svetlo a to rozoznávanie farieb a odtieňoch sťažuje. Niekto má väčší cit pre farby a niekto menší. Niektorá klientka tie farby a odtiene vníma viac, iná slabšie. Ak máte pochybnosť, vyberte si tento výnimočný kurz farebnej typológie aj s praktickou ukážkou v obchode. Ženy ktoré boli so mnou na nákupoch mi vždy hovoria, ako veľmi im to pomohlo. Je totiž iné pozrieť si farby na dennom svetle a dokázať ich rozoznať v umelom osvetlení obchodov.

Pre praktické ženy je určený modul 3. Tak nezostane len pri snívaní o novom, variabilnom šatníku a krajšom vzhľade.

Pri koncipovaní modulov som myslela na vás, ako vám pomôcť čo najúčinnejšie.

Modul 3 prinesie najväčší a najrýchlejší efekt! 

Skoncujte s neistotou a urobte si v tom jasno. Verte mi, že spolu objavíme vaše krajšie JA!

Referencie – farebná typológia

…veľmi sa mi páčil spôsob ako ste mi ukazovala farby ktoré si mám dať k tvári spolu s tými čo k nim dať na sako alebo svetrík. Ako som vám spomínala, na farebnej typológii som už bola pred pár rokmi, dokonca u viacerých vizážistiek, ale nevedela som, ktoré tie farby z vejára mám na čo použiť. Také ľahké nekomplikované ladenie farieb, to je presne to, čo som potrebovala. Aj keď sa môj farebný typ potvrdil, dozvedela som sa veľa úplne nových vecí a teraz už viem nielen ktoré sú moje farby, ale aj na čo konkrétne ktoré použiť a ako ich skombinovať. Super systém, dobre ste to pomenovali;-), naozaj Chytrá farebná typológia!

Mirka, Praha


Dakujem Pani Cizikova toto bola jedna z mojich najlepsich investicii. Uzasne volaco aka zmena a pritom som len vylovila par starsich veci co som nenosila, jednu bluzku som si zafarbila na zlto (ta ma velky uspech) a to marhulove tielko je z bazara za par eur, zbystrila som hned na farbu. Este tie farby doladujem, skutocne tie bielou zjemnene su velky rozdiel oproti cistym teplym. A vsimam si aj farby na inych ludoch Je to aj zabavne a velmi mi to zjednodusilo a sprehladnilo satnik.

Po rokoch obliekania sa prevažne do studených farieb som zistila že som teplá jar. Bum. Veľká zmena – a nejde tu len o šaty a vlasy… To všetko len po emaili, z domu, bez cestovania, formou škola hrou, bolo to zábavné a sebaspoznávajúce vo viacerých smeroch. A ešte stále sa učím, mať cit pre farby nie je jednoduché. Teším sa. Ďakujem 🙂

Janka Pohanka z facebooku, virtuálna farebná typológia


Dobrý den paní Čížiková, moc Vám děkuji za maily, vše poctivě pročítám a studuji a také děkuji za odeslání farebnic.

Chci Vám říct, že Váš systém – od tváre, k tvári je naprosto perfektní – vše pak dává smysl a ladí k sobě.

Jsem šťastná, že jsem konzultaci u Vás absolvovala – získala jsem úplně nový pohled na barvy a oblečení!

O víkendu jsem procházela obchody a musím tedy konstatovat, že v Čechách (nevím, jak na Slovensku) jsou obchody plné tmavých, smutných a teplých barev, které nejdou k mému typu, ale nakonec jsem narazila na perfektní jasné, světlé – až středně tmavé chladné odstíny „ku tvári“ v Orsay, kde jsem už pár kousků koupila a které budou základem mého šatníku do práce.

S tímto Vaším systémem lze i dopředu promyslet a naplánovat, co konkrétního dalšího dokoupit, aby ladilo se zbytkem.

Vím, že díky Vám už nebudu kupovat věci, které mi nesluší.

S díky a přáním hezkého dne, Bártková Kateřina, Česká republika


Děkuji za precizní spolupráci s paní Čížikovou. Z osobních důvodů jsem nemohla konzultaci absolvovat osobně, využila jsem tedy internetové poradenství. I z fotek byl vidět vliv různých barev. Škatulkování do jasně daných typů mi moc nesedělo, takto mám dané barvy jen pro mě. Určitě využiji i poradenství ohledně typu postavy. Spolupráce perfektní. Doporučuji všem.

PV, Čechy, virtuálna farebná typológia


Adriana Cizikova analyzed my coloring online and it was a wonderful experience!
She went into such detail  and explained each step along the way.
Adriana created a custom palette that was mainly one season but she also took colors from sister seasons.
What fun to also receive pins from her for my new pinterest board!
I enjoyed the process with Adriana so much and felt as though I gained a long distance friend.
I was also sent color cards to assist me in my shopping.
Don’t hesitate to hire Adriana!

Laurel Kuhl, USA (virtual colour analysis)


Pani Čížiková, veľmi pekne vám ešte raz ďakujem za včerajšie dopoludnie….už som si dnes kúpila studenozelený šál, čo by ma pred tým nikdy nenapadlo a skúšala som aj citrónovožlté tričko, strih mi nesedel, ale farba ma prekvapila, pred tým som akúkoľvek žltú zavrhovala.

Naozaj som veľmi spokojná, ako ste mi to vysvetlili, vlastne ani skoro nepotrebujem tie farebnice, pretože ste mi naozaj exaktne vysvetlili, čo sú tie moje farby.
Eva Szabová, Bratislava.


Pozrite si aj ďalšie reakcie žien, ktoré už farebnú typológiu absolvovali, na stránke média/referencie.

Farebná typológia – Stylistka, imidž konzultantka a vizážistka Adriana Čížiková, Bratislava centrum – Staré mesto. 0905 392 050