Rôzne štýly líčenia, modelovanie tváre do krásy

Vizážistka Bratislava - profesionálne jemné dymové líčenieAko vizážistka, make up artist pôsobím už 20 rokov. Pracujem v Bratislave na súkromí.
Existuje veľké množstvo štýlov líčenia. Prirodzené líčenie, dymové, nahé, jemné farebné líčenie, glamour…

Urobím vám líčenie, aké si prajete. Každá žena má rada inú intenzitu a štýl.

Ako vizážistka a zároveň osobná stylistka sa špecializujem na prirodzené líčenie. Na líčenie podľa tvaru a veľkosti očí, pier, čŕt vašej tváre. 

Ak preferujete prirodzené líčenie, ste na tej správnej adrese. Moje klientky uprednostňujú jemné zvýraznenie svojich čŕt do krásy, nie silné dramatické nalíčenie alebo tzv. kreatívne líčenie.

Prirodzené líčenie nie je len nahé líčenie. Je viditeľné, ale je jemné a môže byť aj výraznejšie. Tento spôsob líčenia sa hodí najmä na denné  a svadobné líčenie, ale  pri vyššej intenzite líčenia očí sa dá použiť aj ako večerné líčenie.

Kreatívne líčenie s doplnkami, kamienkami, dekoratívnymi umelými riasami a rozmanitými doplnkami nerobím, umenie prirodzeného líčenia spočíva v niečom inom. V modelácii tváre jemnými vrstvičkami. V znalosti ako líčiť oči s poklesnutými vonkajšími kútikmi, oči blízko či ďaleko od seba posadené, hlboko vsadené oči, skryté viečka, vypuklé oči, malé alebo veľké oči. Každý typ oka potrebuje iný postup! Len štandardné viečka a oči možno nalíčiť hociako a vyzerá to dobre. Pri líčení treba pracovať nielen rukami, ale aj hlavou. Vedieť čo dosiahnem ak urobím to či ono. Líčenie do krásy pre VAŠE KRAJŠIE JA nie je maľovaním obrázku na tvár. Je to umenie modelácie.

Aký je rozdiel medzi zručným amatérskym a profesionálnym líčením od vizážistky?

dymove-licenieRozdiel v laickom a profesionálnom líčení vizážistkou je hlavne v technike, trvácnosti make-upu a v modelovaní tváre jemnými vrstvičkami.

Profesionál – make up artist, vizážista, dokáže tvarovať vaše oči, pery, črty tváre, pracovať s farbami a tvarmi.

Pozná druhy líčidiel, vie s nimi pracovať. Profesionálne líčenie sa vám tak ľahko nezotrie z tváre, tiene nepoputujú do záhybov viečok.

Profesionálne líčenie vám vydrží celý deň či večer.

Šikovná dievčina na youtube vie nalíčiť sama seba, možno na sto spôsobov, ale nevie ako nalíčiť vás. Ako pracovať s rôznymi konzistenciami líčidiel, ako si poradiť s rôznymi úskaliami skrytých alebo poklesnutých viečok, vypuklých očí, hlboko vsadených očí, malých očí, s tisícorakými individuálnymi zvláštnosťami tvarov a typov očí.

Profesionálna vizážistka si poradí s rozmanitými chybičkami krásy na pleti, s rôznymi veľkosťami a tvarmi očí.

líčenie-módne-linkyMódne líčenie očných liniek sa dá robiť rôznymi spôsobmi.

Gelovými textúrami so štetčekom, špeciálnymi očnými linkami so zakončením špicatou tenkou hubkou (Sothys), kvalitnou ceruzkou a aj očnými tieňami vhodnými aj na mokré použitie za pomoci skoseného očného štetca.

Najjednoduchšie je nanášanie skoseným očným štetcom alebo ceruzkou.

Každý zo spôsobov aplikácie očných liniek má svoje výhody i nevýhody.

Linky môžu byť hrubšie, rôzne tvarované, alebo veľmi jemné, nanášané tesne pri korienkoch mihalníc.

Rozdiel a benefit vizážistického profesionálneho líčenia je teda hlavne:

  • v know – how, odbornom vzdelaní, technike a vedomostiach ako si s čím poradiť
  • v spôsobe nanášania make- upu, jeho trvácnosti
  • v praxi, bohatých skúsenostiach s rôznymi typmi tváre, defektami pleti, rôznymi typmi očí a pier

Nejde o to, urobiť z vás iného človeka, ale urobiť z vás krajšiu ženu, vyzdvihnúť vašu krásu!

Vaše krajšie JA!

Pozerám sa na vás inak ako vy sama, vidím to, čo vy nevidíte. Každá žena má niečo pekné – oči, pery, lícne kosti, zaujímavý nos, peknú pleť, vždy sa niečo nájde!

Veľa žien si nevie vybrať správny odtieň mejkapu. Nie je nič horšie, ako maska končiaca niekde na brade. Poradím vám s tým!

Zväčša ženy buď líčenie preženú, alebo je ho príliš málo a za dve hodinky líčenie záhadne zmizne a pôsobia už neupravene. Na deň nemusíte byť nutne nalíčená, na spoločenské príležitosti však áno!

Inšpiráciou sú krásne a rôznorodé štýly líčenia popredných svetových vizážistov, napríklad amerického vizážistu Kevyna Aucoina, Roberta Jonesa, Scotta Barnesa, Rae Morris, Bobbi Brown, Leigt Toselli, Samera Khouzami a ďalších, samozrejme vlastná fantázia a vedomosti získané odbornými kurzami, individuálnym štúdiom a 20 ročnou praxou.

Skrášľujúce líčenie profesionálnym spôsobom – make up artist

prirodzený štýl líčenia - detail okaNa väčšinu príležitostí sa hodí jemné či výraznejšie farebné, dymové alebo prirodzené líčenie za použitia troch – štyroch tieňov a ceruzky.

Dôležitejšie je vedieť čo kam a ako naniesť, spraviť perfektné korekcie, modeláž tváre, ktorú laik nezvládne. Potom vám stačí jemné modelovanie tieňmi na viečkach, kontúra, líčka a jemný lesk či rúž.

A ste krajšia – o to predsa ide, či nie? Nejde o počet farieb na viečku! Ani o to, aký útvar budete mať nakreslený na líci. To vám na kráse nepridá.

Ak sa aj denne nelíčite, sú situácie, kedy proste potrebujete byť krajšia a nalíčená, upravená.

Spoločenské a pracovné udalosti vyžadujú denné či večerné líčenie. Jemné, slávnostné, viac, či menej výrazné nalíčenie. Najmä v umelom osvetlení nemôžete byť neupravená.

večerné elegantné líčenieUpravená správnym a pre vás príjemným spôsobom sa budete cítiť oveľa lepšie, bude z vás vyžarovať pohoda a sebavedomie.

Krásu tvoria nie len pekné črty, symetria, nedefinovateľný šarm ale z veľkej časti aj výraz tváre. Nalíčim vám sebavedomie!

Pracujem už 20 rokov s francúzskou exkluzívnou profesionálnou kozmetickou značkou Sothys.

Tiene sa neprášia, dobre sa nanášajú pretože majú krémovo – práškovú konzistenciu na suché i vlhké použitie, make-upy sú veľmi prirodzené a rúže sú príjemné pocitovo, aj dobre držia.

Všetky výrobky okrem vynikajúcej konzistencie a krásnych farieb obsahujú aj ošetrujúce zložky.

Líčim s nemeckými profesionálnymi štetcami z prírodných vlasov značky Da Vinci, veľmi príjemnými na dotyk. Tieto štetce prvotriednej nemeckej kvality sú určené hlavne profesionálom, pre make up artists. Okrem nich používam aj štetce a hubky ďalšej nemeckej značky, Kryolan.

Dbám na hygienu a dodržiavanie pravidiel bezpečného hygienického používania líčidel. Štetce dôkladne čistím po každej klientke. Na vaše líčenie vás bude čakať sada opraných štetčekov. Líčim v Bratislave na súkromí, v centre Starého mesta, mimo len v prípade preplatenia cestovných nákladov.

Na fotografii ukážka ako môže vyzerať výrazné večerné dymové líčenie

profesionálne dymové líčenie

Profesionálne líčenie – Vizážistka, imidž konzultantka a osobná stylistka Adriana Čížiková, Bratislava centrum – Staré mesto. 0905 392 050

Vizážistka Bratislava – Profesionálne líčenie