Hľadáte svoj štýl? Nechajte si poradiť od profesionála – stylistu. Teda, vlastne stylistky. Ako žena vám rozumiem lepšie.

nemám čo na sebaStojíte ráno bezradne pred skriňou a zas neviete čo na seba? Vo vašej skrini sa nájdu rôzne kusy, ale je dosť tažké stvoriť z nich outfity? Stylista by tam možno niečo vylovil, ale vám sa to veľmi nedarí?

Plná skriňa, ale keď máte niekam ísť vždy je to trápenie s večným ženským  „nemám si čo obliect“?

Poradenstvo v oblasti štýlu je zamerané na vytvorenie vášho osobného, jedinečného štýlu. Štýlu, v ktorom sa budete cítiť ako ryba vo vode. Stylista je pomoc, ktorá vás odbremení od hľadania, tápania a nesprávnych rozhodnutí. Odborná pomoc vám ušetrí čas, nervy aj peniaze.

zmena šatníka - stylistka - stylista Snívate o šatníku plnom ľahko kombinovateľných vecí? Každá žena dáva prednosť niektorému štýlu pred ostatnými. Nájsť si svoj štýl je však niekedy trnistá a dlhá cesta. Plná omylov, sklamaní, vyhodených peňazí za veci, ktoré nikdy nenosíte.

Dôležité je totiž, predtým než sa vrhnete do víru nákupov, položiť si otázku. Čo mám v skini? V čom sa naozaj dobre cítim? V čom som sa chcela zapáčiť manželovi, mame, sestre, kolegom, kamarátkam – ale ja sa v tom akosi necítim? Čo som rada nosila v minulosti? Čo mám v skrini a nenosím?

Pre vytvorenie vášho osobného štýlu je potrebné trošku porozmýšľať nad tým, aký je váš životný štýl a na aké príležitosti sa obliekate. Chodíte často do divadla, na premiéry, vernisáže, rôzne spoločenské udalosti? Alebo dávate prednosť prírode, pokojnému životu medzi knihami, posedeniam s kamarátkou v kaviarni? Jednoducho, KAM sa vlastne obliekate, ako žijete. Podľa toho by mala vyzerať skladba odevov vo vašom šatníku.

váš stylista - výrazné farby extrovertky Potom sa treba zamyslieť chvíľu nad tým, aký typ človeka ste VY. Ste introvert, extrovert, ambivalent? Máte rada väčšiu spoločnosť a ste rada, ak ste stredobodom pozornosti? Alebo chcete byť pekná, ale príliš na seba pozornosť nestrhávať? Čo máte rada a čo rada nemáte?

Extrovertka s dramatickým, kreatívnym alebo hravým štýlom si vyberie úplne iný štýl odevu a farieb, aj farebných kombinácií než žena ktorá netúži tak nápadne pútať pozornosť svojim zovňajškom. Výrazné žlté šaty s klobúkom na obrázku  si určite introvertný typ človeka nevyberie. Samozrejme, neboli by vhodné ani pre tlmené farebné typy – kvôli živej farebnosti.

Preto sa treba pri obliekaní a výbere štýlu zamyslieť nad tým, aká vlastne ste a čo máte rada, v čom ste sa kedy cítila príjemne. To čo je niekomu príjemné a pekné, je pre inú ženu naprosto neprijateľné. Na výrazný outfit treba odvahu, ale aj povahu. Aby nositeľka “ uniesla“ nápadný outfit.

Tento model na fotografii je skvelý pre teplé a žiarivé jarné typy žien, zvlášť s extrovertnou povahou. V podstate sú to len dve farby, žltá s modrou, výraznosť fotografie a veľkú pestrosť robí zelené pozadie.

prirodzeny-stylZ praxe viem, že mnohé slovenské ženy sú skôr konzervatívne a volia jemnejšie farebné kombinácie, odevy nenápadnejšieho typu. Často však používajú na oblečenie výlučne neutrálne farby a svoj outfit neoživia ani malým doplnkou či kabelkou. Celok potom pôsobí nudne.

Môžete sa obliecť v nenápadných farbách – k tvári však treba dať odtieň, ktorý vám pristane. Béžová, hnedá, biela, modrá, šedá vyzerajú spolu skvele – ak vyberiete vhodné odtiene k vám. K outfitu v neutrálnych farbách je dobré pridať bižutériu z prírodných materiálov, zaujímavú kabelku, proste niečo, čím mu dodáte šmrnc.

Štýl odievania tvoria farby, strihy – siluety odevov, a štýl – materiály, dezény, to všetko dokopy vytvára určitý štýl. Každý stylista ovláda mix prvkov jednotlivých štýlov.

Trendy a osobný štýl

Módne časopisy nám každú sezónu prinášajú módne trendy, kúsky ktoré vraj nevyhutne musíte mať v šatníku  –   “ must have“,  alebo prehľady univerzálnej minimálnej zostavy šatníka, kde zaručene nesmie chýbať biela blúzka. Nuž, neviem ako vy – ale ja v čistobielej blúzke vyzerám príšerne. Teda do môjho šatníka určite nepoputuje. Mnohým ženám biela farba nepristane – a ak, tak v nejakom inom odtieni ako čistej bielej. Napríklad v slonovinovej, ecu, lomenej bielej. Pre mnohé typy žien je vhodnejšia iná farba, než biela. Darmo je v móde baklažánová, ak vy v nej vyzeráte staršie, nepekne a nezdravo. Typ farieb, ktoré nosíte k tvári treba vybrať aj podľa farebných harmónií – farebnej typológie.

Tak je to nielen s farbami, ale aj so siluetami odevov. Darmo je v móde peplum, ak vaśej postave nesedí. Niektorej postave sa geometrické strihy proste nehodia. Tie pristanú len vysokým a veľmi štíhlym ženám. V strihu typu „A“ vyzerá plná postava s mohutným poprsím príšerne. Strih odevu treba vybrať hlavne so zreteľom na vašu postavu a zladiť so štýlom.

Inšpirujte sa trendmi, ale vytvorte si vlastný osobný štýl. Buďte praktická a využite čas keď sú „IN“ práve tie veci, ktoré máte rada a hodia sa vám – vtedy máte skvelú šancu k nákupom.

Aké štýly máte na výber? Stylista vám poradí

Čo sa bude hodiť práve VÁM a ako to pospájame sa dozviete na konzultácii ŠTÝL.

Každý štýl má svoje charakteristické prvky – farby, siluety, materiály, vzory, detaily.

Nemusíte otrocky nosiť farby typické pre váš obľúbený štýl a hlavne nie v blízkosti tváre, ak vám tento typ farieb nepristane. Štýl prispôsobíme vám, nie vás štýlu! 

Dobré je vybrať si jeden nosný štýl, ktorý bude prevládať vo vašom šatníku. Aby top trafil k sukni, či nohaviciam. Aby ste nemali kopu totálne rôznorodých vecí, ktoré ťažko skrotíte do outfitu. Prvky rôznych štýlov môžete aj kombinovať. Môžete v jednom outfite sklbiť viac štýlov dokopy, treba však vedieť ako a neprehnať to, aby výsledok nepôsobil divoko a neharmonicky.

Niekedy môže spojenie dvoch zdanlivo nezlučiteľných štýlov pôsobiť veľmi zaujímavo. Treba to však vedieť.

Prirodzený štýl

Prirodzený štýl vyznáva jednoduchosť a pohodlie, ležérnosť, uvoľnené línie, prirodzenosť. Prírodné farby i materiály. 

Športový štýl

Charakteristická je praktickosť a jednoduchosť, športovo pôsobiace detaily, štepovanie, pracky, zipsy… Športový štýl nie je športové oblečenie do fitnesscentra, je to mestský štýl so športovými prvkami, detailami (ľudovo nazývaný „športovo-elegantný“), alebo štýl vhodný do prírody. 

Romantický – ženský štýl

romantický štýlTypická pre romantický vzhľad je zdobnosť, jemnosť, ženskosť. Romantický štýl je ultra ženský. 

Klasický štýl

Nadčasové klasické vzory z pánskej módy, aj jednoduchá elegancia. Klasika a elegancia. Vhodný ako business štýl.

Dramatický štýl

dramatický štýlDramatický štýl je nápadný, extrémny, okázalý, miluje trendy, kontrasty, extravaganciu, originalitu. Nositeľka je rada stredobodom pozornosti a často sama udáva trendy. 

Umelecký, kreatívny štýl

Kreatívny štýl je nápaditý, originálny a hodne umelecký, výtvarný. Žena kreatívneho štýlu má rada  originálne detaily, nekonvenčnosť. Často je sama tvorivá a dokáže si sama vyrobiť doplnky, ozdoby. Do tohto štýlu by sme mohli zaradiť aj etno inšpirované rôznymi kultúrami, či štýly inšpirované historickými epochami.

„Hravý štýl“

Žena ktorá má rada hravé detaily má rada určitú nadčasovosť v odievaní a miluje veselé dezény a vtipné detaily

Elegantný nadčasový štýl, mestský štýl 

Spája v sebe niekoľko štýlov a ich prvkov dokopy, je to štýl pre elegantnú mestskú ženu, ktorá miluje posedenia v kaviarňach, nákupy, prechádzky po meste.

Konzultácia Kurz štýlu pre úspešné ženy

Na konzulácii sa dozviete čo je pre vás vhodné a naučíte sa ako si veci skombinovať.

 • Ako si vytvoriť osobný štýl a kombinovať odevy a doplnky, materiály, farby a dezény … čo s čím ladí. Aké materiály, farby, dezény a prvky kombinovať v jednotlivých štýloch, ktoré sa vám páčia.
 • Spoločenské pravidlá odievania, pravidlá obliekania v biznise, tradičný obchodný a neformálny obchodný vzhľad pre ženy, pojmy v dress code. Pravidlá obliekania v práci: Business formal, business casual – classic, smart, relaxed. Casual. Ako sa obliecť do práce a do spoločnosti i na voľný čas.
 • Štýl elegantný, športovo-elegantný, prirodzený, romantický, dramatický, extravagantný, športový, … aké materiály, doplnky, farebnosť zvoliť pre vás osobne, ako vytvoriť želaný dojem. Farba, strih, materiál a doplnky tvoria celkový štýl. Rôzne typy obuvi pre rôzne štýly. Ako zladiť odev a doplnky v rôznych štýloch.
 • Materiály vašich odevov, kvalita. Výber podľa štýlu. Bavlna, strižná vlna, česaná vlna, kašmír, žoržet, viskóza, ľan, twíd, manchester, satén, hodváb, čipka… Nie je vlna ako vlna… Dezény.
 • Dress code. Diplomatický protokol. Spoločenské pravidlá odievania. Čo znamená na pozvánke pre dámu: White Tie, Black Tie, Formal, Semi Formal (Tenue de ville – inofficial), Black Tie Optional (Black Tie Invited), Creative Black Tie, Dressy casual, Smart Casual.
 • Poradím vám, v čom zaujmete partnera… v čom budete vyzerať žensky príťažlivo podľa vášho priania. Aby ste sa cítili dobre VY a súčasne to ocenil aj váš partner.
 • Ako kombinovať rôzne typy oblečenia – podľa vašej profesie, príležitostí, štýlu…

Inšpirujte sa trendmi, ale vytvorte si vlastný osobný štýl. Čo máte rada a čo je vhodné. Elegantný a vhodný odev zvýši vaše šance na pracovný postup, úspech v podnikaní. Atraktívne oblečená sa budete cítiť skvele a bude sa vám preto aj lepšie dariť.

Zákazkové šitie – odevy navrhnuté len pre vás a ušité na mieru

Poradenstvo vo výbere materiálov, strihu, farby. Poskutujem aj poradenstvo v zákazkovom šití. Ak si budete priať rada vám vyberiem látku pre váš nový kostým, blúzku alebo šaty, navrhnem vám strih, doladím všetky detaily a zájdem s vami do krajčírstva, s ktorým spolupracujem. Cena za ušitie modelu je bežnou cenou za kvalitné šitie. Návrh odevu a zabezpečenie materiálov (látky, gombíkov, podšívky, lemoviek…)  robím ja. Nakreslím vám návrh, aj ho vysvetlím krajčírkam. Cena návrhu, nákupu látok a doplnkov, poradenstvo v salóne a na skúške je 48 eur/ 1 hod., rovnako ako pri poradenstve pri nákupoch.

štýl, cena za kurz štýluŠtýlové poradenstvo pre úspešné ženy, kurz

orient.čas: 4,5-5 h
cena: 398 eur

Ak si prajete konzultáciu u vás doma, pripočítajte prosím k cene cestovné náklady (0,60/ 1 km, treba rátať km tam i späť, alebo cenu za taxík).

Štýl v praxi – revízia vášho šatníka. Stylistka vo vašej skrini.

revízia šatníka

 • konzultácia štýlu v praxi
 • ako doladiť to čo už máte a skombinovať vaše odevy – farby, strihy, štýl
 • uvidíte nové možnosti kombinovania vašich odevov
 • vyselektujeme zo šatníka vhodné a nevhodné kusy
 • tie kusy oblečenia, ktoré rada nosíte, doplníme novými.

 

revízia šatníka, cena

Revízia šatníka – štýlové poradenstvo

Štýl v praxi, revízia šatníka u vás doma z hľadiska farieb, strihov, štýlu

48 eur /1 hod.

Ku konzultácii u vás doma, pripočítajte prosím cestovné náklady (0,60/ 1 km, treba rátať km tam i späť, alebo cenu za taxík).

 Stylista radí

Kvalitné oblečenie je súčasťou vášho životného štýlu. Váš dom, byt, auto, chatu, či miesto, kde ste boli na dovolenke veľa ľudí neuvidí – ale každý vidí čo máte na sebe!

Oblečenie vo vhodnej farbe, strihu stojí rovnako, ako to čo vám nesedí. Kúpte si odev, ktorý vám pristane! Kvalitný materiál a dobré ušitie stojí niečo naviac, ale oplatí sa!

Pre ženy v biznise je odev veľmi dôležitý. Dôležité vybrať si vhodný štýl, materiály, farby biznis kostýmov, šiat, sukní, nohavíc, samostatných sák, svetrov, pulóvrov, topov, blúzok, topánok a doplnkov.

Business formal a business casual – čo ktoré obnáša prakticky?

Kedy nosiť formálny odev, kedy neformálny a ako veľmi neformálny si môžete dovoliť na rôzne príležitosti ? Viete to? Všetko sa dozviete pri konzultácii, dostanete odpoveď na všetky vaše otázky, dilemy ktoré v súvislosti s oblečením riešite. Kedy sa čo hodí, ako sa obliecť na ktorú príležitosť – budete v tom mať jasno.

Orientácia v profesionálnych štandardoch odievania vo vašej pracovnej oblasti a správny odev vám uľahčí prácu, kariérny postup a namiesto ranného stresu “ čo na seba“ budete čas venovať príjemnejším veciam. Ráno nebudete bezradne postávať pred skriňou a bedákať že nemáte čo na seba, keď príde tá dôležitá návšteva.

ľahko kombinovateľný šatníkV skrini budú visieť kombinovateľné veci, farebne a štýlovo zladené, už nebudete stále dokola riešiť ženskú dilemu …mám sukňu, ale nemám vrch, neviem čo k nej“, “ mám peknú blúzku, ale nemám si ju k čomu dať“.

Isteže nestačí len sa správne obliecť – také jednoduché to nie je. Ale odev môže mariť vaše vyhliadky na pracovný postup, môže znemožňovať získať potencionálneho klienta a podobne. Ak vysielate nesprávne signály, ťažko dosiahnete svoj cieľ. To platí v biznise aj vo vzťahoch s mužmi. 

V biznise je dôležitý prvý dojem, ktorý pretrváva veľmi dlho – ak investujete svoj čas, vzdelanie, námahu do svojej kariéry nemali by ste zanedbávať ani neverbálnu úroveň komunikácie. Viac ako polovica prvého dojmu je založená na vzhľade!

Nie je to spravodlivé, a veľakrát ani pravdivé, ale faktom je, že hlavne na základe odevu a doplnkov, neverbálnej komunikácie si vytvárame obraz o novom človeku, o jeho vzdelaní, profesionalite, kompetencii, spoľahlivosti, sociálnom postavení… Hodnotenie v našej mysli nemusí byť pravdivé, ale prvotný obraz zostáva v pamäti dlho a je obtiažne ho opraviť. Neriskujte, že druhú šancu nedostanete! Prvý dojem môžete urobiť len raz. A ten často rozhoduje, či ešte bude nejaké pokračovanie.

Sú výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo, silné osobnosti, ktoré prerazia v biznise aj napriek nerešpektovaniu noriem, ale to nemusí byť váš prípad!

A naviac, čokoľvek robíte – ak sa cítite dobre, je to na vás vidieť a ovplyvní to aj váš výkon. Dokonca i vtedy, keď vás nikto nevidí.

Počas dňa je množstvo príležitostí, kde si zrážame, alebo zdvíhame sebavedomie – zrkadlá, výkladné skrine, sklá vitrín… Spokojná sama so sebou a vhodne oblečená budete vysielať správu o sebavedomej, úspešnej žene.

Ak sa cítite ráno mizerne, povzbuďte sa správnymi farbami!

Kurz osobného štýlu, revízia šatníka – Stylistka, imidž konzultantka a vizážistka Adriana Čížiková, Bratislava centrum – Staré mesto. 0905 392 050