Farebná typológia a poradenstvo v pánskom odievaní – vyzerajte atraktívne a úspešne už dnes!

farby v pánskom šatníku - aké farby pre muža?Viete aké farby pre muža voliť na tričká, košele, kravaty, saká, nohavice, obleky, bundy, kabáty, plášte?

Všetko, čo nás obklopuje má svoju farbu a tvar. Zrakom vnímame až okolo 70% podnetov.

Vo vhodných farbách budete vyzerať zdravšie, atraktívnejšie, príťažlivejšie! Farby ktoré vám pristanú k pleti a očiam vás rozžiaria!

Čo je to farba a prečo je tak dôležité čo si oblečiete?

Červená farba ja najviac dominantná, strháva na seba pozornosť. Je aktívna, často sa používa na športové odevy.

Farba je vlastne elektromagnetické žiarenie. Viditeľnú časť spektra určitej vlnovej dĺžky odrazenú od povrchu vnímame ako konkrétnu farbu. Farba je fialová, modrá, zelená, žltá, oranžová, červená… Potom sa to začína komplikovať. Farba môže byť zmiešaná s bielou, šedou alebo čiernou. A z toho vnikajú rôzne odtiene farebných tónov. Tých je množstvo a vy sa nich samozrejme nemusíte vyznať. Niektoré sú teplé, iné chladné. Niektoré sú jasné, iné tlmené. Niektoré farby sú svetlé, iné tmavé.

Mojou úlohou je ukázať vám, ako farebné odtiene ktoré máte v blízkosti tváre dramaticky ovplyvňujú ako vyzeráte a ukázať vám tie farby a odtiene, v ktorých budete vyzerať najlepšie a dosiahnete úspech či už u žien, alebo v biznise.

Farby majú totiž významný vplyv aj na to, ako pôsobíte. Či kompetentne, úspešne, atraktívne, profesionálne, príťažlivo … alebo nekompetentne, neúspešne, neatraktívne, neprofesionálne a nepríťažlivo. To všetko totiž farby a ich kombinácie dokážu!

modré košreHarmonické farby a správne kombinácie pracujú pre vás, nevhodné proti vám a vašim cieľom. Pritom košeľa stojí bez ohľadu na farebnosť tú istú cenu. Aj sako. Aj vyberiete nevhodnú farbu alebo dezén na oblek, môže pokaziť celý dojem! Dokonca i vtedy, ak je materiál kvalitný. Dôležitá je smozrejme nielen farba, ale aj vzor, dezén a materiál. Tradičná modrá farba na košele má množstvo odtieňov a modré košele môžete tiež nosiť v rôznych dezénoch. Treba vedieť, ktoré sa hodia do obleku, ktoré pod športové, klubové sako a ktoré sú casual.

Ak farby v blízkosti tváre s vami neladia, vyzeráte nezdravo, nevábne, fádne, nezaujímavo a neúspešne. Využite simultánny efekt farieb a obliekajte si farby v ktorých sa budete cítiť a vyzerať skvele!

Koľko vás už stáli omyly vo vašej skrini? A koľko šancí vám už možno uniklo aj vďaka nepripravenosti byť vhodne a adekvátne oblečený na dôležité stretnutie?

Poradenstvo vo farbách odevov na voľný čas i do práce – určenie farebného typu a farebnosti odevov pre celý šatník
cena: 199 eur

Farebný dress code
pre spoločenské a pracovné použitie
Prečo je výber farieb dôležitý?

Vhodnosť farieb – formálny a neformálny odev

Farby sú dôležité nielen z hľadiska slušivosti, ale i komunikačného pôsobenia – naučím vás ako podporiť váš úspech pri rôznych pracovných či spoločenských situáciách vhodným výberom farieb..

Diplomatický protokol, spoločenské a biznis pravidlá odievania doporučujú rôznu farebnosť pre rôzne príležitosti. Ktoré farby zvoliť pre tie najformálnejšie príležitosti, spoločenské udalosti a biznis situácie (ples, svadbu, promóciu, recepciu, kokteil, pracovné raňajky, tlačovku, obchodnú prezentáciu, prvé stretnutie s potencionálnym klientom, či zamestnávateľom)?

Aké farby na deň, večer, na rôzne príležitosti? Kedy sa hodia formálne a kedy neformálne farby?

tradičký neformálny obchodný vzhľad

Treba sa vedieť vhodne obliecť na všetky príležitosti. Neformálny biznis odev má tiež svoje pravidlá.

Viete ktoré sú tradičné pánske obchodné farby na košele, obleky, saká, nohavice, topánky? A ktoré k nim môžete doplniť v menej formálnej oblasti podnikania?

Obchodná zostava vašich osobných farieb a odtieňov pre formálny aj neformálny biznis štýl vám tento problém vyrieši. Už sa nepomýlite pri výbere novej košele, saka, nohavíc, alebo obleku.

Iné farby, dezény sa hodia do tzv. tradičných povolaní, do banky, poisťovníctva, štátnej správy, farmácie, železnice, hoteliéstva, súkromných zdravotníckych zariadení, iné sú potrebné v obchode, menších rodinných firmách, menších firemných pobočkách.

V neformálnych oblastiach biznisu je ťažké odhadnúť kam až môžete zájsť v neformálnosti. Viete co si môžete dovoliť ak pracujete v dynamických sférach, ako IT, reklame, móde? Ako si nezničiť profesionálny imidž počas voľných piatkov? Čo si obliect, ak ste riaditeľ, majiteľ firmy, manaž, štátny zamestnanec, obchodný riaditeľ, vedúci oddelenia, referent, ekonóm, lekár, profesor alebo asistent generálneho riaditeľa?

Čo sa hodí na business formal a čo na business casual a kedy si čo obliecť podľa denného programu.

Ćo na seba na večerné príležitosti? Slávnostné outfity a farby, ktoré sa hodia pre vás vždy, cez deň na spoločenské akcie a v ktorých zabodujete večer.

Kompletný návrh a plán farebnosti šatníka, v ktorom sa dá ľahko spojiť spodná a vrchná časť odevu, praktické aj na cesty.

Tradičné business farby pre muža, s ktorými uspejete aj v zahraničí


Aj jednoduchá tradičná obchodná farba číslo jedna na košeľu, biela, môže mať rôzne odtiene.

  • snehovo-biela – jasná a čistá, vhodná pre sezónny zimný a tonálny jasný, studený typ. Pre tradičný obchodný vzhľad a spoločenské príležitosti sa hodí aj pre tmavý studený typ muža.
  • žltkavá slonovinová, vlnovobiela alebo maslová (žltobiela) pre sezónny jarný alebo tonálny svetlý, teplý farebný typ muža s teplým podtónom v pleti, očiach a vlasoch.
  • ecru, krémová (žltošedobiela) pre sezónny jesenný alebo tonálny tlmený typ muža.
  • lomená biela pre sezónny letný alebo tonálny tlmený alebo svetlý typ muža.

Ak zvolíte nesprávny odtieň, vyzeráte bledo, unavene, nezdravo – na pleti vystúpi každý fliačik, oči sú zastreté. Vhodný odtieň vašej pleti prospeje, vyzerá farebne jednotnejšie, zdravšie, nevidno drobné nedostatky a dúhovky očí sú výraznejšie. Vyzeráte podstatne lepšie!

Biela košeľa je tradičným základom v každom pánskom obchodnom i spoločenskom šatníku. Ale nie je biela ako biela. Treba vybrať správny odtieň, ktorý ladí s vašou pleťou, farebnosťou.

Viete, ktoré sú ďalšie tradičné obchodné farby? Pri konzultácii sa to dozviete a už sa vám nestane, aby ste nevedeli posúdiť, ktorá farba je vhodná na dôležité stretnutie a ktorá na voľný čas.


Imidž na podporu uskutočnenia vašich cieľov

 

denný oblek s košeľom

klasický denný biznis look, šedý oblek s pásikom a košeľa

Ako docieliť výberom farieb silný, kompetentný profesionálny vzhľad, ako priateľský, neformálny a iné.

Podľa toho čo robíte, ako trávite čas, treba vyberať aj farby na rôzne situácie.

Podľa vášho zadania vám pripravím návrh šatníka na formálne, menej formálne i neformálne príležitosti.

Výber farieb ovplyvňuje:

1. Pracovná oblasť (v akej oblasti firma pôsobí, pozícia na trhu, trendy vývoja v obliekaní)

konzervatívne – menej konzervatívne – dynamické, kreatívne oblasti podnikania

2. Vaša pracovná pozícia a ambície pracovného postupu, rozsah komunikačných kontaktov, ich druh a spôsob komunikácie

3. Váš program, príležitosť odievania

Vnímanie farieb, ich psychologické pôsobenie

V odievaní majú farby rozhodujúci význam.

Farby majú rôznu vlnovú dĺžku, energetickú hodnotu a ovplyvňujú vašu náladu.

Jednotlivé farby predstavujú aj rôzne čakry na tele.

Ich vnímanie je archetypálne, sociálne a individuálne.

V rôznych kultúrach je jedna a tá istá farba vnímaná odlišne. Na to treba prihliadať najmä ak cestujete, pri zostavovaní vášho obchodného šatníka. Pri zostavovaní obchodného šatníka doporučujem hlavne tradičné obchodné farby, dezény a kombinácie, ktoré sú prijateľné vo väčšine krajín. Samozrejme, ak pracujete v oblasti IT, môžete voliť iné farby a dezény ako manager banky.

Farebná teória sa využíva v móde, reklame, dizajne…

Farby významne pôsobia na naše pocity a využívajú sa napríklad aj pri farebnej terapii.

FAREBNÁ TYPOLÓGIA – ANALÝZA FARIEB A PORADENSTVO V ODIEVANÍ PRE MUŽOV

Farby v pánskom šatníku – aké farby pre muža? Výber najvhodnejších farieb, v ktorých budete vyzerať skvele. Farby pri tvári robia odraz na vašu tvár a ovplyvňujú ako vyzeráte, treba preto vybrať tie odtiene, ktoré vás urobia atraktívnejším. Farby odevov významne ovplyvnia váš výzor, treba preto preskúmať ich vplyv na vašu pleť, oči, celkový výzor. Analýza sa robí s profesionálnymi šatkami a vzorkami látok.

Poradenstvo vo farbách odevov na voľný čas i do práce – určenie farebného typu, farebnosť vašich odevov
cena: 199 eur

čas 1,5 -2,5 hod