typy postáv - ideálne miery ženskej postavyViete aké sú rôzne typy postáv? Viete že pomocou optických ilúzií sa dá doslova čarovať? Tušíte aký máte typ postavy vy ? Viete aj to, že určiť správne samotný typ postavy nestačí? Rady v časopisoch pre “ typ postavy“ sú často protichodné, mnohokrát aj nesprávne.

Čo je to vlastne typ postavy? Je to vonkajší obrys, silueta vášho tela. Tá má tvar pripomínajúci niektorý geometrický útvar, alebo druh ovocia. To býva s obľubou používané ako symbol typu postáv.

Typy postavy sú rôzne, je ich viac ako pár základných typov spomínaných v médiách. Naviac existuje malé „jablko“, stredne vysoké “ jablko“, plná postava typu “ jablko“. A každú treba obliecť inak. Nie je to tak jednoduché, ako nám podsúvajú médiá. Postavu treba rozobrať po kúskoch vertikálne i horizontálne.

Ak viete ako formovať postavu správnym strihom odevu, opticky môžete zoštíhlieť, omladnúť, pridať, či ubrať objem želanej partii okamžite!

Schudnúť - ale ako? Keď to je také ťažké...Trápia vás vaše miery? Snívate od mladosti o ideálnej postave modelky s mierami 90-60-90, ale od takýchto rozmerov máte ďaleko? Verte mi, že na to, aby ste dobre vyzerali a cítili sa fajn nemusíte mať tieto miery! Samozrejme, pokiaľ máte tak veľkú nadváhu, že sa pohybujete v pásme rizikovej obezity, tu vás chlácholiť nebudem a doporučujem razantne schudnúť. Nie pre krásu, ale pre zdravie.

Verte, že viem o čom hovorím. Sama som sa od takmer ideálne štíhlej postavy v mladosti prepracovala v priebehu rokov nesprávnym a nezdravým životným štýlom na váhu nad sto kíl. Sedavý spôsob zamestnania, pohodlný život s autom a nástrahy v podobe fast foodov, všelijakých dobrôt na každom rohu číhajú na každú ženu. Treba sa tomu postaviť a urobiť niečo pre seba, aj svoju rodinu. Kým sa však do toho pustíte, potrebujete si aspoň trochu zdvihnúť sebavedomie. Potrebujete sa obliecť finančne nenáročne aj na prechodné obdobie.

Možno máte len pár kíl naviac a ste len plnoštíhla. A predsa ste so sebou nespokojná. V každom prípade sa váha dá úpravou stravovacieho štýlu a životosprávy upraviť.

Ja som upravila svoju váhu o reálnych 26 kíl! Natrvalo – a pokračujem ďalej. Žiadne krátkodobé diéty vám nepomôžu, treba trvalý stravovací režim. To je však iná téma.

Ako upraviť vnímanie vašej postavy strihmi, vám ukážem pri poradenstve.

My na to pôjdeme inak – schudnite hneď!

typy postáv - dá sa zoštíhlieť ihned´? ako? strihové poradenstvo!Nečakajte na výsledky diéty alebo lepšie – stravovacieho štýlu. Schudnite hneď teraz! Takmer každá žena túži byť štíhla. So správnymi strihmi to dokážete ihneď!

Viete že pomocou optických ilúzií sa dá doslova čarovať?

Správnymi strihmi odevov vám viem odčarovať pekných pár kíl. Zázraky sa však robiť nedajú – nebudete vyzerať o 30 kíl ľahšia. Ale o 5-10 sa dá. Ak vás trápi vaša váha alebo niektoré proporcie, vieme to upraviť vizuálne – hneď. A bez trápenia. Ukážem vám strihy ktoré majú zoštíhľujúci a tvarujúci efekt. Budete sa tak hneď cítiť oveľa lepšie a to vám dodá energiu a chuť pokračovať v sebazdokonaľovaní.

Proste len využijete moje znalosti ohľadom strihov (áno, viem aj šiť) a optických ilúzií.

Naučte sa ako formovať vašu postavu pomocou optického vnemu!

Ide o to aby ste si vybrali vhodný strih v obchode alebo v krajčírskom salóne včítane detailov, ktoré vašej postave prospejú!

Dôležitý je nielen váš typ postavy, ale aj vaše individuálne proporcie, výška…

Ako pracujem? Ako to celé prebieha, čo sa dozviete a čo vám to prinesie?

Najskôr spravíme zameranie vašej postavy – miery prsia, pás, boky, odfotenie spredu a zboku, následne urobím analýzu, nákresy strihov. Ďalšie stretnutie prebieha už nad vyhotovenými nákresmi. Často strihové poradenstvo prebieha už v nákupnom centre v kaviarni a spojíme ho s nákupmi.  Najskôr v kaviarni preberieme vaše nákresy, aby ste všetkému rozumela. A potom počas nákupov vám už ukazujem vaše farby (pokiaľ máte už absolvovanú farebnú typológiu), strihy aj štýl a vy si tak niektoré nakreslené detaily rovno pozriete v praxi. Samozrejme, konzultácia ku strihom môže prebiehať i u mňa.

Typy postáv - pri tvarovaní vašej postavy, dojmu z nej, môžete využiť aj doplnky

Vhodne zvolená bižutéria, doplnky pritiahnu pozornosť žiadaným smerom, k vašej tvári

Špeciálne pre vás vám nakreslím vhodné strihy a detaily. Žiadne typizované odporúčania pre typ postavy!

K strihovému poradenstvu tvarujúcemu postavu patria aj niektoré veci zo štýlu – dezény, prvky vhodné pre vašu postavu. Preto najskôr zistím, ktorému štýlu, či štýlom dávate prednosť, čo máte rada a čo nie. V nákresoch je tak zapracovaný aj štýl z hľadiska jeho prvkov formujúcich postavu.

Vhodne zvolená bižutéria odpúta pozornosť od vašich problémových partií. Vzhľadom na svoje proporcie, výšku a váhu treba voliť aj typy a veľkosť kabeliek.

Individuálne vypracovanie nákresov len pre vás. 10 strán plných inšpirácie do obchodov aj pre príležitostné ušitie modelov na mieru.

orient.čas: 1,5 – 2 h 
cena: 199,- eur

  • Po zameraní a odfotení prebieha cca do 14 dní spracovanie nákresov – po vyhotovení spolu všetko preberieme detailne.
  • Pre dámy z iných miest, či zahraničia možný iný postup – prezentácia všeobecnejšie a nákresy s doporučeniami vám zašlem mailom. Následne je možné realizovať konzultáciu nad nákresmi cez SKYPE.
  • Strihové poradenstvo je možné absolvovať aj bez osobného stretnutia na základe fotografie postavy a mier – presné dispozície vám zašlem mailom.

Farby a tvary rozhodujú o tom, ako vyzeráte

Ste bacuľka, plnoštíhla, štíhla, alebo naopak až príliš chudá? Ste malá, vysoká, máte veľké boky – úzke boky, malé prsia – priveľké prsia, príliš široké ramená, či hornú časť rúk? Krátky trup, dlhé nohy či naopak?

Vaša postava je hore štíhla, ale dole objemná – typ postavy hruška alebo naopak – máte širšie plecia a užšie boky, takže je to skôr trojuholník?

Ste celkovo štíhla, ale o páse ani nechyrujete?

Ste skôr bucľatá a oblá, či plochšia zboku i spredu, pás nie je veľmi výrazný?

Chlapčensky rovná, štíhla a málo ženská? Alebo príliš veľa bohatých tvarov, plné prsia, boky, zreteľný pás, ale všetkého je trošku viac… Alebo je váš najväčší objem práve v drieku, teda máte typ postavy jablko?

Sú to objemnejšie stehná a zadok, ktoré vám spôsobujú problém a inak ste celkom štíhla?

Vaše boky môžu byť vysoko posadené, postava vyzerá ako zložená z dvoch odlišných tiel, jedno štíhle do pása a dole ťažký spodok, bucľaté…Rozdiel v konfekčnom čísle je jedno až tri, obvyklé je jeden – dva.

Niektoré ženy majú priveľkú šírku bokov tvorenú panvovými kosťami a tuk uložený nie na bokoch, ale na zadočku a stehnách.

Všetko sa dá vykompenzovať, skryť či opticky zdanlivo zmenšiť a tak ovplyvniť ako vyzeráte!

Všetko so všetkým súvisí a preto všeobecné rady nemusia fungovať, dôležité je vidieť tvarovanie v kontexte všetkých vašich daností. Niektorý prvok môže byť použitý, ak sa kompenzuje niečím iným.

K strihom tvarujúcim vašu postavu patria aj prvky štýlov vhodných pre vašu postavu. Preto pri nákresoch sú zohľadnené nielen strihy, ale aj štýlové prvky.

Dôležitý je nielen tvar vášho tela, ale aj proporcie, vaša výška, dĺžka rúk či nôh, pomer členenia postavy horizontálne, vaša celková výška.

Dostanete kresby, ktoré toto všetko zohľadňujú a preto analýza trvá dlhšie. Riešenie každého problému (napr. krátky trup, malé prsia, široké panvové kosti…) je v kontexte ostatných vašich proporčných daností a preto je platné nie univerzálne, ale práve pre vás!

Všeobecné tvrdenia sú povrchné… vždy platí áno, ak…

Dajte si spraviť analýzu a kresby odevov len pre vás individuálne!

Referencie spokojných klientiek – strihové poradenstvo

S pani Čížikovou spolupracujem už niekoľko rokov a som veľmi spokojná. Pomohla mi nájsť „môj“ štýl, objaviť farby a strihy, ktoré mi pristanú a kompletne premeniť môj šatník. Nakoľko mi nesedia dobre konfekčné veľkosti, dávam si často kostýmy šiť na mieru a pani Čížiková mi pravidelne na ne vyberá vhodné latky a poradí aj so strihmi.

Mojej premeny si všimlo aj moje okolie a viaceré kolegyne sa pýtajú, kde také kostýmy zháňam :). Takisto veľmi oceňujem, že pani Čížiková je veľká profesionálka a vie sa aj prispôsobiť rozpočtu klienta (nie každý má na nákup oblečenia k dispozícii vysoké sumy). Navyše je aj príjemná a flexibilná – spoluprácu s ňou môžem vrelo odporúčať!
Dana Rafčíková, Regional Sales Manager, Ricola, Švajčiarsko

 

Strihové poradenstvo, strihy pre rôzne typy postáv, strihy a štýl pre vašu postavu – Stylistka, imidž konzultantka a vizážistka Adriana Čížiková, Bratislava centrum – Staré mesto. 0905 392 050