foto make-up, večerné líčenieAk potrebujete foto make-up na profesionálne účely alebo túžite po pekných fotografiách pre potešenie, túžite mať svoj foto-book, alebo jednoducho peknú fotografiu seba, dcéry, manželky, mamy… je potrebný profesionálny foto make-up.

Intenzívne líčenie ktoré zohľadňuje špesiálne svetelné pomery pri fotení. Silné svetlá  totiž nemilosrdne vaše líčenie zlikvidujú, ak nie je urobené profesionálne s ohľadom na požiadavky fotografie.

Denné ani bežné večerné líčenie pre špeciálne účely fotenia nepostačuje. Vaše bežné líčenie na fotenie nestačí. Treba vedieť zamaskovať všetky nedokonalosti – kruhy, vrásočky, opuchnuté viečka, cievky, pigmentácie a podobne. Vedieť, ako nalíčiť skryté viečka, vypuklé oči, malé oči, oči blízko alebo ďaleko posadené, očí s poklesnutými vonkajšími kútikmi, pracovať s tenučkými vrstvičkami a vymodelovať tvár a oči. Skryť opuchy alebo kruhy pod očami, zamaskovať nedokonalosti pleti, vytvarovať nos, ovál tváre, lícne kosti a zvýrazniť prednosti.

Profesionálne líčenie – fotomake-up je celkom iné ako bežné líčenie. Môže podľa štýlu líčenia pôsobiť ako jemné, alebo byť veľmi výrazné a nápadné, dramatické. Na fotomakeup sa najčastejšie využíva kreatívne líčenie.

silné farebné líčenie - fotomake-upZáleží, či je predmetom fotenia modelka pre reklamné účely, predvádzanie šperku, módy, dekoratívnej kozmetiky… či fotografia bude použitá v časopisoch, na billboardoch, alebo je to fotografia pre súkromné účely, pre radosť a na pamiatku. Či fotografia bude umelecká, alebo komerčná. Tomu všetkému sa prispôsobuje aj celkový styling.

Foto make-up špecifiká

Fotomakeup je líčenie, ktoré zohľadňuje požiadavky štylizácie, svetelných pomerov a prepracovanosti líčenia. Takého líčenie je aj časovo náročnejšie. Silné svetlá všetko presvietia a preto je potrebné dôsledné pigmentovanie a perfektná korekcia pleti.

Na profesionálnych fotografiách sa vždy robí postprodukcia, retuše, dolaďovanie farieb v počítači, vyčistenie a pod., teda fotografia sa ďalej spracúva v počítači. Reklamné fotografie sú vyberané zo stoviek, aj tisícov záberov a krásny výsledok reprezentuje hodiny, dni, niekedy aj týždne práce grafika. Ani modelka nevyzerá, ráno keď vstane, tak ako na reklamnej fotografii. Retuš by mala byť prirodzená, profesionálna. Neprehnať to s vyhladzovaním pleti, ktorá veľakrát pri rýchlej postprodukcii (hlavne v časopisoch, kde na to niet toľko času) stráca už svoju štruktúru. Čím kvalitnejší fotomakeup, tým menej retuše treba.

precízny elegantný foto-make upNa foto make-up musia byť zachované pravidlá intenzity odtieňov aby svetlá váš make-up nepohltili. Na kamere a fotografii vyzerá všetko inak ako v skutočnosti.

Ak sa fotíte do výročnej správy, na bilboard, do firemného katalógu či na plagát, je nevyhnutný fotomake-up! Na takého účely treba upraviť aj mužov a urobiť „korekčné“ líčenie. Každé zadanie samozrejme vyžaduje iný štýl líčenia .

Ak si chcete dať spraviť pár fotografií na pamiatku, pre potešenie seba či partnera, upravím vás tak, aby ste na fotografiách vyzerala krásne a nezmaľovane.

Ak túžite mať fotografiu, kde budete výrazne nalíčená ako modelka, splním vám vaše prianie. Treba rátať s tým, že v reáli sa vám to bude zdať príliš silné líčenie. Ale na fotografii to bude vyzerať dobre.

Fotomake up nie je jednoducho líčenie na denné nosenie a na večer sa vám tiež môže javiť príliš intenzívne. Záleží tiež od toho aký štýl líčenia sa prezentuje na fotografii. Jemnejšie štýly líčenia i viac decentné večerné môžete mať i v reáli.

Fotomake-up: precízne korekcie pleti, jemné tvarovanie tváre, typ líčenia podľa želania (nahé, prirodzené, elegantné, glamour… štylizácia podľa želania).

líčenie denné, večerné, svadobné, fotomake up, líčenie na všetky príležitosti -vizážistka BratislavaFoto make-up, líčenie na fotografiu

orient.čas: 1,5 h
cena: 49 – 99 eur

49 prirodzené líčenie, 99 výrazné líčenie

(tzv. kreatívne líčenie, maskérske techniky nerobím)

20 eur pánske prirodzené korekčné líčenie na fotografiu 

Foto make-up – Vizážistka, imidž konzultantka a osobná stylistka Adriana Čížiková, Bratislava centrum – Staré mesto. 0905 392 050