farebna-typologia-profesionalny-vzorkovnik-fariebFarebná typológia je náuka o farebných harmóniách, simultánnom efekte s vašou pleťou, očami, vlasmi. Farby, ktoré ladia s vašou farebnosťou, vás robia krajšou, zvýrazňujú vaše oči, harmonizujú celkový dojem z vašej tváre. Farby, ktoré s vami neladia, vám ubližujú. Robia vás staršou, tvrdou, zvýrazňujú všetky nedokonalosti pleti a rysy, ktoré chcete potlačiť.

Vo farbách ktoré vám pristanú sa vaše oči rozsvietia, tvár vyzerá jemne, príťažlivo.

Chytrá farebná typológia je nový, inteligentný spôsob farebnej typológie, farebných zostáv a harmónií.

Flexibilný profesionálny systém opierajúci sa o profesionálny systém farieb. Vychádza z odborného, tonálneho ROZDELENIA FARIEB a ich odtieňov podľa vlastností ako je teplota, čistota, intenzita, svetlosť.

Používam profesionálne vzorkovníky Pantone pre módu a interiér, farby, ktoré sa skutočne v odevnom priemysle, móde používajú. Takže ich nájdete aj v obchodoch. Tiež aj databázu farieb vytvorených v CMYK pre účely tlače, zastupujúcich zjednodušene celý farebný svet.

Farby majú obrovský vplyv na váš vzhľad aj náladu. Farba je to, čo si všimneme na druhom človeku ako prvé. Farby v bezprostrednej blízkosti tváre vytvárajú farebný odraz svetla na vašu tvár a preto ovplyvňujú ako vyzeráte. Farby sa navzájom ovplyvňujú, každá vyzerá inak v blízkosti ďalších farieb. Preto sa farba vašej pleti, očí a celkový vzhľad mení s farbou ktorú si dáte bezprostredne k tvári. To je simultánny efekt, princíp farebnej typológie.

farebná typológia - moderná, nová Chytrá farebná typológia

Určite ste si už všimli, že v niektorých tričkách, blúzkach, šatách vyzeráte lepšie a v niektorých horšie. Farba trička, pulóvra, blúzky, šatky, pashminy, šálika aj šiat ovplyvňuje aj dnes ako vyzeráte! A aj to, ako sa cítite.

Niektoré farby vašej tvári prospievajú, iné robia váš vzhľad nezdravý, zdôrazňujú každú nedokonalosť.

Ako tomu predísť a nosiť farby v ktorých vyzeráte pekne sa dozviete počas farebnej analýzy. Niektoré odtiene farieb vám pristanú viac ako ostatné a urobia vaše oči žiarivými a pleť čistú. Vynikne v nich vaša tvár. Omladia vás aj o 10-15 rokov. Je to color surgery!

Farby môžete využiť vo svoj prospech a skrášliť sa tým najľahším a finančne najmenej náročným spôsobom. Farba trička ktoré vám nepristane stoji presne toľko ako tá ktorá vám pristane a rozžiari vás. Tak prečo kupovať veci, ktoré vám nepristanú? Kupujte tie, ktoré vás skrášlia. Za tie isté peniaze!

V harmonických odtieňoch vaša pleť vyzerá sviežo a čisto, oči sa jagajú, celkový dojem je krásny! V niektorých farbách proste vyzeráte oveľa krajšie! A v iných zašedlo alebo žltkavo, fľakato, staršie a nepekne alebo pôsobíte príliš tvrdo a nežensky!

Preto je tak dôležité, aký farebný odtieň si oblečiete – najmä k tvári. Môžete nosiť všetky farby – ale len v tých, ktoré sa vami ladia, vyzeráte naozaj dobre. Farby, ktoré sa vami harmonizujú vám pristanú, vyzeráte mladšie, krajšie, žiarivejšie!

Farby majú veľkú moc urobiť vás krajšou, mladšou, atraktívnejšou i štíhlejšou! Farebná typológia je náuka o rozdelení farebných odtieňov jednotlivých farieb podľa určitých znakov a o ich priradení k vám podľa kritérií atraktivity a krásy.

Štyri základné skupiny farieb pre výber vašich odtieňov

farebná typológia - 4 tonalne skupiny farieb

štyri tonálne skupiny farieb

Štyri tonálne farebné skupiny tvoria základné východisko pre výber vašich najlepších odtieňov, aj základ môjho systému. V štyroch farebných okruhoch sa ukrývajú farebné odtiene rôznych kvalít a charakteristík. Sú v nich aj odtiene typologickej jari, jesene, leta či zimy.

Nový profesionálny farebný systém mi umožňuje vybrať vám do vašej osobnej sady ukážkových farieb k nákupom práve tie odtiene, ktoré vyhovujú vám osobne. Vašu osobnú sadu.

Ukážem vám vaše najlepšie farby, aj odtiene. Sama sa presvedčíte, že niektoré farby vašu tvár a oči doslova rozžiaria. V niektorých odtieňoch budete vyzerať oveľa krajšie!

S farbami pracujem profesionálne, vytvorila som novinku, SMART COLOUR ANALYSIS SYSTEM – Chytrá farebná typológia, inteligentný spôsob farebných zostáv.

Môj autorský systém je flexibilný a umožňuje veľkú mieru individuality. Každá žena si vyberá farby a odtiene, ktoré sú jej príjemné. Ale nie všetko, čo sa vám páči na vešiaku, vám aj pristane. V obchodoch je naviac skresľujúce osvetlenie, po príchode domov môžete byť sklamaná. Keď viete, čo hľadať, ušetríte čas aj peniaze! Vyberiete si to, čo budete dlho a rada nosiť.

Viete aký je váš farebný typ? Ktoré farby a odtiene vám najviac pristanú?

Pigmenty vašej pleti, očí, vlasov majú niektoré spoločné znaky a tak sa dajú priradiť k jednému zo štyroch základných, a ďalej k presnejšie diferencovanému farebnému typu. Tak ako nie je červená ako červená, modrá ako modrá, zelená ako zelená, fialová ako fialová, žltá ako žltá, atď.

Odtiene každej škály či už tonálnej alebo nazvanej podľa ročného obdobia jar, leto, jeseň, zima sú príliš rôznorodé v svetlosti/tmavosti, intenzite… Rozdiely sú v každej zo 4 skupín. Preto nestačí rozdelenie len na 4 skupiny – „jarné, letné, jesenné a zimné“ odtiene. Treba presnejšie podeliť farebné odtiene na skupiny podľa ich vlastností. A potom k vám flexibilne priradiť tie skupiny farebných odtieňov, ktoré ladia s vašou pleťou, očami a vlasmi. 

Dôležité je nielen akú farbu si vyberiete, ale kam ju dáte

Určenie farebného typu sa robí všade vo svete pozorovaním vašich pigmentov v pleti, očiach, vlasoch a prevažne šatkovou metódou, prikladaním látok rôznych farieb a odtieňov k vašej tvári. Nie hociakých – farebné šatky a látky používané pri farebnej analýze musia byť špeciálne vybrané, aby zastupovali farby určitých skupín pre farebné typy. Bežne sa na posúdenie farebného typu a určenie škály individuálnej farebnosti používa okolo 60 – 200 farebných šatiek alebo látok. Sleduje sa REAKCIA s pleťou, očami a črtami tváre. Čo to s vami spraví.

Žiadne nezmysly s pozorovaním žíl, či očných bielkov. Dogmatické tvrdenia o tom, ako presne majú vyzerať ženy jarného, letného, jesenného a zimného typu z farebnej typológie 80-tych rokov, sú tiež dávno prekonané – v praxi sa ukázalo, že individuálne sfarbenie každého človeka je rozmanitejšie. Mnoho žien popisom z 80-tych rokov nezodpovedalo. Alebo len čiastočne. Najmä oči sú kapitola sama osebe. Dôležitá je dúhovka, odtiene ktoré obsahuje. Pleť, najmä jej podtón. A samozrejme aj pigmenty obsiahnuté vo vlasoch. Každá teória, vedná disciplína sa vyvíja. Aj farebná typológia.

farebna-typologia-tmavy-typ

Farebný typ Tmavá zima. Klientka už aj s nalíčením.

Na fotografii tmavý farebný typ, Tmavá zima, už po nalíčení. Tmavá fuchsiová farba k tvári jej pristane aj bez líčenia. Ostré alebo tmavé chladné Shades sú ideálne.

Farebná typológia, testovanie, sa robí ideálne a štandardne pri dennom svetle s nenalíčenou tvárou. Dá sa robiť aj pri umelom svetle imitujúcom denné, ideálne je však na dennom svetle počas dňa. Farbené vlasy sa zakryjú, vaše vlastné ostanú odkryté.

Farebné odtiene v blízkosti tváre, hlavne pod bradou, vytvárajú odraz na vašu tvár a tým ovplyvňujú ako vyzeráte. Či vám to dnes pristane alebo nie. V niektorých pleť vyzerá pekne, oči sú výrazné – viac ako v iných. Všimnú si to aj vaši priatelia, partner, spolupracovníci!

Určite poznáte ten moment, keď vám niekto povedal, že dnes vyzeráte pekne… Možno ste mali na sebe náhodne práve niektorú z vašich lichotivých farieb.

Štyri stupne farebnej harmónie

Po absolvovaní farebnej typológie budete vedieť, čo si kúpiť, aby ste vyzerali krásne. Naučíte sa vidieť svoje odtiene. Poskytujem 100% garanciu spokojnosti – aj po konzultácii sa môžete spýtať, čo vás napadlo až neskôr.

 1. Farebné odtiene dokonale harmonické, wau farby, sú také, v ktorých sa rozžiarite, vaše oči získajú na intenzite a pleť vyzerá zdravo a čisto, všetko vzájomne ladí! Farebné odtiene, ktoré vám pristanú k pleti na 100%. V tých ste najkrajšia! To sú vaše najlepšie farebné odtiene.
 2. Farebné odtiene harmonické. Niektoré odtiene sú prijateľné, nie sú úplne excelentné, ale celkový dojem je pekný, priaznivý. To sú tie farby, ktoré vám nevyhovujú úplne na 100% vo všetkých vlastnostiach, ale stále v nich vyzeráte pekne. Obvykle majú dve vlastnosti zhodné s vašou najlepšou skupinou, práve tie, ktoré sú pre vás najviac dôležité.
 3. Farebné odtiene čiastočne harmonické. Niektoré odtiene nie sú úplne najlepšie, ale pri malom prižmúrení oka, to ešte stále v niečom ladí. Je to aspoň jedna z vlastností vašich farebných odtieňov, ktoré máte mať. Mala by to byť vaša najviac dôležitá vlastnosť farieb. Celkový dojem je prijateľný.
 4. Farebná harmónia v jednej vlastnosti – aspoň niečo je také ako máte mať. Toto nie je úplne šťastný výber, ale ešte stále tam aspoň minimálny súlad v niečom je.

Farebná disharmónia

 • Farebné odtiene neharmonické, neladia spolu. To sú farby opačných vlastností ako máte mať. Také, ktoré by ste pri tvári vôbec nosiť nemali. Vyzeráte v nich bledo, nezdravo, mdlo, oči sú matné, zastreté. Zvýraznia vám všetky nedokonalosti pleti.
 • Farebné odtiene, ktoré vás potláčajú. Farba šiat je krásna, ale pre vás tak výrazná, že sa v nich strácate. Potrebujete farbu, ktorá vyzdvihne VÁS!

Chytrý, naozaj inteligentný spôsob výberu vašich osobných farieb

Štvorčlenný systém jarného, letného, jesenného a zimného typu podľa farebnej typológie štyroch ročných období z 80 – tych rokov, prvá generácia farebnej typológie tvrdila, že typologická jar a leto sú svetlé a jeseň a zima tmavé typy. Jar a jeseň teplé a leto a zima chladné typy. Teda tento systém pracoval hlavne s dvomi vlastnosťami farieb – svetlosťou/tmavosťou a teplotou. Každá škála obsahovala len zopár farieb, 20-30 konkrétnych odtieňov aj s názvom. Skúste ich hľadať v obchodoch! Naviac – bez potrebných hlbších znalostí o farbách sa ženy snažili stotožniť s jedným z prezentovaných typov na fotkách. To viedlo k sklamaniu a aj mnohým odborníčkam sa v tej dobe s danými nástrojmi nedarilo nájsť ideálne riešenie pre mnohé ženy.

Už niekoľko desaťročí sa používa viac diferencovaný 12 dielny, lepšie fungujúci systém. Začínala som v roko 2003 s 12 dielnym systémom, po kurze v roku 2003 som si vytvorila vlastné farebné škály pre 12 typov s ich charakteristikami, ako ma ich naučili na kurze. Tak som fungovala pár rokov, stále som však narážala na to, že niektorým klientkam bolo treba farebnice upravovať.

Nakoniec som to pri grafickej práci na databáze farieb náhodne vyriešila. Bolo to ako blesk z jasného neba – zrazu som videla, že sa na to dá ísť úplne inak! Vytvorila som si farby v počítači a rozdelila ich na okruhy. Rozdelila som ich aj na “jar”, “leto”, “jeseň” a “zimu” – podľa vlastností odtieňov. V každom okruhu sú stovky farebných odtieňov!

Rozdelila som farby a pracujem s nimi úplne flexibilne. Každá klientka dostane svoju individuálnu zostavu! Z tonálnych 1.680 farebných odtieňov sa dajú podeliť farby tak, aby sa dala vyskladať zostava pre každú ženu. 22 farebných skupín reprezentuje “ farebný typ”, najviac lichotivé farby. Dajú sa však pridať aj ďalsie skupiny. Je to praktické pri nákupoch, pretože nájsť svoje farby, strihy aj štýl, skĺbené dokopy, nie je jednoduché. Flexibilným vyberom skupín vhodných farieb podľa rôznych stupnov harmónií sa vaše možnosti značne rozšíria.

Ako ste na tom vy? Zaradili vás už niekedy k nejakému farebnému typu? Alebo ste skúšali sama podľa knihy, či populárnych článkov z časopisov? Máte dve zásadné možnosti:

 • „Funguje, ale značne ma to obmedzuje vo výbere farieb.“
 • „Nefunguje. Niečo sedí, niečo nie! Neviem sa jednoznačne nikam zaradiť.“

Stretávam sa s tým, že ženy sa ma najmä na eventoch po podrobnom vysvetlení vlastností ich farieb pýtajú “ ale som jar, leto, jeseň, či zima?”  Akoby to bolo to najdôležitejšie, čo si z toho majú odniesť.

Určiť len okruh jar, leto, jeseň či zimu nestačí. Je to skvelé na farebné harmónie do bytu. farebna-typologia-farebna-skalaAle aby ste sa vedeli dobre obliecť, treba aby ste porozumeli farbám a ich vlastnostiam.

Oveľa viac možností výberu ako 4 dielna sezónna typológia – jar, leto, jeseň, zima, vám poskytne SMART COLOUR ANALYSIS SYSTEM a systém harmonických kombinácií farieb. Tak môžete vyberať a nosiť farby aj iným spôsobom. Navzájom kombinovať sa dajú totiž farby nielen v rámci jednej sezónnej skupiny.

Chytrá farebná typológia, inteligentný spôsob farebných zostáv.

Zistíme, čo je pre vás naozaj dôležité. Vy mi ukážete čo sa vám páči a ja vám, čo vám pristane k tvári a čo môžete doplniť na ďalšie časti odevu ďalej od tváre. Vy mi ukážete, aké farebné odtiene sa vám páčia, a ja vám ukážem, ktorým sa „páčite“ VY.

Môžete nosiť takmer všetky farby, záleží v akom odtieni, na akú príležitosť, na aký kus odevu.

Farby vášho farebného typu potrebujete mať blízko pri tvári. A tých je množstvo. Nájdeme také ktoré sa vám budú páčiť a pristanú vám. Možno sa vám zapáčia také farby, na ktoré by ste predtým ani nepozreli. Keď uvidíte, ako skvele v nich vyzeráte, neodoláte! Odtiene farieb, ktoré nemáte rada samozrejme nosiť nemusíte, na výber je množstvo iných…

Porozumiete v čom spočíva sezónna typológia, založená na asociáciách s ročnými obdobiami a ich farebnosťou v prírode. Možno ste sa už skúšali priradiť k niektorému sezónnemu typu a nie ste si istá či správne, alebo ste vôbec nevedeli odhadnúť váš typ. Zlatovlasá jarná blondínka, platinovo plavá blondínka so svetlými očami prezentujúca leto, hrzdzavá kráska so svetlou pleťou ako jesenný typ a čiernovlasá kontrastná Snehulienka s belostnou pleťou – no vy nevyzeráte ani ako jedna z nich…

Sedem hlavných tonálnych smerov farebnej typolôgie

Potrebné vlastnosti farieb pre vás zistíme individuálne na škálach. Číslo 7 je magické, objavuje sa v biblii, rozprávkach, príbehoch.

Aj vo farebnej typológii je sedem farebných skupín, tonálnych smerov: Jasný, tlmený, žiarivý, tmavý, svetlý, teplý, studený. Clear, soft, bright, dark, light, warm, cool tonal groups. Farebný smer predstavuje vlastnosť, ktorá je pre vás najviac dôležitá, dominantná. K nej sa pridávajú ďalšie vlastnosti farebných odtieňov.

1. Svetlý a teplý. Svetlý a chladný.

2. Tmavý a teplý. Tmavý a chladný.

3. Tlmený a teplý. Tlmený a chladný.

4. Jasný a teplý. Jasný a chladný.

5. Žiarivý a teplý. Žiarivý a chladný.

6. Teplý a jasný. Teplý a tlmený.

7. Chladný a jasný. Chladný a tlmený.

To sú základné kombinácie farebných skupín, 7 farebných smerov – svetlý, tmavý, tlmený, jasný, žiarivý, teplý a chladný.

Farebný smer nesie názov podľa najviac dôležitej, dominantnej vlastnosti farebných odtieňov. Každá skupina sa môže deliť ďalej ešte presnejšie.

Farebné typy sú pomenované podľa populárneho názvu ročného obdobia  – jarný, letný, jesenný a zimný s prívlastkom a zároveň aj popisne, tonálne. Napríklad Svetlá jar = Svetlý teplý jasný (popisný názov podľa vlastností). Svetlá jeseň = Svetlý teplý tlmený. Môžete si vybrať názov, aký sa vám páči. Označuje vždy skupinu farieb určitých vlastností.

Na konzultácii dostanete presné informácie a vysvetlenie k vašej osobnej farebnej škále. Pochopíte čo znamenajú charakteristiky “ svetlý-tmavý“, „tlmený-jasný-žiarivý“, „teplý-chladný“ vo farbách.

Pre koho sú jednotlivé moduly farebnej typológie určené?

Objednajte sa hneď – vyberte si modul, ktorý vás láka. Ak sa neviete rozhodnúť, zvoľte modul 1 a ďalšie (líčenie, šatník či nákupy) doplníme neskôr.

Najviac obľúbený u žien je model 2 – Chytrá farebná typológia, s poradenstvom v obliekaní a aj líčení. Ak sa líčite a chceli by ste vedieť odrazu ako sa obliekať, aj líčiť, zvoľte tento modul, so zmenou vizáže. Uvidíte sa nalíčená od profesionálky a budete sa cítiť pri odchode sebavedome – garantujem vám, že budete krajšia. Líčim decentne, tak aby som zvýraznila vaše prednosti. Prirodzený štýl líčenia sa hodí každej žene.

Možno si kladiete otázku, či to zvládnete celkom iste sama aj v obchodoch. V tých totiž číha na vás neónové svetlo a to rozoznávanie farebných odtieňov sťažuje.

Niekto má väčší cit pre farby a niekto menší. Niektorá klientka tie farby a odtiene vníma viac, iná slabšie. Ak máte pochybnosť, vyberte si tento výnimočný kurz farebnej typológie aj s praktickou ukážkou v obchode. ženy ktoré boli so mnou na nákupoch mi vždy hovoria, ako veľmi im to pomohlo.

Pre praktické ženy zamerané na cieľ je určený modul 3, s revíziou šatníka a  nákupmi

 1. CHYTRÁ FAREBNÁ TYPOLÓGIA a poradenstvo v odievaní. 199 eur, 2,5 – 3 h
 2. CHYTRÁ FAREBNÁ TYPOLÓGIA a poradenstvo v odievaní + ukážka prirodzeného líčenia a poradenstvo vo výbere dekoratívnej kozmetiky.. 299 eur, 3,5 – 4,5 h
 3. CHYTRÁ FAREBNÁ TYPOLÓGIA a poradenstvo v odievaní, šatník aj nákupy. 2-3 stretnutia
  Poradenstvo vo farbách (2,5 -3 hod) má pokračovanie – preberieme váš šatník a spoločne vyberieme pre vás nové odevy v nákupnom centre (šatník 1,5 + nákupy 2,5 h, spolu 4 hod ďalšieho poradenstva ), všetko spolu 7 hodín 499 eur

Pokiaľ máte nevhodnú farbu vlasov, aicky vás na to upozorním a doporučím vám vhodné odtiene. Farby vlasov sú súčasťou konzultácií a ukážem vám aj odtiene z kaderníckeho katalógu. 

Ak si prajete konzultáciu u vás doma, pripočítajte prosím k cene cestovné náklady  (v Bratislave cena za výjazd 40 eur). Ak nemôžete prísť osobne, konzultáciu je možné zrealizovať aj virtuálne. Cena ako modul 1.

1. CHYTRÁ FAREBNÁ TYPOLÓGIA, Smart Colour Analysis System – výber farieb a odtieňov, ktoré vám najlepšie pristanú.

Určenie farebného typu, ukážky vašich osobných najlepších farieb, vhodné a nevhodné odtiene, jednoduchý spôsob kombinovania – farebné škály k nákupom, individuálna zostava paletiek.

 1. Vaše priania, cieľ návštevy, váš životný štýl, obľúbené farby. Na začiatok sa zoznámime, preberieme vaše priania, váš životný štýl, čo sa vám páči, čo sa vám nepáči, aký štýl je vám sympatický, aká je vaša práca, ako trávite voľný čas, aké farby máte rada, aké naopak neobľubujete. Jednoducho krátky rozhovor o VÁS predtým než sa pustíme do farieb.
 2. Zoznámenie s farbami, ich delenie a vlastnosti. Ako funguje farebný svet. Žiadne zložité koncepcie farebných typológií – ale jednoduchý a laicky pochopiteľný výklad. Vysvetlenie vlastností farebných odtieňov, tie totiž rozhodujú o tom či vám niektorá farba pristane alebo nie.
 3. Analýza pigmentov vašej pleti, očí a vlasov. Prezriem si dôkladne vaše prírodné sfarbenie na dennom svetle. Posúdim pleť, oči a vlasy pokiaľ sú nefarbené alebo odrasty u farbených pokiaľ ich vidno.
 4. Spoľahlivá diagnostika. Moja metóda nespočíva len v dôvere v moje profesionálne schopnosti, zrak a 20 ročné skúsenosti. Aj VY sama uvidíte čo skúmame a povediem vás postupne tak, že vhodné odtiene budeme vyberať spoločne. Po tom ako vás zasvätím do toho čo si treba všímať, uvidíte sa naraz inými očami. Budete sa diviť, že ste to doteraz tak nevnímali. Upozorním vás na efekt vhodných a nevhodných odtieňov.
 5. Ako to prebieha. Diagnostika prebieha ideálne s nenalíčenou tvárou. Zahalím vás bielou plachtou a nasledujú ukážky vhodných a nevhodných odtieňov farieb pri tvári, colour draping, šatková metóda. Ak máte farbené vlasy, zahalíme ich tiež. Nasleduje výber farebných odtieňov podľa jednotlivých vlastností farieb. Pri pohľade do zrkadla spolu sledujeme účinky farieb na vašu pleť, oči, celkový dojem. Moja metóda je založená na porovnávaní a vyberaní víťazov z viacerých kôl.  Výsledkom niekoľkonásobného upresňovania je výber najlepšej skupiny farebných odtieňov – VÁŠ farebný typ.
 6. Presné určenie všetkých vlastností vašich odtieňov, úplne individuálne. Skúmaním efektu rôznych farebných odtieňov sa dostaneme k veľmi presnému určeniu všetkých dôležitých vlastností odtieňov. Hue, value, chroma (vlastnosti farieb) sa bežne posudzujú vo všetkých farebných typológiách. Ale nemusí to byť presné, typologičky sa len snažia určiť ich natoľko aby boli schopné zaradiť vás do farebného typu. Nakoľko disponujem s profesionálnymi nástrojmi čo bežné typologičky nemajú k dispozícii, určím vám stupeň teploty/chladu, svetlosti/tmavosti a čistoty odtieňa, chromy celkom presne. Aj intenzity vašich farieb. Pracujem s farbami profesionálne aj graficky a používam profesionálny vzorkovník pre módu a interiér Pantone.
 7. Ukážky z najlepšej skupiny farieb – výber z 22 farebných skupín na Pinterest. Farby a ich odtiene v ktorých vyzeráte úplne najlepšie. Sedia všetky vlastnosti, kontrast, aj sa vám páčia.
 8. Rôzne stupne farebných harmónií. Ukážky čo nie je úplne ideálne, ale môžete si pridať. Buďme realisti – abyste si v obchodoch vedeli ľahko vybrať vyberieme aj ďalšie odtiene v ktorých ste pekná, nemusia to byť len tie úplne dokonalo ladiace. Farebné harmónie majú rôzne stupne – ukážem vám to! Naviac, ďalej od tváre zladíme aj farby iného typu. Treba flexibilný prístup.
 9. Ukážky ľahkého ladenia farieb k tvári a od tváre. Praktické a jednoduché kombinovanie. Váš kontrast, kombinácie. Čo na top a čo na sako alebo sukňu… Ukazujem nielen čo si dať k tvári, ale aj k tomu na ramená, abyste dosiahli potrebný kontrast a efekt pre danú príležitosť.
 10. Záverečné zhrnutie doporučení a výber farebných paletiek všetkých farieb, ktoré sa vám budú ľahko kombinovať a a tých, ktoré sú najvhodnejšie bezprostredne k tvári. Vaša osobná zostava farieb pre ľahké a jednoduché nakupovanie a zostavenie šatníka.

Samozrejme, všetko si nezapamätáte –  po konzultácii dostanete písomné spracovanie mailom, ku ktorému sa môžete kedykoľvek vrátiť a pripomenúť si čo všetko sme preberali.

Poskytujem trvalú poradenskú podporu – ak vás ešte doma niečo napadne, alebo si v obchode nie ste istá s výberom, môžete sa aj po konzulácii spýtať alebo sa odfotiť. Bezplatne!

orient.čas konzultácie:  2,5 – 3 h

cena: 199,- eur

2. CHYTRÁ FAREBNÁ TYPOLÓGIA, Smart Colour Analysis System. PORADENSTVO v odievaní aj líčení.

Ukážkové líčenie s doporučením farieb.

Určenie farebného typu, ukážky vašich osobných najlepších farieb, vhodné a nevhodné odtiene, jednoduchý spôsob kombinovania – farebné škály k nákupom, individuálna zostava paletiek.

 1. vaše priania, obľúbené farby a cieľ
 2. analýza pigmentov vašej pleti, očí a vlasov
 3. ukážky vhodných a nevhodných odtieńov farieb pri tvári, colour draping, šatková metóda. Pri pohľade do zrkadla spolu sledujeme účinky rôznych odtieňov na vašu pleť, oči, celkový dojem. Výber vašich najlepších odtieňov.
 4. ukážky ľahkého ladenia farieb k tvári a od tváre. Praktické a jednoduché kombinovanie.
 5. záverečné zhrnutie doporučení a výber farebných paletiek všetkých farieb, ktoré sa vám budú ľahko kombinovať a a tých, ktoré sú najvhodnejšie bezprostredne k tvári. Vaša osobná zostava farieb pre ľahké a jednoduché nakupovanie a zostavenie šatníka.
 6. výber farieb dekoratívnej kozmetiky a ukážka ľahkého denného líčenia.
 7. na záver odchádzate nielen obohatená o tajomstvo, ako si poradiť v obchode i šatníku a pritom vyzerať atraktívne, ale aj aj skrášlená prirodzeným typom líčenia, ktorý odhalí vašu prirodzenú krásu.

orient.čas konzultácie: 3,5 – 4,5 h cena: 299,-eur

3. CHYTRÁ FAREBNÁ TYPOLÓGIA, Smart Colour Analysis System – výber farieb a odtieňov, ktoré vám najlepšie pristanú + analýza šatníka a nákupy.

od teórie k praxi

Chytrá farebná typológia modul 1 je doplnený o analýzu vášho šatníka a nákupy odevov, prípadne i doplnkov

 1. vaše priania, obľúbené farby a cieľ
 2. analýza pigmentov vašej pleti, očí a vlasov
 3. ukážky vhodných a nevhodných odtieňov farieb pri tvári, colour draping, šatková metóda. Pri pohľade do zrkadla spolu sledujeme účinky rôznych odtieňov na vašu pleť, oči, celkový dojem. Výber vašich najlepších odtieňov.
 4. ukážky ľahkého ladenia farieb k tvári a od tváre. Praktické a jednoduché kombinovanie.
 5. záverečné zhrnutie doporučení a výber farebných paletiek všetkých farieb, ktoré sa vám budú ľahko kombinovať a a tých, ktoré sú najvhodnejšie bezprostredne k tvári. Vaša osobná zostava farieb pre ľahké a jednoduché nakupovanie a zostavenie šatníka.
 6. analýza vášho šatníka u vás doma alebo donesených vecí
 7. nakupovanie v nákupnom centre. Naučíte sa nakupovať efektívne a zorientovať sa hneď pri vstupe do obchodu. Odstránime váš stres z nákupov. Nekupujeme ”outfity”, ale jednotlivé kusy do variabilného šatníka, ktoré sa dajú ľahko vzájomne kombinovať.
 8. od teórie k praxi, garancia toho, že to bude fungovať je naplniť vašu skriňu odevmi vo VAŠICH farbách

cena za 3 stretnutia, modul 3 

Chytrá farebná typológia a poradenstvo v odievaní (2,5 – 3 h)  + šatník/nákupy spolu 4 hod 

Spolu 7 hodín poradenstva  499,-eur

 

Referencie

Z reakcií klientiek, ktoré už farebnú typológiu absolvovali

Dlho som sa odhodlávala na kurz líčenia. Avšak stretnutia s pani Čížikovou boli veľmi príjemné, otáľať nebolo treba.

Vyskúšala som aj kurz farebnej typológie. Dlhé roky som síce vedela, k akému farebnému typu patrím. Avšak systém pani Čížikovej je podrobnejší, individuálne prispôsobený. Na niektoré farby som predtým ani nepomyslela, až tu som si overila, že mi sedia – v určitých odtieňoch.

Farebné poradenstvo ponúka aj vzájomné kombinácie farieb, čo mi veľmi pomohlo. Podľa tohto systému človek pôsobí upravene, príjemne, tvár vynikne a šaty ho skrášľujú. Pani Čížiková je pripravená ochotne pomôcť, jej kurzy môžem len odporučiť.

Martina, Bratislava

 

Som veľmi rada, že som si vybrala tretí modul. Ako ste videla – mne môžete ukazovať čo chcete a – nechytám sa. Ja to proste nevidím. Ale po tom, ako ste mi to ukázala v obchodoch, už svetielko nádeje blyslo aj mne.

Už to začínam trochu rozlišovať, s niektorými farbami si ešte nie som istá, to radšej nakúpim s vami, ale sú také, ktoré už vidím a aj som si pár takých už kúpila aj sama.

Marta A, Bratislava

 

Mala som veľmi nudný šatník, v ktorom chýbali farby… Uvedomila som si, že potrebujem zmenu, ako životnú, tak aj zmenu v šatníku. Veľa som sa naučila ohľadom farieb aj správneho výberu modelov presne pre mňa. Pozerám sa už len na tie modely a farby, ktoré sa hodia mne. Je neuveriteľné, ako sa človeku zdvihne nálada, ak si urobí poriadok v šatníku a sám v sebe. Zmení sa vám celý život.

Mgr. Jana Nagyova, Nórsko

 

Dobrý deň pani Čížiková, veľmi pekne vám ďakujem za poslanie fotografi a tiež za celé poradenstvo, s ktorým som bola veľmi spokojná. Dobrá investícia! Pri najbližšej návšteve Slovenska by som rada u vás ešte absolvovala ďalšie poradenstvo, ako napr. líčenie, alebo spoločné nakupovanie. S pozdravom

Marcela B, Nemecko

 

…Farebné poradenstvo mi pomohlo aj neskôr keď som si zariaďovala svoj byt. Poradenstvo mi okrem výberu farieb môjho oblečenia pomohlo aj v iných situáciách…Odporúčala by som ju ( A.Čížikovú) určite ľuďom, ktorý nehľadajú len lacné a rýchle riešenia podľa šablóny, ale svoj vlastný jedinečný životný štýl ktorý si v podstate v sebe nesú len ho potrebujú zrealizovať aj navonok.

Alena Paulovičová, Bratislava

 

Je veľmi príjemné, ak za svoje peniaze stretnete so skutočným profesionálom. Dostala som naozaj užitočné rady, vďaka ktorým nemám problém rozhodnúť sa, čo si na seba kúpiť a vďaka ktorým vyzerám vždy o niečo lepšie. Ako klientka dostávam aj následne ďalšie rady a informácie, ktoré sú v cene! Bola som na farebnom poradenstve, chystám sa ešte na strihy a líčenie. Vrele odporúčam

Helena Straková, Bratislava

 

Veľmi rada ešte využijem Vaše služby. Informácie čo ste mi doteraz poskytli mi úplne zmenili pohľad na mňa samú a konečne som začala chápať prečo som sa v niektorých farbách necítila dobre a nenosila som niektoré veci čo mám v skrini. A napr. dnes som bola na prvom nákupe – zatiaľ len tričká – ale bol to obrovský rozdiel prísť do obchodu a hneď vedieť čo stojí za to si pozrieť a čo vôbec nie.

Je to naozaj veľká pomoc a mala som vybraté a nakúpené za nepomerne kratší čas ako predtým. Skvelé! Šminky som si už tiež vymenila, lebo s Vašimi radami to bolo veľmi jednoduché.

Vniesli ste mi do života novú krv – to som teraz naozaj potrebovala. Mám z tých zmien veľkú radosť a lepší pocit sama zo seba.

Katarína J., podnikateľka, Bratislava

 

Cestovať na druhý koniec republiky z východného Slovenska 500 kilometrov do Bratislavy sa naozaj oplatilo.

S Adrianou sme prebrali okrem farby a strihu vlasov aj primerané okuliare, moju farebnú typológiu a vhodné farby oblečenia, líčenie. Z konzultácie som si odnášala okrem dobrého pocitu aj cenný materiál – vzorkovnicu farieb na oblečenie pre môj farebný typ veľkú aj malú akurát do kabelky, nákresy a fotografie vhodných vlasových strihov, členenie farieb na vlasy, tvary a farby rámov na okuliare, postup pri vlastnom líčení.

Ďalšie obrázky som dokonca dostala ešte aj po konzultácii na emailovú adresu. Prevetrala som aj svoj šatník a vyradila z neho veci, ktoré sa mi farebne nehodili. Ale úplne najväčšiu radosť mám, keď mi pochvalu na výzor povie po 14 rokoch manželstva môj vlastný manžel.

Raz darmo, my ženy sa chceme páčiť, chceme sa páčiť svojim milovaným partnerom, okoliu a vlastne aj sami sebe. Vtedy sa cítime dobre a dokážeme priehrštím rozdávať lásku a energiu svojim deťom, blízkym a vôbec všetkým, ktorí to od nás potrebujú.

PaedDr. Natália Prihodová, Trebišov