farebna-typologia-profesionalny-vzorkovnik-fariebFarebná typológia je náuka o farebných harmóniách, kombináciách farieb, simultánnom efekte. S vašou pleťou, očami, vlasmi.

Farby ktoré ladia s vašou farebnosťou vás robia krajšou, zvýrazňujú vaše oči, harmonizujú celkový dojem z vašej tváre. Farby, ktoré s vami neladia, vám ubližujú. Robia vás staršou, tvrdou, zvýrazňujú všetky nedokonalosti pleti aj rysy, ktoré chcete potlačiť.

Chytrá farebná typológia je nový, inteligentný spôsob farebnej typológie, farebných zostáv a harmónií.

Bez starých dogiem, pružný, profesionálny systém opierajúci sa o vedecké poznatky a profesionálny systém farieb. Vychádza z odborného, tonálneho rozdelenia farieb a ich odtieňov podľa ich vlastností. Používam profesionálne vzorkovníky, farby, ktoré sa skutočne v odevnom priemysle, móde používajú. Takže ich nájdete aj v obchodoch.

Farby majú obrovský vplyv na váš vzhľad aj náladu. Farba je to, čo si všimneme na druhom človeku ako prvé.

Farby v bezprostrednej blízkosti tváre vytvárajú farebný odraz svetla na vašu tvár a preto ovplyvňujú ako vyzeráte.

Farby sa navzájom ovplyvňujú, každá vyzerá inak v blízkosti ďalších farieb.

Preto sa farba vašej pleti, očí a celkový vzhľad mení s farbou ktorú si dáte bezprostredne k tvári.

farebná typológia - moderná, nová Chytrá farebná typológiaUrčite ste si už všimli, že v niektorých tričkách, blúzkach, šatách vyzeráte lepšie a v niektorých horšie. Farba trička, pulóvra, blúzky, šatky, pashminy, šálika aj šiat ovplyvňuje aj dnes ako vyzeráte! A aj to, ako sa cítite.

Niektoré farby vašej tvári prospievajú, iné robia váš vzhľad nezdravý, zdôrazňujú každú nedokonalosť. Ako tomu predísť a nosiť farby v ktorých vyzeráte pekne sa dozviete počas farebnej analýzy. Niektoré farby vám pristanú viac ako ostatné a urobia vaše oči žiarivými a pleť čistú. Vynikne v nich vaša tvár. Je to color surgery!

Farby môžete využiť vo svoj prospech a skrášliť sa tým najľahším a finančne najmenej náročným spôsobom. Farba trička ktoré vám nepristane stoji presne toľko ako tá ktorá vám pristane a rozžiari vás. Tak prečo kupovať veci, ktoré vám nepristanú? Kupujte tie, ktoré vás skrášlia. Za tie isté peniaze!

V harmonických odtieňoch vaša pleť vyzerá sviežo a čisto, oči sa jagajú, celkový dojem je krásny! V niektorých farbách proste vyzeráte oveľa krajšie! A v iných zašedlo alebo žltkavo, fľakato, staršie a nepekne alebo pôsobíte príliš tvrdo a nežensky! 

Preto je tak dôležité, aký farebný odtieň si oblečiete – najmä k tvári. Môžete nosiť všetky farby – ale len v tých, ktoré sa vami ladia, vyzeráte naozaj dobre. Farby, ktoré sa vami harmonizujú vám pristanú, vyzeráte mladšie, krajšie, žiarivejšie!

Farby majú veľkú moc urobiť vás krajšou, mladšou, atraktívnejšou i štíhlejšou!

Farebná typológia je náuka o rozdelení farebných odtieňov jednotlivých farieb podľa určitých znakov a o ich priradení k vám podľa kritérií atraktivity a krásy.

Štyri základné skupiny farieb pre výber vašich odtieňov

farebná typológia - 4 tonalne skupiny farieb

štyri tonálne skupiny farieb

Štyri základné farebné skupiny tvoria základné východisko pre výber vašich najlepších odtieňov. A teraz nehovorím o jarných, letných, jesenných a zimných farbách!

Hovorím o inom delení, ktoré je presné a merateľné.

Nový profesionálny farebný systém mi umožňuje vybrať vám do vašej osobnej sady ukážkových farieb k nákupom práve tie odtiene, ktoré vyhovujú vám osobne. Vašu osobnú sadu.

Ukážem vám vaše najlepšie farby, aj odtiene. Sama sa presvedčíte, že niektoré farby vašu tvár a oči doslova rozžiaria. V niektorých odtieňoch budete vyzerať oveľa krajšie!

S farbami pracujem profesionálne, vytvorila som novinku, SMART COLOUR ANALYSIS SYSTEM – Chytrá farebná typológia, inteligentný spôsob farebných zostáv. Môj autorský systém je flexibilný a umožňuje veľkú mieru individuality.

Každá žena si vyberá farby a odtiene, ktoré sú jej príjemné. Ale nie všetko, čo sa vám páči na vešiaku, vám aj pristane. V obchodoch je naviac skresľujúce osvetlenie, po príchode domov môžete byť sklamaná.

Keď viete, čo hľadať, ušetríte čas aj peniaze! Vyberiete si to, čo budete dlho a rada nosiť.

Viete aký je váš farebný typ?
Ktoré farby a odtiene vám najviac pristanú?

Pigmenty vašej pleti, očí, vlasov majú niektoré spoločné znaky a tak sa dajú priradiť k jednému zo štyroch základných, a ďalej k presnejšie diferencovanému farebnému typu.

Tak ako nie je červená ako červená, modrá ako modrá, zelená ako zelená, fialová ako fialová, žltá ako žltá, atď. ani leto“ nie je ako „leto“. Medzi svetlým a tmavým letom je diametrálny rozdiel. Preto nestačí rozdelenie na 4 skupiny – „jarné, letné, jesenné a zimné“ odtiene, štyri farebné typy.

Určenie farebného typu sa robí všade vo svete pozorovaním vašich pigmentov v pleti, očiach, vlasoch a prevažne šatkovou metódou, prikladaním látok rôznych farieb a odtieňov k vašej tvári. Nie hociakých – farebné šatky a látky používané pri farebnej analýze musia byť špeciálne vybrané, aby zastupovali farby určitých skupín pre farebné typy. Bežne sa na posúdenie farebného typu a určenie škály individuálnej farebnosti používa okolo 60 – 200 farebných šatiek alebo látok.

farebna-typologia-tmavy-typ

Farebný typ Tmavá zima. Klientka už aj s nalíčením.

Na fotografii tmavý farebný typ, Tmavá zima, už po nalíčení. Tmavá fuchsiová farba k tvári jej pristane aj bez líčenia.

Farebná typológia, testovanie, sa robí ideálne a štandardne pri dennom svetle s nenalíčenou tvárou. Dá sa robiť aj pri umelom svetle imitujúcom denné, ideálne je však na dennom svetle počas dňa.

Farebné odtiene v blízkosti tváre vytvárajú odraz na vašu tvár a tým ovplyvňujú ako vyzeráte. Či vám to dnes pristane alebo nie. V niektorých pleť vyzerá pekne, oči sú výrazné – viac ako v iných.

Všimnú si to aj vaši priatelia, partner, spolupracovníci! Určite poznáte ten moment, keď vám niekto povedal, že dnes vyzeráte pekne…Možno ste mali na sebe náhodne práve niektorú z vašich lichotivých farieb.

Štyri stupne farebnej harmónie

Po absolvovaní farebnej typológie budete vedieť, čo si kúpiť, aby ste vyzerali krásne. Naučíte sa vidieť svoje odtiene. Poskytujem 100% garanciu spokojnosti – aj po konzultácii sa môžete spýtať, čo vás napadlo až neskôr.

 1. Farebné odtiene dokonale harmonické, wau farby, sú také, v ktorých sa rozžiarite, vaše oči získajú na intenzite a pleť vyzerá zdravo a čisto, všetko vzájomne ladí! Farebné odtiene, ktoré vám pristanú k pleti na 100%. V tých ste najkrajšia! To sú vaše najlepšie farebné odtiene.
 2. Farebné odtiene harmonické. Niektoré odtiene sú prijateľné, nie sú úplne excelentné, ale celkový dojem je pekný, priaznivý. To sú tie farby, ktoré vám nevyhovujú úplne na 100% vo všetkých vlastnostiach, ale stále v nich vyzeráte pekne. Obvykle majú dve vlastnosti zhodné s vašou najlepšou skupinou, práve tie, ktoré sú pre vás najviac dôležité.
 3. Farebné odtiene čiastočne harmonické. Niektoré odtiene nie sú úplne najlepšie, ale pri malom prižmúrení oka, to ešte stále v niečom ladí. Je to aspoň jedna z vlastností vašich farebných odtieňov, ktoré máte mať. Mala by to byť vaša najviac dôležitá vlastnosť farieb. Celkový dojem je prijateľný.
 4. Farebná harmónia v jednej vlastnosti – aspoň niečo je také ako máte mať. Toto nie je úplne šťastný výber, ale ešte stále tam aspoň minimálny súlad v niečom je.

Farebná disharmónia

 • Farebné odtiene neharmonické, neladia spolu. To sú farby opačných vlastností ako máte mať. Také, ktoré by ste pri tvári vôbec nosiť nemali. Vyzeráte v nich bledo, nezdravo, mdlo, oči sú matné, zastreté. Zvýraznia vám všetky nedokonalosti pleti.
 • Farebné odtiene, ktoré vás potláčajú. Farba šiat je krásna, ale pre vás tak výrazná, že sa v nich strácate. Potrebujete farbu, ktorá vyzdvihne VÁS!

Chytrý, naozaj inteligentný spôsob výberu vašich osobných farieb

U nás na Slovensku sa stále používa zastaralý štvorčlenný systém jarného, letného, jesenného a zimného typu podľa farebnej typológie štyroch ročných období z 80 – tych rokov, prvá generácia farebnej typológie. U niektorých žien to ako-tak funguje (ak ste tzv. „klasický“ sezónny farebný typ typ), u väčšiny nie. Už desiatky rokov – od 90- tych rokov sa používa aspoň 12 dielny, viac fungujúci systém. Začínala som s 12 dielnym systémom a už pár rokov som s farbami ešte ďalej. Rozdelila som farby a pracujem s nimi úplne flexibilne. Každá klientka dostane svoju individuálnu zostavu!

Ako ste na tom vy? Zaradili vás už niekedy k nejakému farebnému typu? Alebo ste skúšali sama podľa knihy, či populárnych článkov z časopisov? Máte dve zásadné možnosti:

 • „Funguje, ale značne ma to obmedzuje vo výbere farieb.“
 • „Nefunguje. Niečo sedí, niečo nie! Neviem sa jednoznačne nikam zaradiť.“

Jednoducho, systém staršej 4 dielnej typológie farieb podľa ročných období na výber vhodných farieb pre ľudí a určenie farebných typov sa preukázal nedostačujúci.

farebna-typologia-farebna-skalaOveľa viac možností výberu ako 4 dielna sezónna typológia – jar, leto, jeseň, zima, vám poskytne SMART COLOUR ANALYSIS SYSTEM a systém harmonických kombinácií farieb. Chytrá farebná typológia, inteligentný spôsob farebných zostáv.

Zistíme, čo je pre vás naozaj dôležité. Vy mi ukážete čo sa vám páči a ja vám, čo vám pristane k tvári a čo môžete doplniť na ďalšie časti odevu ďalej od tváre. Vy mi ukážete aké farebné odtiene sa vám páčia a ja vám ukážem, ktorým sa „páčite“ VY. Môžete nosiť takmer všetky farby, záleží v akom odtieni, na akú príležitosť, na aký kus odevu. Farby vášho farebného typu potrebujete mať blízko pri tvári.

A tých je množstvo. Nájdeme také ktoré sa vám budú páčiť a pristanú vám. Možno sa vám zapáčia také farby, na ktoré by ste predtým ani nepozreli. Keď uvidíte, ako skvele v nich vyzeráte, neodoláte! Odtiene farieb, ktoré nemáte rada samozrejme nosiť nemusíte, na výber je množstvo iných…

Porozumiete v čom spočíva sezónna typológia, založená na asociáciách s ročnými obdobiami a ich farebnosťou v prírode.

Možno ste sa už skúšali priradiť k niektorému sezónnemu typu a nie ste si istá či správne, alebo ste vôbec nevedela odhadnúť váš typ.

Zlatovlasá jarná blondínka, platinovo plavá blondínka so svetlými očami prezentujúca leto, hrzdzavá kráska so svetlou pleťou ako jesenný typ a čiernovlasá kontrastná Snehulienka s belostnou pleťou – no vy nevyzeráte ani ako jedna z nich…

Sedem hlavných tonálnych smerov

Potrebné vlastnosti farieb pre vás zistíme individuálne na škálach.

Číslo 7 je magické, objavuje sa v biblii, rozprávkach, príbehoch … Aj vo farebnej typológii je sedem farebných skupín, tonálnych smerov : Jasný, tlmený, žiarivý, tmavý, svetlý, teplý, studený. Clear, soft, bright, dark, light, warm, cool tonal groups.

Farebný smer predstavuje vlastnosť, ktorá je pre vás najviac dôležitá, dominantná. K nej sa pridávajú ďalšie vlastnosti farebných odtieňov.

1. Svetlý a teplý. Svetlý a chladný.

2. Tmavý a teplý. Tmavý a chladný.

3. Tlmený a teplý. Tlmený a chladný.

4. Jasný a teplý. Jasný a chladný.

5. Žiarivý a teplý. Žiarivý a chladný.

6. Teplý a jasný. Teplý a tlmený.

7. Chladný a jasný. Chladný a tlmený.

To sú základné kombinácie farebných skupín, 7 farebných smerov – svetlý, tmavý, tlmený, jasný, žiarivý, teplý a chladný. Farebný smer nesie názov podľa najviac dôležitej, dominantnej vlastnosti farebných odtieňov. Každá skupina sa môže deliť ďalej ešte presnejšie. Farebné typy sú pomenované podľa stále populárneho “ sezónneho“ názvu – jarný, letný, jesenný a zimný s prívlastkom a zároveň aj popisne, tonálne. Napríklad Svetlá jar = Svetlý teplý jasný (popisný názov podľa vlastností). Svetlá jeseň = Svetlý teplý tlmený. Môžete si vybrať názov, aký sa vám páči. Označuje vždy skupinu farieb určitých vlastností.

Na konzultácii dostanete presné informácie a vysvetlenie k vašej osobnej farebnej škále. Pochopíte čo znamenajú charakteristiky “ svetlý-tmavý“, „tlmený-jasný-žiarivý“, „teplý-chladný“ vo farbách.

Pre koho sú jednotlivé moduly farebnej typológie určené

Objednajte sa hneď – vyberte si modul, ktorý vás láka. Ak sa neviete rozhodnúť, zvoľte modul 1 a ďalšie (líčenie či nákupy) doplníme neskôr.

Najviac obľúbený u žien je model 2 – Chytrá farebná typológia, s poradenstvom v obliekaní a aj líčení. Ak sa líčite a chceli by ste vedieť odrazu ako sa obliekať, aj líčiť, zvoľte tento modul, so zmenou vizáže. Uvidíte sa nalíčená od profesionálky a budete sa cítiť pri odchode sebavedome – garantujem vám, že budete krajšia. Líčim decentne, tak aby som zvýraznila vaše prednosti. Prirodzený štýl líčenia sa hodí každej žene.

Možno si kladiete otázku, či to zvládnete celkom iste sama aj v obchodoch. V tých totiž číha na vás neónové svetlo a to rozoznávanie farieb a odtieňoch sťažuje. Niekto má väčší cit pre farby a niekto menší. Niektorá klientka tie farby a odtiene vníma viac, iná slabšie. Ak máte pochybnosť, vyberte si tento výnimočný kurz farebnej typológie aj s praktickou ukážkou v obchode. ženy ktoré boli so mnou na nákupoch mi vždy hovoria, ako veľmi im to pomohlo. Pre praktické ženy, ktoré si môžu si dopriať celodenný program s farbami je určený modul 3, aj s nákupmi. Nemusíte nutne nakupovať, hlavne si spolu pozrieme čo je pre vás vhodné, aby ste to potom zvládla aj sama doma. Samozrejme, ak sa vám niečo zapáči, môžete si to aj vyskúšať a rovno vziať. Tento je výhodný hlavne pre tie klientky, ktoré pricestujú z väčšej diaľky. Po absolvovaní časti kurzu v obchode si budete na 100% istá, že to zvládnete aj v obchode.

 1. CHYTRÁ FAREBNÁ TYPOLÓGIA a poradenstvo v odievaní. 148 eur, 1,5 – 2,5 h
 2. CHYTRÁ FAREBNÁ TYPOLÓGIA a poradenstvo v odievaní + ukážka prirodzeného líčenia a poradenstvo vo výbere dekoratívnej kozmetiky.. 198 eur, 3 – 3,5 h
 3. CHYTRÁ FAREBNÁ TYPOLÓGIA a poradenstvo v odievaní + ukážka prirodzeného líčenia. Kurz má pokračovanie v nákupnom centre (3 h) , kde si prakticky vyskúšame rozoznávanie vašich farieb a naučíte sa aj ako ľahko nakupovať. Krásny deň s farbami. 348 eur, 7 – 8 h

Pokiaľ máte nevhodnú farbu vlasov, automaticky vás na to upozorním a doporučím vám vhodné odtiene.

Ak si prajete konzultáciu u vás doma, pripočítajte prosím k cene cestovné náklady (0,60/ 1 km, treba rátať km tam i späť, alebo cenu za taxík).

Ak nemôžete prísť osobne, konzultáciu je možné zrealizovať aj virtuálne. Cena ako modul 1.

1. CHYTRÁ FAREBNÁ TYPOLÓGIA, Smart Colour Analysis System – výber farieb a odtieňov, ktoré vám najlepšie pristanú.

Určenie farebného typu, ukážky vašich osobných najlepších farieb, vhodné a nevhodné odtiene, jednoduchý spôsob kombinovania – farebné škály k nákupom, individuálna zostava paletiek.

 1. vaše priania, obľúbené farby a cieľ
 2. analýza pigmentov vašej pleti, očí a vlasov
 3. ukážky vhodných a nevhodných odtieńov farieb pri tvári, colour draping, šatková metóda. Pri pohľade do zrkadla spolu sledujeme účinky rôznych odtieňov na vašu pleť, oči, celkový dojem. Výber vašich najlepších odtieňov.
 4. ukážky ľahkého ladenia farieb k tvári a od tváre. Praktické a jednoduché kombinovanie.
 5. záverečné zhrnutie doporučení a výber farebných paletiek všetkých farieb, ktoré sa vám budú ľahko kombinovať a a tých, ktoré sú najvhodnejšie bezprostredne k tvári. Vaša osobná zostava farieb pre ľahké a jednoduché nakupovanie a zostavenie šatníka.

orient.čas konzultácie: 1,5 – 2,5 h

cena: 148,- eur

2. CHYTRÁ FAREBNÁ TYPOLÓGIA, Smart Colour Analysis System. PORADENSTVO v odievaní aj líčení.

Ukážkové líčenie s doporučením farieb.

Určenie farebného typu, ukážky vašich osobných najlepších farieb, vhodné a nevhodné odtiene, jednoduchý spôsob kombinovania – farebné škály k nákupom, individuálna zostava paletiek.

 1. vaše priania, obľúbené farby a cieľ
 2. analýza pigmentov vašej pleti, očí a vlasov
 3. ukážky vhodných a nevhodných odtieńov farieb pri tvári, colour draping, šatková metóda. Pri pohľade do zrkadla spolu sledujeme účinky rôznych odtieňov na vašu pleť, oči, celkový dojem. Výber vašich najlepších odtieňov.
 4. ukážky ľahkého ladenia farieb k tvári a od tváre. Praktické a jednoduché kombinovanie.
 5. záverečné zhrnutie doporučení a výber farebných paletiek všetkých farieb, ktoré sa vám budú ľahko kombinovať a a tých, ktoré sú najvhodnejšie bezprostredne k tvári. Vaša osobná zostava farieb pre ľahké a jednoduché nakupovanie a zostavenie šatníka.
 6. výber farieb dekoratívnej kozmetiky a ukážka ľahkého denného líčenia.
 7. na záver odchádzate nielen obohatená o tajomstvo, ako si poradiť v obchode i šatníku a pritom vyzerať atraktívne, ale aj aj skrášlená prirodzeným typom líčenia, ktorý odhalí vašu prirodzenú krásu.

orient.čas konzultácie: 3 – 3,5 h

cena:198,-eur

3. CHYTRÁ FAREBNÁ TYPOLÓGIA, Smart Colour Analysis System – výber farieb a odtieňov, ktoré vám najlepšie pristanú a praktická lekcia v nákupnom centre.

Určenie farebného typu, ukážky vašich osobných najlepších farieb, vhodné a nevhodné odtiene, jednoduchý spôsob kombinovania – farebné škály k nákupom, individuálna zostava paletiek.

 1. vaše priania, obľúbené farby a cieľ
 2. analýza pigmentov vašej pleti, očí a vlasov
 3. ukážky vhodných a nevhodných odtieńov farieb pri tvári, colour draping, šatková metóda. Pri pohľade do zrkadla spolu sledujeme účinky rôznych odtieňov na vašu pleť, oči, celkový dojem. Výber vašich najlepších odtieňov.
 4. ukážky ľahkého ladenia farieb k tvári a od tváre. Praktické a jednoduché kombinovanie.
 5. záverečné zhrnutie doporučení a výber farebných paletiek všetkých farieb, ktoré sa vám budú ľahko kombinovať a a tých, ktoré sú najvhodnejšie bezprostredne k tvári. Vaša osobná zostava farieb pre ľahké a jednoduché nakupovanie a zostavenie šatníka.
 6. výber farieb dekoratívnej kozmetiky a ukážka ľahkého denného líčenia.
 7. po konzultácii odchádzate nielen obohatená o tajomstvo, ako si poradiť v obchode i šatníku a pritom vyzerať atraktívne, ale aj aj skrášlená prirodzeným typom líčenia, ktorý odhalí vašu prirodzenú krásu. Pripravená po obednej prestávke pokračovať v nákupnom centre.
 8. trojhodinové ukážkové nakupovanie v nákupnom centre. Naučíte sa nakupovať efektívne a zorientovať sa hneď pri vstupe do obchodu. Odstránime váš stres z nákupov. Nemusíte nakupovať- ide o to aby ste si to pozreli v praxi. Strávite príjemný deň s farbami.
 9. na záver odchádzate obohatená o tajomstvo, ako si poradiť v obchode i šatníku a pritom vyzerať atraktívne, skrášlená prirodzeným typom líčenia, ktorý odhalí vašu prirodzenú krásu a aj s novými kúskami do vášho šatníka, ktoré si s mojou pomocou vyberiete ľahko.

orient.čas konzultácie: celodenný program, 3,5 + 3h, spolu cca 7 – 8 h. s prestávkou na obed

cena: 348,-eur