poradenstvo pri nákupoch - garancia spokojnostiOdborné poradenstvo pri nákupoch – pomôžem vám vybrať vaše farby, strihy, aj štýl. Ako osobná stylistka chodím s klientkami po nákupoch často – mám prehľad kde čo majú, kde nájdeme veľkosť XS a kde XXL. Viem, aké farby sú v trende a v akých prevažujúcich farbách sú kolekcie rôznych značiek tejto sezóny.

Viem teda kam zamieriť a vy sa už nebudete musieť mordovať frustrujúcim skúšaním kopy modelov, ktoré aj tak nemajú šancu a nákupnou turistikou.

Ste frustrovaná z nákupov? Neviete si vybrať z toho množstva farieb, strihov a štýlov to najvhodnejšie pre seba? Presvedčte sa, že so mnou sa nakupuje oveľa ľahšie, zábavnejšie a efektívnejšie.

Ukážem vám farby, strihy a štýl vhodné k vášmu osobnému sfarbeniu, typu postavy a životnému štýlu a vy si vyberiete čo sa vám bude páčiť.

Farebná typológia a nákupy

výber farby odevu - váhanieNakupujem až po absolvovaní farebnej typológie – teda už viem čo hľadať a viem to aj v obchodoch okamžite nájsť. Už od dverí vidím k čomu má zmysel ísť bližšie a preskúmať aj strih, štýl a materiál. Bežne stylisti na farebnú typológiu nedbajú a potom sa treba k šatám riadne nalíčiť, aby ste v nich dobre vyzerali. Farba je krásna, šaty tiež, ale vy v nich nemusíte vyzerať mladistvo, zdravo ani pekne.

Farebná typológia vás v ničom neobmedzí, naopak – budeme mať odpoveď na otázku – aké farby vám najlepšie pristanú. Keď viem čo hľadať, nestrácame zbytočne čas. Keď viem na čo sa zamerať, ide to veľmi rýchlo – budete sa diviť, koľko vecí za 2-3 hodiny stihneme!

Nie je to o výbere nejakých konkrétnych pár desiatok farieb! Je to o type farebných odtieňov k tvári, ktoré s vami vytvárajú súlad a lichotia vašej tvári. V móde sa používajú tisíce odtieňov. Môj vzorník Pantone pre módu a interiér má 2.100 farieb. Nebudeme hľadať konkrétne farby. Budeme hľadať farby potrebných farebných vlastností, tonality. 

Po skúsenostiach s nákupmi bez absolvovania farebnej typológie s klientkou na nákup jednoducho nevyrazím. Nebudem pri každom jednom kuse vysvetľovať to, čo je predmetom trojhodinovej  konzultácie farebná typológia a poradenstvo v odievaní. Konzultácia farebnej typológie sa nedá nahradiť skúmaním čo vám ide a čo nie v zradných svetlách neónov. Tu nie je miesto na šetrenie. Najskôr diagnostika, potom realizácia. Treba vidieť a preskúmať farby, ktoré s vami ladia v dennom svetle. Až potom ísť nakupovať.

Zistiť, aké farebné odtiene s vami ladia, je nemierne dôležité! Farebná typológia nie je zbytočná, ani zastaralá!

To tvrdia len tí, ktorí ani dobre nevedia o čo ide, o farbách toho veľa nevedia. Ledva čosi pochytili o “ jarnom, letnom, jesennom a zimnom type“ a myslia si, že to je ono. Farebná typológia nie je o žiadnych hlúpych dogmách “ jarného, letného, jesenného a zimného typu“, ktoré ste možno kdesi čítali. To sú naozaj nezmysly v praxi ťažko použiteľné.  Áno, farby sa síce dajú rozdeliť podľa podobnosti s ročnými obdobiami roka, ale na ľuďoch rozdelenie na 4 skupiny nestačí. Nie sme bábky vyrobené podľa 4 mustier. Farby 4 skupín krásne využijete v byte, ale v móde, pre ľudí treba iný prístup.

Chytrá farebná typológia je inteligentný spôsob farebných harmónií. S vašou pleťou, očami, vlasmi. Výber farebných odtieňov určitých vlastností – takých, ktoré budú vašej tvári lichotiť. Vyraziť na nákup bez diagnostiky je ako zahájiť liečbu bez vyšetrenia. Ozdraviť a oživiť váš šatník a vzhľad môžeme vtedy, keď vieme čo vlastne potrebujeme.

Benefity nákupov so stylistkou

Rýchlosť- efektivita- atraktivita- sebavedomie

  1. Rýchlosť. Nakúpite rýchle. Moje oči sú vycvičené, už od dverí vidím “ vaše“ farby.
  2. Efektívnosť vynaložených financií aj času. Nakúpte efektívne. Spolu vybrané odevy budete naozaj nosiť! Nakupujte pre seba, nie pre skriňu!
  3. Atraktivita. Ja „vidím“ aj na vešiaku, čo má šancu uspieť! Veľa žien nemá veľkú predstavivosť. Ukážem vám, čo stojí za to vyskúšať a vy si vyberiete, čo sa vám bude páčiť.
  4. Sebavedomie v odevoch, ktoré vám pristanú. Zhodnotím váš vzhľad spredu, zboku aj zozadu a úprimne a odborne vám poradím, v čom vyzeráte výborne a do čoho má zmysel investovať. Získate nielen vhodné odevy, atraktívny vzhľad, ale aj vyššie sebavedomie!
  5. Nakúpite viac odevov v oveľa kratšom čase. Za 2-3 hodiny si kúpite nie jeden outfit, ako to ukazujú niekedy v televízii, ale aj polovicu šatníka! Záleží koľko môžete minúť a čo momentálne majú v obchodoch. Treba sa prakticky obliecť, aby vám prezliekanie išlo rýchlo. Moje klientky odchádzajú z nákupov spokojné s plnými taškami! Vždy mi vravia, že toľko vecí by sami za ten čas nenakúpili ani zďaleka. Sú to naozaj veľmi dobre investované peniaze.
  6. Prehľad – mám prehľad, kde čo majú,. Aké sú teraz farby v obchodoch, aké veľkosti kde majú a aký štýl ma ktorá značka. Preto spolu pôjdeme zacielene len na tie miesta, kde to má zmysel.

Vyskúšajte nákup odevov a doplnkov s odbornou pomocou!

skúšanie - poradenstvo pri nákupochNa vešiaku vyzerá všetko inak, ako keď si to oblečiete a neóny veru žiadnu z nás neskrášlia. Ťažko neskúsenému oku odhadnúť tú správnu farbu. Nasvietené vyzerá všetko inak. Sám seba človek nevie objektívne posúdiť. Moje cvičené oči imidž konzultantky vidia, v čom by ste vyzerala dobre, čo by mohlo byť to pravé už na vešiaku – predstavivosť je v tomto dôležitá.

Asi každá žena má doma niečo, čo si kúpila, lebo sa jej to páčilo a nakoniec to nenosí. To je v skutočnosti drahý nákup! So mnou sa vám to nestane. Nakúpené veci budete nosiť rada a ľahko ich skombinujete.

Investíciu do poradenstva pri nákupoch oceníte až po vyskúšaní, tak ako dámy, ktoré ho už využívajú pravidelne, pochvaľujú si a tešia sa z odevov, v ktorých vyzerajú a cítia sa naozaj krásne!

  • Mojim cieľom je nákup, s ktorým budete spokojná s dlhodobého hľadiska. Pri opakovaných nákupoch už viem, čo máte rada, občas i pošlem tip na niečo čo som videla v obchode a hodilo by sa práve vám.
  • Pri prvom nákupe mi ukážete čo sa vám páči a zladíme to dokopy s farbami, strihmi ktoré sú pre vás vhodné a preferovanými štýlmi. Je dobré vybrať si 2-3 štýly, aby sa veci dali ľahko kombinovať. Nemusíte sa “ škatuľkovať“ a orientovať len na jeden jediný štýl. Každá žena má však jeden, v ktorom sa cíti najlepšie a najviac sa k nej hodí. Ten bude váš nosný štýl v šatníku.
  • Navštívime len vytipované butiky v nákupných centrách podľa vašej veľkosti, štýlu čo preferujete a potrebujete. Potom už stačí len sezónne, niekoľkokrát do roka doplniť čo treba.
  • Pomôžem Vám obliecť sa vo vhodnom finančnom rozpätí. So mnou doplníte váš šatník o kusy, ktoré vám chýbajú. Odevy, ktoré budete naozaj radi nosiť a získavať v nich obdiv, ako dobre vyzeráte!

orientačný čas 1-3 hod.
cena: 69 eur/ 1 h

Ako prebieha poradenstvo pri nákupoch?

Vopred treba absolvovať farebnú typológiu, aby sme vedeli, čo hľadať. Potom i nákup prebieha rýchlejšie a súčasne sa aj učíte spoznať vaše vhodné odtiene v záludnom svetle neónov. Farebná analýza vopred je zárukou, že idem naisto a viem presne, čo hľadať. Aj vy sa počas nákupov učíte, ako prakticky nakupovať.

Bez vopred absolvovanej farebnej typológie prebiehali nákupy podstatne pomalšie a zdržiavali sme sa pri každom jednom kuse, keď som vysvetľovala elementárne veci. Takže bez absolvovania farebnej typológie už do obchodov nejdem. 

Neriadim sa trendovou farebnosťou. Len v prípade, že vám tieto odtiene aj pristanú. Farby k tvári vyberám tie, ktoré vám najlepšie pristanú. Wau efekt vhodných farieb z vás zaručene spraví šarmantnú ženu! Samozrejme v spojení s vhodným strihom i materiálom.

Na nákupy nie je  nutné prebrať aj ďalšie časti poradenstva, ale ak už z konzultácií viete viac, pri nákupoch lepšie chápete, čo má zmysel skúšať. Teóriu si tak vyskúšate v praxi.

Ak si prajete kompletné detailné poradenské sekcie imidžu, pokojne ďalšie môžu byť aj neskôr – vedomostí je odrazu dosť, robím to dôkladne a detailne – aby ste to spracovali v svojej mysli, je dobré trošku časového odstupu.

Záleží len a len na vás, či preberieme všetko aj teoreticky a v akom časovom horizonte, alebo ste typ, ktorý sa o to až tak do hĺbky nezaujíma a skôr túžite po praktickom výsledku.

Pri nákupoch vám ukážem vhodné odevy z hľadisky farieb, strihov i štýlu.

Kde nakúpime?

Najčastejšie nakupujem v nákupných centrách, Eurovea, Aupark, Avion, Polus, Mlynské Nivy, k tomu sa dajú doplniť vybrané butiky v centre Bratislavy.

Výber miesta pre nákupy podľa vzájomnej dohody. Mám prehľad kde čo majú – kde sú aké veľkosti, štýl. Podľa toho vyberieme, kam sa za nákupmi vypravíme.

Referencie

Z reakcií klientiek po nákupoch:

„Milá pani Adrianka,
ďakujem Vám za určenie typu a za čas strávený nakupovaním…
Je fajn, ak človek vie, čo má v obchodoch hľadať a v čom bude vyzerať výnimočne!
Prajem Vám veľa, veľa spokojných zákazníkov!“

Dominika Gottstein-Varačková, facebook

„S pani Adriankou som strávila jeden deň nakupovaním. Bola úžasne milá a skutočne trpezlivá. Poradila a zaviedla ma do „mojich“ obchodov, nemusela som sa bezcieľne túlať po pre mňa nevhodných predajniach. Poradila mi farby, strihy a trpezlivosť pri skúšaní odevov bola obdivuhodná. Ďalší deň sme spolu strávili v RTVS pri natáčaní relácie Generácia, kde som pôsobila ako“modelka“ – zástupkyňa žien 60+. Tu krásne predviedla a vysvetlila vhodné líčenie žien po 60-tke. Škoda, že z časových dôvodov to bolo zostrihané na pár minút. Z tohto zážitku môžem len doporučiť prácu pani Adriany pre tie, ktoré sú nerozhodné a stratené v kozmetických salónoch i predajniach, odevných predajniach i kaderníctvach.
Skutočne „poradí-poslúži“ k Vašej spokojnosti“.

Edita Kásová, Piešťany, facebook

„V živote som si za 3 hodiny nenakúpila toľko vecí ako s vami. Som rada, že som sa dala nahovoriť aj na veci, ktoré by ma na vešiaku vôbec neupútali. Sama by som po nich veru nesiahla. Bola som prekvapená, keď som sa videla v zrkadle a musela som vám dať za pravdu, že v tom vyzerám naozaj dobre! Doma bez neónu nad hlavou to vyzeralo ešte lepšie. Toto bola tá najlepšia investícia.“

Zuzana, Bratislava

“ S nákupmi som veľmi spokojná, pani Čížiková. Prekvapilo ma, že to čo ste mi ukázala, by som si v živote sama nevybrala, ale musím uznať že v tom vyzerám naozaj dobre! Aj manžel povedal, že som v nových šatách, tričkách a blúzke veľmi pekná. Hneď po nákupoch som sa mu totiž natešená predviedla.

Sofia, Bratislava

„Nikdy som nemala vzťah k móde a nakupovanie priam neznášam. Ale samozrejme, aj ja som chcela vyzerať čo najlepšie.
Preto som sa pred par rokmi obrátila na pani Čížikovú, ktorá mi ukázala, aké farby, strihy a materiály sa ku mne najlepšie hodia.
Ísť s ňou do obchodu je záruka, že si obohatíte šatník len o kúsky, ktoré sa vám dokonale hodia. Ak si oblečiete šaty, ktoré p. Čížiková vybrala, nikto nepovie: „Aké krásne šaty“, ale: „Aká si dnes pekná!“. A to je rozdiel.

Daniela Bederková, Bratislava

Poradenstvo pri nákupoch – Stylistka, imidž konzultantka a vizážistka Adriana Čížiková, Bratislava centrum – Staré mesto. 0905 392 050