Máloktorá z nás má od prírody dlhé, pevné a krásne tvarované nechty. Práve preto má čoraz viac žien v obľube nechty gélové.

Gélové nechty sú vytvorené nanášaním vrstiev špeciálneho gélu na povrch vlastných nechtov. Vrstvy gélu sa potom vytvrdzujú pod UV lampou, čo vytvorí odolný povrch nechtu. Nechty tak pôsobia zdravým, prirodzeným a upraveným dojmom.

Aj keď postup modeláže gélových nechtov nie je najjednoduchší, nie je to také zložité, ako si možno myslíte. S trochou cviku to zvládnete.

Spýtala som sa za vás odborníkov, ako na to. A tu je postup, ako si také nechty sama vytvoriť:

10 krokov ku krásnym gélovým nechtom:

 

  1. Vlastné nechty zastrihnite klieštikmi na kratšiu dĺžku. Nechty očistite a na čisté nechty naneste zmäkčovač nechtovej kože. Kožtičku potom opatrne zatlačte drievkom.
  2. Povrch nechtov potom zdrsnite pomocou jemného pilníka či špeciálneho bloku. Biely prášok oprášte kefou.  Je dôležité, aby boli nechty rovnomerne zmatnenie a nikde sa neleskli. Táto predpríprava nechtov je pre aplikáciu gélu úplne zásadná, pretože gél na zle upravené nechty dobre nepriľahne.
  3. Pripravte si tipy na každý necht. Tip (z angličtiny špička) je umelý nadstavec, ktorý sa lepí na koniec nechta ako jeho predĺženie. Na každý necht sadne iná veľkosť tipu, preto si ich vyberte a vyskúšajte vopred.
  4. Na spodný koniec tipu naneste lepidlo. Potom tipy prikladajte pod uhlom 45 stupňov, aby ste sa vyhli vzduchovým bublinám. Keď bude tip v správnej polohe sedieť na vašom nechte, na pár sekúnd ho ľahko stlačte a držte, kým lepidlo nezatvrdne. Dobre držiaci tip následne skráťte pomocou špeciálnych klieštikov – gilotíny.
  5. Umelý tip potom starostlivo zbrúste pilníkom tak, aby nebol príliš zreteľný prechod medzi umelým tipom a vlastným nechtom. Brúseniu vlastného nechtu sa vyhnite.
  6. Na takto upravený necht nanesieme vrstvu číreho gélu a to spôsobom od stredu do strán, aby na okrajoch nevznikli prebytky.
  7. Nechty s nanesenou vrstvou gélu vytvrďte pomocou UV lampy. Doba tvrdnutia záleží na výkonnosti lampy a typu gélu. Riaďte sa preto návodom vo vašej sade.
  8. Ak necht po prvom vytvrdnutí gélu nemá požadovaný tvar, zotrite z neho pomocou čističa výpotok, ktorý sa z gélu vylučuje a necht zbrúsením vymodelujte do požadovaného tvaru.
  9. Teraz už prichádza na rad vaša fantázia. Či dáte prednosť klasickej francúzskej manikúre alebo dizajnovo prepracovaným farebným nechtom ozdobeným trblietkami, záleží len na vašom vkuse.
  10. Keď už majú vaše nové gélové nechty požadovaný tvar i dizajn, môžete na ne ako konečnú úpravu naniesť UV lesk. Ten nanášajte len v čo najtenšej vrstve. Na záver opäť nechajte vytvrdnúť pod UV lampou. Hotovo.

 

Gélové nechty je potrebné dopĺňať každé tri až štyri týždne. Táto doba závisí od rýchlosti rastu vlastných nechtov. Keď gél od nechtového lôžka odrastie, je čas ho doplniť.

 

O gélové nechty sa však treba starať pravidelne tak ako aj o vaše prírodne nechty. Pre ich krásny vzhľad je vhodné ich ošetrovať krémikmi, olejčekmi a podobnými špecializovanými prípravkami.

A na záver pár tipov na zdobenie, ktoré ma upútali – drvené mušle na zdobenie a malé milé mušličky, ktoré na bežný deń asi nebudú, ale na špeciálnu príležitosť môžu byť pekným spestrením. Napríklad taká svadba na pláži …